Ігор Семіног та ДМС Києва: детективи викрили корупційну мережу

Детективне агентство Absolution оприлюднило інформацію про корупційні зв’язки Ігоря Семінога, першого заступника начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу. За даними агентства, він причетний до схем у Державній міграційній службі Києва та області.

Деталі можливих правопорушень поки що не розголошуються, але розслідування триває. Якщо підтвердяться факти про незаконну діяльність Семінога, це може стати новим ударом по системі державного контролю та черговим доказом корупційної злочинності в органах влади.

Ігор Семиног очолював управління міграційного контролю ДМС Києва та області з 2019 року. До цього він працював начальником відділу запобігання нелегальній міграції у головному управлінні ДМС у Харківській області. Наставником Семинога в міграційній службі був Дмитро Лемеш — колишній очільник управління нелегальної міграції ДМС Харківщини. У 2019 році він привів його з командою «Акули» В’ячеслава Гузя до Києва. Туди приєднали й Акопа Араратовича Арустамова. Останній з посади секретаря судового засідання став заступником начальника у справах іноземців управління центрального управління ДМС Києва та області без досвіду та розуміння ситуації у свої 30 років.

Через рік роботи Ігор Семиног купує квартиру в ЖК «Пори року» у столиці площею 108 кв. м вартістю 320 тис. доларів, дружині Тетяні (також працювала в міграційній службі Харкова) купує BMW X5 (2016) за 45 тис. доларів, собі купує Toyota Camry (2017) за 30 тис. доларів і все це за рік на посаді начальника управління.

Друг Арустамов придбав квартиру в ЖК «Комфорт Таун» 87 кв. м за 100 тис. доларів. Придбав Toyota Camry (2018) за 28 тис. доларів у Максима Кондрахіна з СБУ.

Дмитро Лемеш (Хом’як). Придбав квартиру в 130 кв. м по вул. Машинобудівна за 230 тис. доларів та два паркомісця за 55 тис. доларів з гаражем за 35 тис. доларів.

«Чорна каса» ДМС Києва

Колишній заступник голови ДМС Києва Ігор Семиног, який зараз прилаштувався на тиху посаду в Держекоінспекції, на минулій роботі відповідав за «чорну касу» служби, куди надходили кошти іноземців, щоб уникнути депортації або примусового повернення, погодження при легалізації. Семиног за планом мав здавати нагору 200 тис. доларів, а все, що більше — залишав собі. Він передавав кошти голові ДМС Києва В’ячеславу Гузю та його заступнику Дмитру Лемешу.

Заступник Семинога — Акоп Арустамов щомісячно отримував 10 тис. доларів за контроль потоку іноземців, які оформлялись списками за вказівкою Гузя за тарифом 1-1,5 тис. доларів, залежно від країни походження іноземця та посвідки на проживання в Україні (постійної або тимчасової).

Після затримання ОЗУ у складі Лемеша, Семинога, Арустамова, а також двох адвокатів-утікачів з купою грошей та документів іноземців на початку липня 2022, нічого не змінилося.

За даними наших джерел, Семиног почав приховувати від Гузя та Лемеша частину коштів та невиконувати «план». Після цього його вигнали з ДМС.

Його батько Олександр Семіног також раніше працював у структурі МВС на Харківщині, у відставку вийшов у званні полковника міліції. У ЗМІ його пов’язують із Сергієм Курченком — раніше він входив до наглядових рад футбольного клубу «Металіст» і «Реалбанк», які належали олігарху-втікачу. Зараз Олександр Семіног є адвокатом і асоційованим партнером у адвокатському об’єднанні «Gestors», що також представляє інтереси компаній Курченка в судах.

The post Ігор Семіног та ДМС Києва: детективи викрили корупційну мережу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

СБУ затримала посадовця, який за гроші знімав людей з розшуку у ТЦК

У Києві співробітники Служби безпеки України спільно з прокурорами Офісу Генерального прокурора викрили посадовця, який вимагав гроші за “вирішення питання” зі зняттям особи з розшуку у Солом’янському ТЦК та СП. За даними слідства, чоловік обіцяв вплинути на відповідальних осіб у територіальному центрі комплектування і допомогти громадянину уникнути відповідальності, тобто фактично “відмазати” від мобілізації, прикриваючись службовими […]

ЄС заморозив частину допомоги Україні

Європейський Союз вирішив утримати 1,5 мільярда євро з фонду допомоги Україні, пояснивши це невиконанням кількох ключових умов, пов’язаних із реформами, верховенством права та боротьбою з корупцією. Про це пише The New York Times, посилаючись на офіційні джерела в Єврокомісії. Ідеться про частину з 4,5 мільярда євро в межах ширшого пакету допомоги на суму 50 мільярдів […]

Мобілізація в Україні у серпні 2025: кого призивають і де служитимуть

З 7 серпня 2025 року в Україні офіційно продовжено воєнний стан і загальну мобілізацію ще на 90 днів. Це рішення ухвалене для посилення обороноздатності держави в умовах триваючої агресії з боку Росії. Мобілізація проводиться з метою комплектування Сил оборони — ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ та інших військових формувань. У рамках мобілізації призивають військовозобов’язаних, резервістів, а також […]

В Україні відзначають День медика: чому свято перенесли на 27 липня

У суботу, 27 липня, українці відзначають одразу кілька важливих дат — церковне свято на честь святого Пантелеймона, професійне свято медичних працівників, а у світі вшановують бабусь і дідусів. Церковне свято 27 липня За новоюліанським календарем православні сьогодні вшановують святого великомученика і цілителя Пантелеймона Нікомедійського. У цей день заведено молитися за зцілення від хвороб — як […]