13 лютого Україну накриє пилова хмара: як це впливає на здоров’я

Уже найближчими днями Україна стане свідком суттєвого погіршення якості повітря. Метеорологічний ресурс Ventusky повідомляє про те, що 13 лютого країну накриє хмара пилу, що значно підвищить рівень забруднення в багатьох регіонах, зокрема в західних та центральних областях.

Небезпека для здоров’я

Хмара пилу, яка буде поширюватися по країні, підвищить рівень забруднення до критичних показників. Одним із найбільш постраждалих регіонів стане Житомир, де рівень забруднення досягне 317 одиниць, що класифікується як «дуже нездорове» для людського організму. Київщина також не залишиться осторонь — рівень забруднення повітря досягне 83 одиниць, що вже потрапляє до категорії «нездорове».

У Харківській області, зокрема в місті Лозова, рівень забруднення підвищиться до 91 одиниці, що є також небезпечним для здоров’я.

Основним фактором, що призводить до забруднення, є пил дрібнодисперсної фракції PM2.5. Ці частинки, які переважно містяться в забрудненій хмарі, можуть легко проникати в легені, що створює загрозу для здоров’я, особливо для людей із хронічними захворюваннями легень, такими як астма.

Індекс якості повітря (IAQ) розраховується за формулою NowCast, що оцінює концентрацію небезпечних частинок у повітрі.

У регіонах з дуже забрудненим повітрям людям рекомендується мінімізувати час перебування на відкритому повітрі. Для зменшення ризику можна використовувати респіратори або маски для захисту дихальних шляхів. Особливо уважними повинні бути люди з хронічними захворюваннями легень, діти та літні особи.

Цей випадок із забрудненим повітрям є ще одним тривожним сигналом, який вказує на проблеми, пов’язані зі змінами клімату. Вчені та медики висловлюють занепокоєння щодо таких аномальних явищ, що можуть призвести до ще більших проблем із здоров’ям, особливо в умовах незвичайної зими.

The post 13 лютого Україну накриє пилова хмара: як це впливає на здоров’я first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Пізній сніданок захищає серце і знижує ризик діабету — думка експертки

Виявляється, проста зміна в режимі харчування може стати ключем до довголіття. За словами нейробіологині Джулії Джонс, яка виступила в етері ITV у програмі “This Morning”, звичка снідати після 11:00 ранку допоможе не лише уникнути серйозних хвороб, а й прожити на десятиліття довше. Авторка книги F-Bomb Longevity Made Easy стверджує: організм потребує періодичного відпочинку від їжі, […]

Лікарі й інженери попереджають: не працюйте з ноутбуком на колінах

Щодня мільйони людей кладуть ноутбук на коліна, не замислюючись, що це може бути шкідливо не лише для пристрою, а й для користувача. Така звичка — одна з найпоширеніших причин перегріву техніки та проблем з поставою. Ще 2010 року журнал Pediatrics опублікував дослідження про випадки термічного подразнення шкіри внаслідок тривалого контакту з гарячим корпусом ноутбука. І […]

«Сьогодні Каті й Вані — 18 на двох»: відома українська акторка показала зворушливі фото з двійнятами

Українська акторка й ведуча Олена Кравець поділилася рідкісними сімейними світлинами та щемливим зверненням до своїх молодших дітей — Каті та Вані, які сьогодні, 19 липня, святкують дев’ятиріччя. У своєму Instagram Кравець опублікувала як архівні фото двійнят, так і нові знімки, показавши, як змінювались її діти за роки. У дописі акторка емоційно звернулася до сина й […]

Сир, який можна на дієті: користь пармезану пояснила дієтолог

Попри поширену думку про шкоду твердих сирів для фігури, справжній італійський пармезан — Parmigiano Reggiano — може стати корисною частиною здорового раціону. Про це розповіла лікарка-дієтологиня Марта Ґарай. Вона наголошує: йдеться саме про класичний пармезан, виготовлений за традиційною рецептурою — лише з непастеризованого молока, сичужного ферменту та солі, без жодних консервантів. «Цей сир містить багато […]