ДБР розслідує діяльність топчиновників “Київзеленбуду”

Столична поліція разом із ДБР продовжує викривати багаторічну схему розкрадання коштів у “зеленій” сфері столиці. В епіцентрі розслідувань – комунальне об’єднання “Київзеленбуд”, його керівництво, підлеглі підприємства і підрядні фірми, які роками отримували мільйонні контракти. Суми збитків сягають десятків мільйонів гривень, а частина підозрюваних вже оголошені в розшук або сидять у СІЗО з можливістю внесення захмарних застав.

У червні 2025 року Нацполіція отримала дозвіл суду на затримання Людмили Заборської, колишньої очільниці ТОВ “Аркада Буд Холдинг” (згодом – “Лафтайт”), яка фігурує у справі щодо розкрадання понад 2,3 млн грн під час капремонту парку “Перемога” у 2018 році. Заборську оголосили в розшук ще у 2022 році. За версією її сина, вона виїхала до Швейцарії на початку повномасштабного вторгнення, але даних про перетин кордону в базі “Аркан” немає.

Інші справи не менш промовисті. Наприклад, у Дарницькому районі ПП “ДІ Проект” завищило вартість робіт навколо озера Срібний Кіл майже на 350 тис. грн. Підозру отримав заступник начальника управління капвкладень “Київзеленбуду” Олександр Гора.

А в Гідропарку директор КП “УЗН Дніпровського району” Євген Ковшун підписав акти на роботи, яких не було, на суму понад 200 тис. грн. Підрядником виступило скандально відоме ТОВ “Буд Альянс Україна”. Ковшуну повідомили про підозру ще в травні.

У 2025 році ДБР розкрило масштабну схему хабарництва: три компанії-підрядники перерахували понад 1,6 млн грн “відкатів” за проєкти у сфері озеленення. У схемі фігурують колишній гендиректор “Київзеленбуду” Юрій Бахмат та його перший заступник Олексій Лукаш. Обох арештували з можливістю внесення застави у 51,4 млн грн. Також повідомлено про підозри двом бізнесменам – представникам фірм, які домовлялися про “співпрацю” з КО на умовах 15% відкату.

Ще одна справа стосується капремонту скверу у провулку Чеховському (Шевченківський район). Підрядник – ПП “Ріалбуд”, керівник – Олексій Горбач, який нібито “заробив” майже 800 тис. грн, виконавши роботи не в повному обсязі.

Під підозрою також опинився головний спеціаліст Департаменту захисту довкілля КМДА, який, за версією слідства, не провів належну перевірку низки об’єктів, що призвело до збитків у 595 тис. грн. Йдеться про вже згаданий Гідропарк і парк Позняки, де підрядником виступило ТОВ “ДСЗ”.

Сам Департамент до червня 2025 року очолював Олександр Возний, а з кінця травня – Сергій Сабуров. “Київзеленбуд” напряму підпорядковується цій структурі, яка, схоже, неодноразово “закривала очі” на зловживання.

За даними Clarity Project, тільки компанія “Лафтайт” мала 31 контракт з “Київзеленбудом” на 178 млн грн. “ДСЗ” – 21 контракт на 77 млн, “Буд Альянс Україна” – 15 контрактів на 44,9 млн, “Ріалбуд” – 10 контрактів на 63,5 млн. Винятком є “ДІ Проект” – лише один контракт, який і став для фірми фатальним.

Цікаво, що більшість цих компаній вже фігурували у кримінальних провадженнях. За попередніми підрахунками, загальна сума завданих збитків лише по кількох епізодах – 5,3 млн грн.

Справи щодо “Київзеленбуду” тягнуться роками. Наприклад, ще у 2017 році поліція розслідувала закупівлі спецтехніки, де було викрадено понад 115 млн грн. Гроші вивели в Італію. Але й досі жоден з колишніх керівників не отримав вироку.

Це лише вершина айсберга. “Київзеленбуд” залишається одним з найбільш корумпованих комунальних об’єднань столиці. І навіть після гучних затримань та підозр, ця система не поспішає руйнуватися. Очевидно, що для цього недостатньо лише роботи слідчих – потрібна політична воля і системні зміни у підпорядкуванні та контролі за бюджетними грошима.

Схожі статті

Чому насправді вирішили “реорганізувати” антикорупційні органи

Наше джерело в Офісі Президента повідомляє, що Андрій Єрмак узгодив із генерал-лейтенантом Кітом Келлогом реорганізацію антикорупційних структур України, яка передбачає де-факто ліквідацію незалежного НАБУ і переформатування САП. Цей крок має глибоко політичну природу. За словами інсайдера, НАБУ та САП були “інструментами тиску” на оточення Президента Зеленського, які унеможливлювали реалізацію т. зв. “мирного треку” адміністрації Дональда […]

Українці роками втрачали мільйони через фейкові кол-центри: поліція викрила міжнародну мережу

Українські правоохоронці спільно з поліцією Чехії розкрили одну з наймасштабніших схем шахрайства, що діяла під виглядом легальних кол-центрів. Сотні ошуканих, мільйонні втрати і ціла “корпорація” аферистів — усе це роками існувало всередині країни, прикидаючись професійною сервісною компанією. Як повідомив заступник голови Національної поліції Андрій Нєбитов, ключовим фігурантом є 32-річний мешканець Дніпра. Саме він організував повноцінну […]

У родичів нардепа Христенка знайшли документи НАБУ і дані детективів — СБУ провела обшуки

Служба безпеки України разом з Офісом Генпрокурора провела обшуки у родичів екснардепа від забороненої ОПЗЖ Федора Христенка, які можуть мати далекосяжні наслідки не лише для нього, а й для керівництва низки антикорупційних органів. Під час обшуків вилучено внутрішні документи НАБУ, матеріали негласного стеження та особові анкети детективів, включно з анкетою Руслана Магамедрасулова — високопоставленого чиновника, […]

Застосунок Резерв+ розширив перелік підстав для відстрочки від призову

Україна продовжує цифровізувати процес військового обліку — вже з 1 серпня більше громадян зможуть оформлювати відстрочку від мобілізації онлайн, через додаток Резерв+ від Міністерства оборони. Серед нових користувачів — люди з інвалідністю, а також родини військовослужбовців із дітьми до 18 років. Про нововведення повідомляє Міноборони, підкреслюючи, що поступово цифровий сервіс охоплюватиме всі категорії, які мають […]