Футболіст Тимощук порівняв підтримку російських військових із “допомогою дітям”

Колишній капітан збірної України Анатолій Тимощук, який після повномасштабного вторгнення Росії залишився працювати в пітерському “Зеніті” і не засудив війну, дав нове публічне інтерв’ю, у якому фактично виправдав власну участь у фінансуванні армії РФ. Свої дії він пояснив “участю в благодійних проєктах”.

Заява пролунала після рішення Спортивного арбітражного суду (CAS), який скасував рішення Української асоціації футболу про позбавлення Тимощука тренерської ліцензії та всіх національних нагород.

“CAS став на мій бік, я виграв справу, мені мають повернути всі нагороди. Несправедливість, з якою стикаються спортсмени, неприйнятна. Якщо будуть нові заходи — я їх буду оскаржувати”, — заявив Тимощук у коментарі пропагандистському агентству ТАСС.

Також ексфутболіст додав, що клуб і команда його підтримують, а передачу футболки на військовий аукціон у Росії вважає “нормальною практикою”, аналогічною діям “усіх команд світу”.

У вересні 2024 року Тимощук передав на російський благодійний аукціон свою футболку з автографом. За лот, присвячений жертвам блокади Ленінграда, було виручено 700 тисяч рублів (понад 300 тисяч гривень). Ці кошти офіційно пішли на потреби армії РФ у Курській області, яка бере участь у війні проти України.

Тобто фактично Тимощук долучився до збору коштів для військових підрозділів, які обстрілюють українські міста і вбивають мирних жителів.

Цей вчинок сам спортсмен публічно не заперечує. Навпаки — захищає:

“Мене намагаються звинуватити особисто в тому, що всі команди світу роблять постійно, передаючи екіпіровку у всілякі благодійні проєкти”.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Анатолій Тимощук не зробив жодної заяви на підтримку своєї країни. Єдиним натяком на позицію став короткий сторіз у соцмережах із загальним закликом до миру. Водночас він залишився жити й працювати в країні-агресорі, продовживши тренерську роботу в “Зеніті”.

Через це у 2022 році Українська асоціація футболу ухвалила рішення про позбавлення Тимощука всіх звань, нагород і тренерської ліцензії. Його ім’я було викреслено з офіційного реєстру національної збірної.

У листопаді 2024 року Спортивний арбітражний суд у Лозанні задовольнив позов Тимощука. Судді постановили, що у період до 11 березня 2022 року він не вчинив жодних “формально протиправних дій”, тож дисциплінарні заходи УАФ не мали юридичних підстав.

Це рішення викликало обурення в українському футбольному середовищі, де вчинок Тимощука сприймають не як “нейтралітет”, а як зраду і моральну капітуляцію перед агресором.

Схожі статті

Біологічне старіння пов’язане з рівнем демократії та освіти — дослідження Nature

Міжнародна група вчених довела, що біологічне старіння людини залежить не лише від стану здоров’я, а й від політичного устрою, рівня освіти, екології та соціальної справедливості. Результати масштабного аналізу, проведеного в 40 країнах, опублікував журнал Nature Medicine. Освіта і свобода як ключ до довголіття У ході трирічного дослідження науковці проаналізували фізіологічні показники (артеріальний тиск, індекс маси […]

Вітамін молодості: як D захищає організм після 50 років

Після 50 років організм поступово втрачає здатність до швидкої регенерації, уповільнюються обмінні процеси, знижуються імунні функції. Саме в цьому віці особливо важливо підтримувати себе зсередини. І хоча всі вітаміни відіграють важливу роль, на думку науковців, один з них має вирішальне значення для здорового старіння — це вітамін D. Про те, чому саме він став ключовим […]

На Львівщині жінка підробляла документи й вивозила деревину до Польщі

Правоохоронці викрили мешканку Львівської області, яка організувала канал незаконного експорту деревини з ліщини до Європейського Союзу. Жінка зареєстрована як фізична особа-підприємець і використовувала підроблені документи для отримання сертифікатів про походження лісоматеріалів і пиломатеріалів. Як повідомили у пресслужбі територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області, підозрювана незаконно перемістила через митний кордон понад 17 кубометрів лісопродукції. […]

СБУ проводить обшуки в «Артеріумі»: Жеваго заявляє про політичний тиск, компанія заперечує торгівлю з Росією

16 липня правоохоронці провели обшуки у центральному офісі фармацевтичної корпорації «Артеріум», що належить бізнесмену і політику Костянтину Жеваго. Обшуки також відбулись на виробничих майданчиках у Києві та Львові. Це вже третя силова операція проти компанії за останні три роки — попередні проводились у 2022-му та лютому 2025 року. Слідство підозрює компанію у незаконному збуті лікарських […]