Чому насправді Укрзалізниця підвищує тарифи на перевезення

Однак, як повідомляє видання “Інформатор”, реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов’язаними з цим бюджетними витратами.

Колесникова зазначила, що чергове підвищення тарифів для промисловців є “латанням дірок” за рахунок підприємств, які найбільше постраждали. Вона підкреслила, що керівництво “Укрзалізниці” має надати економічне обґрунтування для зміни тарифів, особливо з огляду на концепцію “зближення класів” вантажів, яка, за її словами, є непрактичною.

“Що таке зближення класів? Один використав логістику на 10%, а інший на 110%, а платити ми мусимо однаково? Це абсолютно не економічно обґрунтовано. Тому ми залишаємося на позиції, що “Укрзалізниця” повинна перерахувати тарифи, оскільки вони завищені для промисловості”, — зазначила Колесникова.

Колесникова також вказала на необхідність ефективного управління ресурсами та проведення реформ у “Укрзалізниці”, щоб забезпечити прозорість діяльності компанії і ліквідувати корупцію. За її словами, відсутність реформ і необґрунтовані витрати, які має компанія, свідчать про погане управління.

“Якби вони здійснювали необхідні реформи, не було б дивних закупівель і необґрунтованих витрат. Зараз виглядає так, що ефективність їхньої роботи забезпечується виключно за рахунок підвищення тарифів для тих, хто і так платить більше, ніж це обґрунтовано”, — зазначила вона.

“Укрзалізниця” демонструє рекордні обсяги перевезень, за перше півріччя 2024 року компанія звітує про прибуток у розмірі 3,1 млрд грн. Однак, згідно з прогнозами, до кінця року може бути зафіксований збиток у розмірі 2,7 млрд грн. Керівництво компанії поки що не пояснило причини можливого збитку, але вже ініціювало нове підвищення тарифів на вантажні перевезення.

Європейська бізнес асоціація закликала “Укрзалізницю” зосередитися на пошуку внутрішніх резервів та скороченні операційних витрат, а не перекладати свої фінансові проблеми на бізнес.

Схожі статті

Антимонопольний комітет перевіряє дії компаній “БаДМ” та “Оптіма-Фарм”

Поки Володимир Зеленський оголосив курс на боротьбу зі свавіллям бігфарми, співробітники ОП Ірина Верещук та Рисбек Токтомушев покривають роботу компаній “Бадм” та “Оптіма”, які разом контролюють 90% ринку фармацевтичної дистрибуції. Так, за інформацієї, яка наразі активно обговорюється в соцмережах, заступник голови ОП Ірина Верещук і радник Директорату з питань ветеранської політики, ВПО, охорони здоров’я та […]

Митника зі Львова впіймали на хабарі в 1600 доларів за розмитнення авто

Черговий корупційний скандал на українській митниці. Цього разу — на Львівщині. Державного інспектора управління контролю митної вартості викрили на отриманні неправомірної вигоди. За 1600 доларів США службовець пообіцяв “не помічати” порушень під час оформлення автомобілів. За даними слідства, митник вимагав гроші від представника компанії-імпортера, яка займалась розмитненням транспортних засобів. За хабар у 1600 доларів він […]

Фіктивне лікування на мільйони: у лікарнях оформляли неіснуючих пацієнтів

У кількох українських медичних закладах проведено обшуки через підозру у масштабному привласненні бюджетних коштів. Йдеться про шахрайське використання Програми медичних гарантій, яку координує Міністерство охорони здоров’я. За попередніми оцінками, сума збитків становить мільйони гривень. Як встановили слідчі, керівники й окремі працівники медичних установ 2024 року уклали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та вносили […]

Смерчі в Україні стають нормою: що варто знати

У липні мешканці одразу кількох областей України стали свідками вражаючого, але небезпечного природного явища — смерчів. Раніше вони вважались рідкістю, однак метеорологи застерігають: улітку це вже не виняток, а звична частина погодного процесу, просто нині ми частіше фіксуємо такі явища завдяки смартфонам і соцмережам. Перші відео смерчів у липні надійшли з Кіровоградської області. Біля міста […]