БЕБ розкрило маштабну схему ухилення від податків у агросекторі

ФГ «Слобожанський Агросоюз» разом із мережею афілійованих компаній організувало масштабну фінансову схему ухилення від податків, легалізації доходів і виведення коштів у тіньовий обіг. Про це свідчать дані Бюро економічної безпеки (БЕБ).

За версією слідства, компанія декларувала фіктивні угоди з реалізації зернових, отримуючи бюджетне відшкодування. Потім маніпулювала звітністю, ухиляючись від сплати податку на прибуток і ПДВ. Гроші виводилися через підконтрольні фірми та переводилися в готівку або на рахунки інших підприємств під виглядом легальних операцій.

Ключові компанії в схемі:

  • ТОВ «ТК Реал» (45561172)
  • ТОВ «Колосок 2024» (45592733)
  • ТОВ «Синтон Трейд» (39435043)
  • ТОВ «Слобідка 2022» (44662114)

Ці підприємства завищували обсяги поставок зерна на 25–60%, а їхні контрагенти часто мали ознаки фіктивності.

Щоб приховати махінації, компанії декларували закупівлі товарів, не пов’язаних із аграрним сектором:

  • Газовий конденсат – через ТОВ «Делівері Оіл» і ТОВ «Євронафтогазтрейд»
  • Будівельні матеріали – плитка, цемент, мастика від ТОВ «Атлант Маркет»
  • Автозапчастини та побутові товари – через ТОВ «Синтон Логістик» і ТОВ «Райтал»

Це дозволяло створювати фіктивний податковий кредит для мінімізації зобов’язань перед бюджетом.

У 2023–2024 роках «Слобожанський Агросоюз» задекларував:

  • Придбання товарів на 172,1 млн грн (23,7 млн грн – ПДВ)
  • Реалізацію зернових на 162,1 млн грн (20 млн грн – ПДВ)

Серед покупців – реальні аграрні підприємства, зокрема ТОВ «Черкасихліб ТД», ТОВ «Хмельницькхліб» та ТОВ «Українське зерно».

«Слобожанський Агросоюз» орендував 47 земельних ділянок у Харківській області, але реальність цієї оренди не підтверджена. У компанії працювало лише троє співробітників, що не відповідає масштабам її фінансових оборотів.

З грудня 2023 по квітень 2024 року компанія перебувала у списку ризикових платників ДПС, але згодом була виключена з нього за рішенням податкової комісії в Київській області.

За оцінками експертів, тіньові схеми в агросекторі щороку коштують Україні 20–30 млрд грн. У 2024 році частка нелегального обігу в агросекторі зросла до 18% через слабкий контроль і корупцію в податкових органах.

The post БЕБ розкрило маштабну схему ухилення від податків у агросекторі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Акторка Наталка Денисенко готується до скандалів на тлі розлучення

Українська акторка Наталка Денисенко подала на розлучення зі своїм чоловіком — актором і військовим Андрієм Федінчиком. Про це стало відомо з відкритих судових даних, а сама Денисенко натякнула на майбутні складні події в житті. «Добре, що я знала, що в моєму житті буде пипець. І знаю, який пипець і плітки будуть найближчим часом. Тому трохи […]

У Київській області забудовники претендують на землю Дельта Банку

Компанії, пов’язані з президентом Конфедерації будівельників України Левом Парцхаладзе, можуть невдовзі отримати частину земельних активів, які раніше контролював банкрут і втікач Микола Лагун — колишній власник «Дельта Банку». Йдеться, зокрема, про сотні гектарів землі у Білогородці та Чернігівській області, оформлених на підставні структури, а нині — під судовими арештами. У лютому 2025 року дані в […]

Ексзаступник міністра Лебедцов приховав 11 мільйонів у декларації

Колишній заступник міністра соціальної політики Борис Лебедцов вкотре опинився в центрі корупційного скандалу. На цей раз — через майже 11 мільйонів гривень недостовірної інформації в декларації. Про це повідомило детективне бюро Absolution з посиланням на результати повної перевірки НАЗК. Виявлені порушення — класика жанру: фіктивні подарунки, аліменти, житло з неправильною адресою і навіть мільйони, про […]

Блогерка Алхім шантажує нафтового магната Костянтина Валеуліна

Українська блогерка Алхім несподівано втрутилася у гучну схему на паливному ринку, заявивши, що може дати інтервʼю про свої стосунки з бізнесменом Костянтином Валеуліним. Але лише за умови, що журналісти запропонують їй більшу суму, ніж сам “Костік”. Це не просто особиста драма. Ім’я Валеуліна давно фігурує у масштабних тіньових схемах із виробництва й реалізації бодяжного пального. […]