Голова КМВА Ткаченко заявив про системні розкрадання бюджету Києва

Начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко оприлюднив нові факти масштабних зловживань у столиці, пов’язаних з розкраданням коштів міського бюджету. За його словами, мова йде про завищені кошториси, фіктивні компанії, сумнівні контракти і передачу земель у обхід законодавства. Попри обіцянки з боку КМДА – ситуація лише погіршується.

29 мільйонів “на крематорій”

Один із найбільш кричущих прикладів — тендер на будівництво Київського крематорію. Переможцем стала компанія ТОВ “Ю ВАН ІНЖИНІРИНГ”, яка не має ані досвіду, ані матеріально-технічної бази. Вартість тендеру – понад 498 млн грн, з яких 29 мільйонів – це завищення, стверджує Ткаченко. Попри очевидну непрозорість, компанія вже готується до реалізації ще одного проєкту — на понад 300 млн грн.

Фіктивний ремонт лікарні за 80 мільйонів

Схожа схема — у КМКЛ №1, яка приймає поранених. Там планується капітальний ремонт на 80 млн грн, але роботи хочуть передати ТОВ “ІНЖ-СТРОЙ КОМПАНІ”, яка ніколи не брала участі в держзакупівлях. У кошторисі вже виявлено завищення на 4,5 млн грн. Компанія, як і у випадку з крематорієм, не має працівників чи техніки.

Парковки перетворюються на газові заправки

Окрема проблема — незаконна передача земельних ділянок під газові заправки. За словами очільника КМВА, КП “Київтранспарксервіс” передає паркувальні місця приватним структурам для встановлення газових модулів, що небезпечно для мешканців і економічно невигідно для міста. Орендна плата нижча, а ризики — набагато вищі.

Бортницька станція аерації: договір з порушником не розривають

Ткаченко також звернув увагу на Бортницьку станцію аерації, де підрядник із підтвердженими порушеннями продовжує працювати над реконструкцією дамб. Натомість КП “Київбудреконструкція” не тільки не розриває контракт, а й укладає додаткові угоди, фактично покриваючи підрядника.

Обіцянки КМДА залишаються на папері

Ткаченко нагадав, що перший заступник Кличка публічно обіцяв реагувати на зауваження Бюро економічної безпеки. Але, за словами начальника КМВА, результату немає: “Обіцянки залишились словами”. А нові порушення лише додаються.

Реакція БЕБ і наступні кроки

Керівник КМВА повідомив, що спільно з Теруправлінням БЕБ у Києві було проведено нараду, де озвучено критичні зауваження щодо неефективного використання коштів. Але реакції з боку КМДА – жодної.

“Результат – критичні зауваження залишаються без реакції. Більше того – зʼявляються нові порушення”, – підсумував Тимур Ткаченко.

Він пообіцяв, що всі ці факти будуть передані до правоохоронних органів, і подякував БЕБ за співпрацю.

Схожі статті

У селі Мотижин чоловік у стані сп’яніння забив матір до смерті

У селі Мотижин Київської області 15 липня сталося жахливе вбивство: 39-річний чоловік, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, жорстоко вбив власну матір. Про це повідомила поліція Київської області. За попередніми даними, чоловік прийшов до батьків додому та почав вимагати у них гроші. Під час сварки він схопив дерев’яний стілець і наніс ним близько семи ударів по […]

Податкова нагадала, як українцям за кордоном сплачувати податки з доходів

Державна податкова служба у Полтавській області надала роз’яснення щодо правил оподаткування доходів українців за межами країни. В умовах масової трудової міграції та тимчасового перебування мільйонів українців за кордоном ця інформація є критично важливою для розуміння своїх зобов’язань перед українською податковою системою. Які податки сплачуються в Україні з іноземного доходу Будь-який дохід, отриманий українцем за кордоном, […]

Чиновницю КМДА Марину Радову затримали з хабарем у $25 тисяч

Правоохоронці затримали начальницю Управління туризму та промоцій КМДА Марину Радову та директора Бессарабського ринку Миколу Ковальчука на гарячому — під час отримання 25 тисяч доларів хабаря. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора та підтвердили джерела «Української правди» у силових структурах. За версією слідства, у 2023 році підприємець орендував комунальне приміщення в межах Бессарабського ринку з […]

Директору фірми на Житомирщині повідомили про підозру через незаконний видобуток піску на 2,5 мільярда гривень

На Житомирщині директор приватного підприємства, що займається видобутком корисних копалин, отримав підозру за масштабне порушення природоохоронного законодавства. Про це повідомила Житомирська обласна прокуратура. Слідство встановило, що компанія отримала спеціальний дозвіл від Державної служби геології та надр України на видобуток піску на території Карпилівського родовища. У межах цього дозволу між компанією (в особі директора) та Держгеокадастром […]