Австрія стала головним напрямком для українських студентів

Повномасштабна війна не лише зруйнувала школи й університети, а й змінила долі тисяч абітурієнтів. Через загибель учнів та вчителів, руйнування інфраструктури, повітряні тривоги, окупацію частини територій та відключення електрики, дедалі більше українських школярів та студентів обирають навчання за кордоном. І найпопулярнішим напрямком стала Австрія.

Замість вибухів — стипендії

Згідно з даними освітньої компанії “Дивись ширше”, у 2024 році кількість звернень українців щодо вступу до закордонних вишів зросла на 30% порівняно з попереднім роком. Особливо активно цікавляться австрійськими університетами — там попит зріс аж на 45%.

“У 2023 році ми отримали 6600 запитів, а у 2024 вже 8500”, — каже CEO компанії Олександра Ковальська.

Австрія стала освітнім магнітом не випадково: безоплатне навчання в державних вишах, нижчі витрати на проживання порівняно з іншими країнами ЄС, а також відносна близькість до України роблять цю країну привабливою для студентів.

Статистика зростання

За даними Статистичного управління Австрії, з 2021 по 2024 рік кількість українських студентів у цій країні зросла з 2077 до 3324 осіб — на 60%.

Рік за роком:

  • 2021/2022 — 2077 студентів

  • 2022/2023 — 2652 студенти

  • 2023/2024 — 3324 студенти

Це чіткий індикатор того, наскільки сильно війна вплинула на вибір молоді.

Англомовні програми для українців

Австрійські виші швидко адаптувалися до нових реалій. Багато з них запустили англомовні програми, спеціально орієнтовані на українських вступників. Серед найпопулярніших — Віденський університет, Технічний університет Граца, Віденський економічний, Університет Інсбрука, Вебстер та інші.

Чи повернуться випускники?

Питання, яке хвилює багатьох, — чи повернуться студенти після завершення навчання? Дмитро Виговський, засновник “Дивись ширше”, стверджує, що його команда вже працює над програмою повернення молодих фахівців в Україну. Йдеться про співпрацю з українським бізнесом для створення реальних робочих місць.

Графік вступу

Для охочих вступати до австрійських вишів діють чіткі дедлайни:

Зимовий семестр

  • Подання документів: березень – липень

  • Іспити: червень – серпень

  • Зарахування: до 5 вересня

Літній семестр

  • Подання документів: листопад – січень

  • Зарахування: до 5 лютого

Вступні іспити проводяться лише влітку.

Освітня еміграція стала ще однією формою порятунку української молоді. І водночас — новим викликом для країни, яка має не лише втримати таланти, а й створити умови, щоб вони захотіли повернутися.

Схожі статті

Аферистка в Черкаському районі допомагала чоловікам виїхати за кордон

У Черкаському районі правоохоронці викрили 33-річну жінку, яка налагодила незаконну схему з ухилення від мобілізації. Свої послуги вона пропонувала за п’ять тисяч доларів, прикриваючись пацифістськими переконаннями нібито релігійної організації. За даними слідства, зловмисниця організовувала оформлення фальшивої відмови від служби через «релігійні переконання», готувала відповідні документи, контактувала з фіктивними представниками військкоматів і обіцяла допомогу з виїздом […]

Київрада планує віддати організацію ярмарків приватним операторам

Через інтриги депутатів Київради Дмитра Білоцерковця та Вагана Товмасяна  кияни лишаться доступу до дешевих фермерських продуктів на столичних продуктових ярмарках. Як повідомляє наше джерело в КМДА, “ударовець” Дмитро Білоцерковець підготував проект рішення Київради щодо функціонування продуктових сільськогосподарських ярмарків у столиці. Ідея на перший погляд “благородна” – продавати місця для пересувної торгівлі (на ярмарках) приватним операторам, […]

Одесський автодилер-шахрай відкрив фірму в Молдові

Власник компанії «Южный путь» (відомої також як Autorider) з Одеси Володимир Філіппов фігурує у кримінальній справі про шахрайство, пов’язане з продажем імпортних авто зі США. Сьогодні він переховується в Молдові, де вже встиг зареєструвати нову фірму — IRON MOTORS. За даними слідства, Філіппов незаконно заволодів коштами клієнта на суму понад 9 тисяч доларів та 132,5 […]

Порушення сну провокує переїдання: у чому причина нічного жору

Багато хто знайомий із ситуацією, коли після безсонної ночі руки самі тягнуться до холодильника. Причому, чим пізніше — тим сильніше відчуття голоду. Причини такої поведінки пояснив сомнолог, а також підтвердили вчені з Чиказького університету. За словами лікаря-сомнолога, головна причина нічного апетиту — порушення глибоких фаз сну, що впливає на гормональну систему. Зокрема, недосип стимулює вироблення […]