“Чисте місто” по-київськи: схема Комарницького вкрала 6 ділянок у столиці

Журналісти-розслідувачі Bihus.Info викрили корупційну схему, яку очолював колишній нардеп Денис Комарницький. За допомогою лазівки в законодавстві його група незаконно привласнювала земельні ділянки в Києві, використовуючи вигадані об’єкти нерухомості.

У розслідуванні йдеться, що правоохоронці Національного антикорупційного бюро (НАБУ) у межах операції “Чисте місто” прослуховували розмови Комарницького, депутатів Київради та посадовців Київської міської адміністрації. Записи довели, що у 2023-2024 роках ця група незаконно заволоділа земельними ділянками на майже 100 мільйонів гривень.

Закон дозволяє отримувати землю без аукціону, якщо на ній є приватне майно. Власник такого об’єкта має право на земельну ділянку за спрощеною процедурою. Комарницький і його соратники використовували цю лазівку, вказуючи у документах неіснуючі об’єкти – фактично “віртуальну нерухомість”.

Завдяки змові з посадовцями КМДА ці неіснуючі будівлі реєструвалися як справжні, що дозволяло отримувати землю без конкурсу. У схемі брали участь:

  • заступник мера Віталія Кличка – Петро Оленич,

  • заступник директора КП “Київблагоустрій” – Олексій Мушта,

  • голова земельної комісії Київради – Михайло Терентьєв,

  • менеджери Комарницького.

Де розкрадали землю?

Група працювала під кодовою назвою “Торгівля” і шукала привабливі ділянки біля метро, багатоквартирних будинків і транспортних розв’язок. За схемою було привласнено щонайменше шість ділянок у Києві, зокрема:

  • біля станції метро “Контрактова”,

  • на Троєщині,

  • на Нивках,

  • неподалік Голосіївського парку,

  • біля метро “Житомирська”.

Також аферистам вдалося збудувати торговий центр біля станції метро “Берестейська”.

Для кожної ділянки створювали окрему компанію, власниками якої ставали або родичі учасників схеми, або підставні особи. Останні, за даними розслідувачів, отримували готівкові виплати за свою участь.

The post “Чисте місто” по-київськи: схема Комарницького вкрала 6 ділянок у столиці first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Кабмін змінює правила відстрочки від мобілізації для студентів і педагогів: що нового

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який чітко визначає, хто має право на відстрочку від мобілізації під час дії воєнного стану. Проєкт вже підготовлено для подання на розгляд Верховної Ради. Його норми стосуються передусім студентів, науковців і педагогів. Про це повідомили представник уряду у парламенті Тарас Мельничук та народний депутат Олексій Гончаренко. Серед ключових положень — […]

Головний рабин Києва та міжнародні зв’язки: як формується діалог з американськими колами

Контакти українських еліт з адміністрацією Трампа з питань політики та фінансів здебільше йдуть через головного рабина Києва Йонатана Марковича. Головний рабин Києва Йонатан Маркович є представником руху Хабад, відомий своїми хорошими відносинами з державними діячами України, США, Європи та Ізраїлю. Послідовниками Хабад є також донька президента США Іванка Трамп та її чоловік Джаред Кушнер. За […]

Українці наростили борги за мікрокредитами: 15 мільярдів боргу на початок року

У 2024 році українці суттєво збільшили заборгованість перед мікрофінансовими організаціями. Попри майже незмінну кількість оформлених кредитів, загальний обсяг позик виріс на 27%, досягнувши 51,69 мільярда гривень. Середня сума одного мікрокредиту становила близько 150 доларів — понад 6 тисяч гривень, що на 26% більше, ніж у 2023 році. Про ці тенденції повідомляє платформа «Опендатабот». Усього впродовж […]

Масштабна верифікація пільг: в Україні перевірятимуть понад мільйон одержувачів допомоги

В Україні стартує масштабна перевірка правомірності надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу. Під ретельну перевірку потраплять 1,2 мільйона громадян, які користуються такими пільгами. Міністерство фінансів України розробило єдину методику верифікації пільг. Наразі проєкт документа оприлюднено на сайті Федерації профспілок України для громадського обговорення. Основна мета — зробити систему надання […]