Черкащина: Тривале позбавлення волі для ухилень від призову

У Черкаській області загострилася ситуація із відмовою військовозобов’язаного виконати виклик до військової служби під час мобілізації, що відзначено у судовому реєстрі та стало предметом уваги інформаційного агентства “Главком”. Згідно з матеріалами справи, в області у березні 2023 року підозрюваний пройшов медичний огляд, який підтвердив його придатність до військової служби. Однак, відмовившись від прийняття військового виклику та не з’явившись на призначений термін, він став об’єктом правопорушення.

На судовому засіданні підсудний частково визнав вину, аргументуючи своє ставлення тим, що вважає себе непридатним до військової служби через свій стан здоров’я, який, за його словами, підтверджує перший висновок медичної комісії. Проте другий висновок, на його думку, є недостовірним, бо медик зазначив діагноз під тиском, ігноруючи результати інших обстежень. Військовозобов’язаний заявив, що має хронічний захворювання середнього вуха, що підтверджується медичними висновками, однак остаточна думка медичної комісії вказала на покращення його слуху.

Також, в суді обвинувачений висловив сумніви щодо законності діяльності районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, стверджуючи, що відомості про ці установи відсутні в Єдиному державному реєстрі. Крім цього, він визнав військову службу за контрактом “рабством” та висловив недовіру до введення в країні режиму воєнного стану, вважаючи, що в такий період мають бути призвані всі без винятку, а не обираються вибірково. За його словами, він не розуміє, чому здорові люди повинні вмирати, особливо, коли йому “нема за що воювати в Донецькій області”.

Висновки щодо цієї ситуації можуть бути такими:

• Відмова військовозобов’язаного від призову на військову службу під час мобілізації та подальше відсутність на викликаному терміні викликали відповідну реакцію з боку судових органів, що свідчить про серйозність порушення закону.

• Спірність медичних висновків та сумніви у законності діяльності територіальних центрів комплектування вказують на потребу удосконалення процесу медичного огляду та забезпечення прозорості та об’єктивності у роботі військових органів.

• Висловлені сумніви щодо введення режиму воєнного стану та реакція на ситуацію в Донецькій області показують наявність суперечливостей у сприйнятті військових подій та потребу у більш чіткому поясненні та розумінні ситуації серед населення.

Схожі статті

Боксер Олександр Усик розкритикував окремі рядки державного гімну

Абсолютний чемпіон світу з боксу у надважкій вазі Олександр Усик знову опинився у центрі уваги — цього разу не через бої, а через слова про головний державний символ. У нещодавньому інтерв’ю для Mail Sport Boxing, що вийшло на YouTube-каналі 25 липня, Усик зізнався, що не всі фрази в українському гімні йому подобаються. «Я б змінив […]

Екснардеп і його спільники вкрали 21 мільйон: ОГП повідомив про підозру чотирьом учасникам злочинної групи

Прокурори Офісу Генерального прокурора викрили масштабну схему привласнення майна в Києві за участі колишнього народного депутата України VII–VIII скликань. Як повідомляє видання «Закон і Бізнес» з посиланням на ОГП, організована злочинна група у 2021 році незаконно заволоділа нерухомістю у Солом’янському районі столиці, завдавши збитків на понад 21 млн грн. За даними слідства, афера була заздалегідь […]

Після довгої паузи репер Потап і Каменських показалися разом

Українська співачка Настя Каменських та її чоловік, продюсер і репер Потап (Олексій Потапенко), вперше за довгий час з’явилися разом на світлинах. Подружжя сфотографували в Барселоні у компанії блогера Яна Гордієнка, який опублікував серію кадрів у своєму Instagram. Серед інших фото в добірці опинився і знімок із російським журналістом Юрієм Дудем. Така компанія викликала хвилю обурення […]

КНДР готує солдатів для війни проти України — ЗМІ

Пхеньян може відправити до Росії додаткові військові підрозділи вже в серпні 2025 року. Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на інформацію південнокорейської розвідки, яку озвучив депутат Лі Сонг-Квун після закритої зустрічі з представниками Національної служби розвідки (NIS). За словами Лі, терміни перекидання підрозділів з КНДР уже визначено – мова йде про серпень. Південнокорейська розвідка […]