Аудит виявив фінансову діру в Українській асоціації футболу на понад 1,7 млрд грн

Призначення легендарного футболіста Андрія Шевченка президентом Української асоціації футболу (УАФ) наприкінці січня 2024 року стало початком не лише нової ери, а й гучного розслідування. Вже у квітні попередні результати аудиту, який за дорученням Шевченка проводила компанія AC Crowe Ukraine, виявили відтік активів УАФ на суму понад 1,3 млрд гривень. А фінальний звіт шокував ще більше: втрати перевищили 1,7 мільярда гривень.

Аудит охоплював період з 2015 по 2023 рік — час, коли організацію очолював Андрій Павелко. Втрати структурували по категоріях, які охоплюють не лише класичну “необґрунтовану фінансову допомогу”, а й екзотичні закупівлі на мільйони.

Компанія з Британських Віргінських островів, через яку УАФ з 1999 року отримувала міжнародне фінансування, стала «чорною дірою». За даними аудиту, у 2015–2016 роках УАФ не відобразила надходження 12,6 млн євро від УЄФА. Крім того, кошти у 11,4 млн євро пішли стороннім компаніям, не пов’язаним із футболом. У справі фігурують підозри ексгенсеку Юрію Запісоцькому та ексдиректорці фіндепартаменту Євгенії Сагайдак.

У 2015 році УАФ мала понад 284 млн грн на банківських рахунках. Проте частину коштів втрачено через банкрутства “Київської Русі” та “Форуму”. Ще більше — 315 млн грн — зникло через дивну угоду з пивкомбінатом “Радомишль”.

У 2016 УАФ створила ФФУ Продакшн для виробництва штучного покриття. Закупівлі на сотні мільйонів провели через одну компанію з ОАЕ — S.D.T FZE. Павелко та Запісоцький були заарештовані в рамках цього розслідування у 2022 році.

У 2017–2018 роках УАФ просувала “національного виробника” покриттів — ФФУ Продакшн. В результаті держава отримала штучну траву за завищеною ціною. За 698 майданчиків збитки склали близько 300 млн грн.

  • 1,3 млрд грн — на зарплати персоналу УАФ

  • 81 млн грн — бонуси і “стимулюючі виплати”

  • 114 млн грн — утримання команди УАФ Маркетинг

  • 36 млн грн — лише двом керівникам

  • 12,6 млн грн — необґрунтовані премії з 2020 по 2023

Додатково зафіксовано оплати послуг ФОПів — юристів, охоронців, айтішників, перевізників і навіть постачальників сувенірної та ювелірної продукції — на суму понад 200 млн грн.

Аудитори вказують на 11 закупівель через платформу zakupivli.pro з ознаками завищення вартості, зокрема:

  • 1,5 млн грн переплати — за ТЕО та інженерні вишукування для будівництва спортивної бази

З 2015 по 2023 рік УАФ отримала 3,7 мільярда гривень від ФІФА, УЄФА та інших донорів, але використала лише 3,44 млрд. Наразі за двома програмами ведуться розслідування, а керівництво УАФ підозрюється у привласненні коштів.

Факти, викладені в аудиті, уже стали підставою для кількох кримінальних проваджень. Сама УАФ поки не коментує результати, а нове керівництво під головуванням Шевченка — готує фінальну версію звіту для передачі в НАБУ і ДБР.

Український футбол, як виявилось, не тільки про гру — а й про гроші. Дуже великі гроші.

The post Аудит виявив фінансову діру в Українській асоціації футболу на понад 1,7 млрд грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Кабмін змінює правила відстрочки від мобілізації для студентів і педагогів: що нового

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який чітко визначає, хто має право на відстрочку від мобілізації під час дії воєнного стану. Проєкт вже підготовлено для подання на розгляд Верховної Ради. Його норми стосуються передусім студентів, науковців і педагогів. Про це повідомили представник уряду у парламенті Тарас Мельничук та народний депутат Олексій Гончаренко. Серед ключових положень — […]

Головний рабин Києва та міжнародні зв’язки: як формується діалог з американськими колами

Контакти українських еліт з адміністрацією Трампа з питань політики та фінансів здебільше йдуть через головного рабина Києва Йонатана Марковича. Головний рабин Києва Йонатан Маркович є представником руху Хабад, відомий своїми хорошими відносинами з державними діячами України, США, Європи та Ізраїлю. Послідовниками Хабад є також донька президента США Іванка Трамп та її чоловік Джаред Кушнер. За […]

Українці наростили борги за мікрокредитами: 15 мільярдів боргу на початок року

У 2024 році українці суттєво збільшили заборгованість перед мікрофінансовими організаціями. Попри майже незмінну кількість оформлених кредитів, загальний обсяг позик виріс на 27%, досягнувши 51,69 мільярда гривень. Середня сума одного мікрокредиту становила близько 150 доларів — понад 6 тисяч гривень, що на 26% більше, ніж у 2023 році. Про ці тенденції повідомляє платформа «Опендатабот». Усього впродовж […]

Масштабна верифікація пільг: в Україні перевірятимуть понад мільйон одержувачів допомоги

В Україні стартує масштабна перевірка правомірності надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу. Під ретельну перевірку потраплять 1,2 мільйона громадян, які користуються такими пільгами. Міністерство фінансів України розробило єдину методику верифікації пільг. Наразі проєкт документа оприлюднено на сайті Федерації профспілок України для громадського обговорення. Основна мета — зробити систему надання […]