Хто така Ольга Селих і чому її призначення послом в Оман викликає питання

На тлі війни, дипломатичної ізоляції Росії і потреби в посиленні міжнародної присутності Україна несподівано призначила нову послиню в Султанат Оман — Ольгу Селих. Проте її біографія та декларація викликали низку запитань, як у журналістів, так і серед дипломатичного середовища. Адже нова представниця України ніколи не працювала в МЗС, а її минуле тісно пов’язане з будівельними тендерами, приватними компаніями й потенційними порушеннями антикорупційного законодавства.

Ольга Селих — не кар’єрна дипломатка. Її трудова діяльність почалася у 2008 році, коли вона очолила ТОВ «Київ Інвест-Буд» — компанію, яка спеціалізувалась на будівельних роботах і неодноразово брала участь у державних тендерах. Згодом вона керувала також ТОВ «Глобал Буд-Проект», а нині має у власності ще одну компанію — «Інтернешнл Трейдинг Компані». Всі ці фірми зареєстровані за однією адресою в Києві.

Журналісти міжнародного детективного бюро Absolution встановили, що Селих пов’язана з низкою виграних тендерів на ремонти, зокрема й для державного агентства «Укрінформ». Додаткову підозру викликає регулярна переможна ротація в закупівлях між компаніями Селих та фірмою її сестри Людмили Дякової — ТОВ «Електро-Трейдинг Україна».

Єдиний зв’язок Селих із міжнародною сферою — проходження короткотермінових курсів у Дипломатичній академії імені Геннадія Удовенка. Жодної дипломатичної чи аналітичної роботи в системі МЗС вона не здійснювала.

Попри це, вона була призначена послом у країну, яка має вагоме значення у сфері Близькосхідної дипломатії, контактів із Заходом і логістики.

Найбільше питань викликає декларація Селих за 2023 рік. Вона вказала лише 150 тис. грн зарплати, отриманої за сумісництвом в ОСББ «Ліберті Люкс», де працює заступницею голови правління. При цьому про прибутки з бізнесу чи консалтингу — ані слова.

Проте перелік задекларованого майна демонструє зовсім інший рівень достатку:

  • квартира в Києві (96,9 м²) — 1,9 млн грн;

  • нежитлове приміщення у столиці — 2,8 млн грн;

  • ділянки землі на Волині — понад 680 тис. грн;

  • авто Toyota Camry 2017 року — 874 тис. грн;

  • італійські меблі Giorgio Collection — 383 тис. грн.

Враховуючи невідповідність між активами й офіційними доходами, експерти не виключають, що НАЗК або Нацполіція можуть відкрити провадження за фактом подання недостовірних даних.

У соцмережах Селих підписана на низку російських сторінок: «Жіночий Рай», «Я щаслива», «Світ для тебе», а також — сторінку російського психолога Михайла Лабковського. Хоча сам по собі факт не є злочином, але в умовах повномасштабної війни з Росією викликає щонайменше занепокоєння щодо інформаційної гігієни майбутнього дипломата.

Схожі статті

У США зростає тиск на припинення допомоги Україні: Зеленського звинувачують у спробах узурпації антикорупційних органів

У Сполучених Штатах Америки розгорівся політичний скандал навколо президента України Володимира Зеленського. Причиною стали як повідомлення про спроби взяти під контроль антикорупційні органи в Україні, так і масові акції протесту в українських містах. Американські політики й експерти, зокрема з табору Дональда Трампа, почали використовувати ці події як аргумент для припинення військової та фінансової підтримки Києва. […]

Секрети розмарину: чому ця рослина має бути на вашій кухні

Розмарин – не просто популярна приправа до м’яса, риби чи овочів, а справжній союзник здоров’я. Його використовують у кулінарії, косметології та навіть як природний засіб для профілактики хвороб мозку. Чому варто включити розмарин у свій щоденний раціон – далі в матеріалі. Розмарин здатен знижувати рівень глюкози, уповільнюючи всмоктування вуглеводів у кров. Більше того, він захищає […]

В Україні стрімко зросла кількість випадків кору — понад тисяча за півроку

За перші шість місяців 2025 року в Україні зафіксовано 1196 випадків кору — це в 11 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомив заступник генерального директора Центру громадського здоров’я Олексій Даниленко в ефірі «Суспільного». Кір — дуже заразне захворювання: одна хвора людина може інфікувати велику кількість людей. Захворюваність на кір носить […]

Військова академія виграла справу про повернення коштів за навчання

Львівський окружний адміністративний суд ухвалив рішення на користь Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у справі щодо відрахованої курсантки Ярини Л., яка має відшкодувати навчальному закладу 450 тисяч гривень за період навчання. За даними суду, дівчина навчалась у військовій академії з серпня 2022 року по квітень 2025 року. Вона була на повному державному […]