Експерти радять відмовитися від скумбрії на користь інших морепродуктів

Запаси скумбрії у північно-східній Атлантиці стрімко зменшуються, і науковці закликають відмовлятися від її споживання на користь більш екологічних морепродуктів. Про це повідомляє The Guardian із посиланням на звіт Товариства охорони моря (MCS).

Колись чисельна та популярна скумбрія тепер потрапила до категорії видів, що перебувають під загрозою, згідно з останнім випуском довідника Good Fish Guide. Основна причина такого падіння — надмірний вилов, зокрема з боку Норвегії та Великої Британії. За останні чотири роки вилов скумбрії перевищував встановлені межі приблизно на 23% щороку.

«Скумбрія відчуває значний тиск через рибальську діяльність. Популяція скоро не зможе відновлюватися самостійно. Потрібні невідкладні дії, зокрема міжнародні домовленості про обмеження вилову відповідно до наукових рекомендацій», — наголосила менеджерка Good Fish Guide Еліс Мур.

У довіднику Good Fish Guide використовується кольорова система: зелений колір (оцінки 1–2) означає добрий стан популяції, жовтий (оцінки 3–4) — потребу в поліпшенні, а червоний (оцінка 5) — небезпеку. Скумбрію, виловлену в північно-східній Атлантиці тралом на середній воді, переведено з жовтої категорії до критичної — з оцінки 3 на 4. Це означає, що супермаркетам і ресторанам рекомендують припинити її продаж.

Альтернативою скумбрії можуть стати оселедець із Північного моря та сардини з регіону Корнуолл. Окрім того, екологічно безпечним варіантом залишаються мідії, вирощування яких не шкодить довкіллю.

Також в організації застерігають, що «велика п’ятірка» морепродуктів — тріска, пікша, лосось, тунець і креветки — перебуває на межі допустимих норм вилову. У зв’язку з цим споживачам радять звернути увагу на менш популярні, але стабільні за чисельністю види, зокрема морську капусту та хек.

Експерти наголошують, що вибір у бік стійких морепродуктів може вплинути на екологічну ситуацію, сприяти відновленню популяцій риби та допомогти зберегти морське середовище для майбутніх поколінь.

Схожі статті

У Києві викрили шахрайський кол-центр, що видурює гроші в європейців

У самому центрі Києва, на вулиці Дегтярівській, під дахом респектабельного бізнес-центру «Міком Палац», викрили масштабний шахрайський кол-центр, орієнтований на громадян країн Євросоюзу. Команда «СтопКору» зафіксувала, як щодня з 10 ранку тут працюють близько 50 осіб — здебільшого чоловіки віком 25–30 років. Як з’ясували журналісти, офіс на восьмому поверсі будівлі був перетворений на справжню фабрику з […]

Через дефіцит овочесховищ уряд розширив програму «5-7-9%» для фермерів

В умовах війни та знищеної інфраструктури уряд вирішив «розморозити» додаткову фінансову підтримку для аграріїв. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє фермерам, що займаються овочівництвом, скористатися державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» для будівництва овочесховищ і картоплесховищ. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства. Йдеться про можливість отримати компенсацію відсоткової ставки за кредитами – у […]

Призов і виїзд за кордон — головний удар по бізнесу під час війни

Поки фронт тримає оборону, тил усе гучніше говорить про нестачу робочих рук. У березні 2025 року 65% українських підприємств знову визнали головною проблемою для ведення бізнесу саме брак кадрів. Про це свідчать результати щомісячного опитування Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД), оприлюднені «Главкомом». «Упродовж останніх місяців і навіть кварталів проблема браку робочої сили — […]

У Кремлі натякнули на нові атаки по енергооб’єктах України

Попри публічні домовленості з Дональдом Трампом та заявлений мораторій на атаки по енергетичних об’єктах, Росія офіційно оголосила про завершення перемир’я. 18 квітня речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що «місяць минув, але нових вказівок президент не давав». Формально — нібито кінець, неформально — кінець був із самого початку. Нагадаємо, після кулуарних перемовин Трампа та Путіна сторони […]