Ексдиректор «Спецтехноекспорту» Павло Барбул «відмив» 150 тисяч доларів через боргові розписки

Колишній керівник ДП “Спецтехноекспорт” Павло Барбул, якого судять у Вищому антикорупційному суді за корупцію, знайшов оригінальний спосіб легалізувати 150 тисяч доларів. Він використав серію судових рішень у справах про боргові розписки, де його адвокат виступала позивачем.

Після звільнення у 2018 році Барбул задекларував 7,35 млн гривень готівкою, однак походження цих коштів ні НАЗК, ні інші контролюючі органи не перевіряли. Уже після звільнення він почав займатися лихварством, що дало йому можливість формально пояснити походження великих сум.

Зокрема, у трьох судових рішеннях фігурують нібито видані Барбулом кредити:

  1. 100 тисяч доларів киянину Дмитру Стельмашову у січні 2020 року під 3% річних. За розпискою гроші мали повернути до лютого, але цього не сталося. Суд без жодного опору з боку відповідача ухвалив рішення про стягнення боргу і ще 6,23 тисячі доларів відсотків.

  2. 135 тисяч доларів Володимиру Гловаку у 2018 та 2020 роках. Позов розглядав Тернопільський суд, який без оскаржень з боку відповідача постановив повернути борг разом з відсотками – загалом 257,2 тисячі гривень.

  3. 15 тисяч доларів Михайлу Гончару у 2019 році. Київський Голосіївський суд у листопаді 2024 року знову без заперечень зі сторони відповідача ухвалив стягнення боргу та ще 31,8 тисячі гривень річних.

Всі рішення виглядають підозріло однаково: боржники не заперечували у суді, відсоткова ставка однакова – 3%, і що найцікавіше – жодного разу не оскаржили ці рішення.

Юристи, аналізуючи ці судові справи, припускають, що Барбул міг використати схему легалізації доходів через судові рішення. У такий спосіб кошти перетворюються на офіційно “відсуджені борги”, що дозволяє їх легально ввести в економічний обіг.

Ця методика не нова, і вона часто застосовується фігурантами корупційних справ, які намагаються легалізувати незадекларовані доходи. Відсутність оскарження з боку боржників лише підсилює підозри, що ці судові процеси були постановочними.

Барбул продовжує судовий процес у ВАКС щодо ймовірної корупції у “Спецтехноекспорті”, а правоохоронці поки не коментують підозрілу схему з борговими розписками.

Проте ситуація виглядає надто очевидною, щоб лишитися без уваги антикорупційних органів. Якщо ці справи дійсно є схемою легалізації коштів, то прокуратура може ініціювати додаткові розслідування щодо походження цих грошей.

The post Ексдиректор «Спецтехноекспорту» Павло Барбул «відмив» 150 тисяч доларів через боргові розписки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Скандальний репер Потап анонсував несподівану зустріч у Києві

Відомий український артист і музичний продюсер Потап, який останнім часом активно експериментує з контроверсійним контентом, оголосив про своє повернення в Україну. Його візит до Києва призначено на неділю, 3 серпня. Про це він повідомив у коментарі для «Новини.LIVE». «Наступного тижня я буду. Зустрічаємося на Поштовій площі о 19:00 у неділю», — зазначив Потап, не розкривши […]

“Ощадбанк” і “Укрексімбанк” стали новими власниками ТРЦ “Гулівер” у Києві

Один із найбільших торгово-розважальних центрів Києва — ТРЦ “Гулівер” — відтепер належить державі. Як офіційно повідомив голова правління “Ощадбанку” Сергій Наумов, консорціум у складі “Ощадбанку” та “Укрексімбанку” отримав об’єкт у власність у рахунок погашення боргів компанії “Три О”, яка раніше управляла майном. Згідно з новим розподілом, “Ощадбанк” отримав 80% ТРЦ, а “Укрексімбанк” — 20%. Об’єкт […]

Прем’єрка Свириденко оголосила аудит державних видатків і скорочення перевірок для бізнесу

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявила про старт масштабного аудиту всіх державних видатків і оголосила курс на дерегуляцію. Відповідне рішення, за її словами, є продовженням реалізації ініціативи РНБО щодо мораторію на перевірки бізнесу. “Бізнес очікує від уряду відчутні кроки з дерегуляції. Тому починаємо аудит усіх державних видатків. Плануємо значне скорочення бюрократичних процедур”, — написала очільниця Кабміну у […]

Очільник Деснянського району оголосив збір донатів на охоронця

Голова Деснянської райдержадміністрації Києва Максим Бахматов публічно заявив про збір коштів на фінансування особистої фізичної охорони. Причиною такого кроку стали погрози та поради громадян після демонтажу нелегальних мафів у районі та боротьби з так званою «цибулевою мафією». «Ви активно закликаєте думати мені про фізичну охорону. Особливо після активних дій проти цибулевої мафії, знесення мафів імператорів. […]