Банкова прагне зірвати “мир” на умовах Кремля

За інформацією джерела в Офісі Президента, Андрій Єрмак активно обговорює з європейськими лідерами потенційні кроки щодо зриву переговорного треку між командою Дональда Трампа та Кремлем. Йдеться про нову дипломатичну гру, де на кону — не лише образ України у міжнародному порядку денному, а й продовження військової допомоги від США.

За словами співрозмовника, на Банковій головним завданням вважають дискредитацію будь-яких спроб представити Росію як рівноправного суб’єкта в майбутніх “мирних переговорах” щодо України. Київ переконаний: будь-який діалог між Трампом і Путіним, якщо той повернеться до Білого дому, може стати катастрофічним — як для України, так і для європейської безпеки загалом.

«Є ключове завдання — дискредитувати саме “мирне питання”, якщо воно ініціюється з боку Росії або Трампа. Важливо, щоб світ сприймав Кремль не як сторону переговорів, а як агресора, що має відповісти, а не домовлятися», — зазначає джерело.

Йдеться, зокрема, про розробку аналітичних записок і комунікаційних тез для партнерів у Європі, які б пояснювали ризики відновлення “реалістичного діалогу” з Москвою. Особливу ставку в ОП роблять на нову хвилю інформаційної кампанії, спрямованої на показ Росії як країни-терориста з токсичною репутацією.

У Банковій вважають, що успішний зрив переговорного треку між Трампом і Кремлем дозволить повернути США в українську орбіту — навіть у разі зміни адміністрації у Вашингтоні. Від цього, як переконані в ОП, залежить не лише продовження військових поставок, а й загальна підтримка України на міжнародній арені.

Нагадаємо, в останні місяці тема “мирних переговорів” між Трампом і Путіним активно мусується у медіа, зокрема через заяви самого Трампа, який неодноразово обіцяв “завершити війну за 24 години”. У Києві ці слова сприймають як потенційну загрозу — передусім, через можливі поступки Кремлю.

Таким чином, дипломатичний фронт стає не менш важливим, ніж фронт реальний. І в цій грі Офіс Президента, схоже, вирішив грати на випередження.

The post Банкова прагне зірвати “мир” на умовах Кремля first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Кабмін змінює правила відстрочки від мобілізації для студентів і педагогів: що нового

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який чітко визначає, хто має право на відстрочку від мобілізації під час дії воєнного стану. Проєкт вже підготовлено для подання на розгляд Верховної Ради. Його норми стосуються передусім студентів, науковців і педагогів. Про це повідомили представник уряду у парламенті Тарас Мельничук та народний депутат Олексій Гончаренко. Серед ключових положень — […]

Головний рабин Києва та міжнародні зв’язки: як формується діалог з американськими колами

Контакти українських еліт з адміністрацією Трампа з питань політики та фінансів здебільше йдуть через головного рабина Києва Йонатана Марковича. Головний рабин Києва Йонатан Маркович є представником руху Хабад, відомий своїми хорошими відносинами з державними діячами України, США, Європи та Ізраїлю. Послідовниками Хабад є також донька президента США Іванка Трамп та її чоловік Джаред Кушнер. За […]

Українці наростили борги за мікрокредитами: 15 мільярдів боргу на початок року

У 2024 році українці суттєво збільшили заборгованість перед мікрофінансовими організаціями. Попри майже незмінну кількість оформлених кредитів, загальний обсяг позик виріс на 27%, досягнувши 51,69 мільярда гривень. Середня сума одного мікрокредиту становила близько 150 доларів — понад 6 тисяч гривень, що на 26% більше, ніж у 2023 році. Про ці тенденції повідомляє платформа «Опендатабот». Усього впродовж […]

Масштабна верифікація пільг: в Україні перевірятимуть понад мільйон одержувачів допомоги

В Україні стартує масштабна перевірка правомірності надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу. Під ретельну перевірку потраплять 1,2 мільйона громадян, які користуються такими пільгами. Міністерство фінансів України розробило єдину методику верифікації пільг. Наразі проєкт документа оприлюднено на сайті Федерації профспілок України для громадського обговорення. Основна мета — зробити систему надання […]