7 000 кроків для здоров’я: оксфордські вчені назвали новий стандарт щоденної активності

Британські дослідники з Оксфордського університету зруйнували популярний міф про необхідність проходити 10 тисяч кроків щодня. Нове масштабне дослідження показало, що вже 7 000 кроків на день достатньо, аби суттєво знизити ризик розвитку онкологічних захворювань, підтримувати здоров’я і залишатися у формі.

Результати дослідження опублікували в British Journal of Sports Medicine. Згідно з ними, 7 000 кроків на день знижують ризик захворіти на один із 13 типів раку на 11%, а 9 000 кроків — на 16%. Понад цю межу додаткової користі виявлено не було.

У дослідженні взяли участь понад 85 тисяч мешканців Великої Британії, які протягом тижня носили трекери активності. Через шість років науковці проаналізували, як фізична активність вплинула на ризик захворювання на рак. За цей період на рак захворіло лише 3% учасників.

Серед найпоширеніших діагнозів були рак кишечника, легень, молочної залози, ендометрія, а також мієлома, мієлоїдна лейкемія, рак печінки, нирок, стравоходу та інші, пов’язані з низькою фізичною активністю.

Цікаво, що темп ходьби не мав значного впливу — важливішою виявилася загальна кількість кроків. Ба більше, помірна активність не дала додаткової переваги над легкою, тоді як заміна сидячого способу життя навіть легкою активністю вже позитивно впливала на здоров’я.

Також виявлено, що фізична активність сприяє регуляції інсуліну, підтриманню здорової ваги і імунної відповіді, що знижує ризик інфекцій, які можуть спричинити рак. Надмірна вага є другою найбільшою причиною виникнення онкології, оскільки жирова тканина посилає сигнали, що провокують неконтрольований поділ клітин.

Окремо підкреслюється, що 7000 кроків не обов’язково проходити за один раз. Їх можна накопичувати поступово: піти пішки на обід, піднятись сходами замість ліфта чи пройтись під час розмови телефоном.

Схожі статті

Холодний душ зранку зміцнює і тіло, і психіку, допомагаючи боротися зі стресом і тривожністю

Що може бути спільного між контрастом холодної води і душевною рівновагою? Більше, ніж здається. Нові дослідження та думки лікарів доводять: холодний душ — це не просто спосіб прокинутись, а повноцінний інструмент підтримки здоров’я, зокрема психічного. Як холод впливає на мозок і нервову систему Згідно з матеріалом Spicer.Club, вплив холодної води активує симпатичну нервову систему — […]

Стрес без причини: чому понеділок шкодить навіть пенсіонерам

Понеділок — це не просто символ нового тижня, а й день, який може нести реальну загрозу здоров’ю. Згідно з новим міжнародним дослідженням, початок тижня спричиняє тривалий стрес навіть у людей, які не працюють, і може призводити до серцево-судинних захворювань. Стрес у понеділок: не лише настрій, а й біологія Дослідники з Університету Гонконгу, проаналізувавши дані понад […]

Прикордонники врятували двох чоловіків, які незаконно проникли в режимну зону

На Рівненщині прикордонники виявили двох жителів Запоріжжя, які незаконно проникли в прикордонну зону та опинилися у скрутному становищі. Після того як чоловіки заблукали в болотистій місцевості, вони самостійно звернулися по допомогу до контактного центру Державної прикордонної служби України. Про це повідомляє пресслужба ДПСУ. На виклик оперативно відреагували прикордонні підрозділи. Порушників виявили знесиленими, промоклими та дезорієнтованими. […]

Як зберегти здоровий сон під час війни: поради сомнолога

Хронічний недосип, виснаження, втрата продуктивності — усе це стало новою нормою для мільйонів українців, які регулярно проводять ночі в укриттях під звуки сирен. Як повернутись до звичного ритму і не втратити здоров’я — пояснила лікарка-невропатологиня, сомнологиня і сомнотерапевтка Анастасія Шкодіна. Неможливо компенсувати — можна лише трохи відновити За словами експертки, повністю відіспатись за безсонні ночі […]