Корупція в Україні – найгостріша проблема країни

Згідно з аналітичним звітом “Корупція в Україні у 2024 році”, опублікованим Національним антикорупційним бюро України (НАБУ), корупція залишається однією з найгостріших проблем країни. У звіті зазначається, що 91,4% громадян вважають корупцію дуже або дещо поширеною. Цей показник зріс на 3,5% порівняно з 2023 роком, що свідчить про загострення проблеми в суспільному сприйнятті.

Корупція в Україні: 91,4% громадян вважають її масовою, але рівень готовності повідомляти про факти зростає

Інфографіка Національного антикорупційного бюро України

Сфери з найбільшою поширеністю корупції

Громадяни, як і у попередні роки, вказують на незмінність найбільш корумпованих сфер:

  • Судова система (4,49 за 5-бальною шкалою).
  • Митниця (4,4).
  • Прикордонний контроль (4,26).

Серед бізнесу найкорумпованішими вважаються:

  • Митниця (4,47).
  • Надання дозволів та видобуток корисних копалин (4,45).
  • Публічні закупівлі робіт і послуг зі будівництва, ремонту та утримання доріг (4,42).
Корупція в Україні: 91,4% громадян вважають її масовою, але рівень готовності повідомляти про факти зростає

Інфографіка Національного антикорупційного бюро України

Аналітики підкреслюють, що незмінність переліку корумпованих сфер протягом чотирьох років поспіль демонструє запит громадськості на активні антикорупційні дії саме у цих секторах.

18,3% громадян мали корупційний досвід у 2024 році, що дещо менше, ніж у 2023 році (20,8%). Частка підприємців, втягнутих у корупційні відносини на вимогу, залишилася майже незмінною — 11,6%.

Ініціативна корупція серед населення також знижується: у 2024 році ініціаторами таких відносин були 9,2% громадян (у 2023 році — 12,1%) та 4% представників бізнесу (у 2023 році — 3,9%).

Зниження корупції у сфері освіти та стабілізація в інших секторах

Корупція в освітній сфері демонструє позитивні тенденції:

  • У комунальних дитячих садках рівень корупції знизився на 11,9% і становить 15,1%.
  • У початковій та середній освіті показник впав на 9,6% і становить 12%.

Мінімальний рівень корупції зафіксовано у ЦНАП, де лише 3,8% респондентів вказали на корупційний досвід. Водночас найбільше населення стикалося із корупцією у медичних закладах — 51,5%.

Частка громадян, які самостійно визнали свій корупційний досвід, стабілізувалася на рівні 18,7%. У бізнес-середовищі цей показник залишився незмінним порівняно з 2023 роком і становить 23,2%.

Готовність громадян повідомляти про факти корупції зросла до 12,3%, що на 2,1% більше, ніж у 2023 році. Однак у бізнес-середовищі спостерігається зворотна тенденція: готовність повідомляти знизилася до 21,3%, повернувшись на рівень 2021 року.

The post Корупція в Україні – найгостріша проблема країни first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

ООН фіксує нову хвилю міграції з України: ще 100 тисяч за перші місяці 2025 року

Попри те, що основний відтік населення з України відбувся у перші місяці повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році, еміграція українців триває і сьогодні. Про це свідчать оновлені дані Агентства ООН у справах біженців та аналітика Мінекономіки, оприлюднена в моніторингу економічних подій за березень 2025 року. Станом на 17 квітня 2025 року у світі зафіксовано 6,918 […]

Кабінет Міністрів вводить нові пільги для курсантів і строковиків

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який передбачає значне покращення соціального захисту військовослужбовців строкової служби, їхніх родин, а також кількох інших категорій військових. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у своєму Telegram-каналі. Законопроєкт охоплює такі категорії військових: військовослужбовці базової військової служби (нова категорія), строковики, які залишаються на службі у випадках перебування у […]

Суд умовно покарав учасників Viber-групи про про ТЦК на Волині

Суд у селищі Стара Вижівка Волинської області виніс вирок шістьом місцевим мешканцям, яких визнали винними у створенні та веденні спільноти в месенджері Viber. У групі публікували інформацію про пересування працівників територіальних центрів комплектування (ТЦК) на Ковельщині. Вирок оприлюднений у судовому реєстрі у справі №168/359/25. За матеріалами справи, у січні 2024 року один із обвинувачених створив […]

Що їдять з похмілля у світі: топові страви з Франції, Таїланду, Австралії та інших країн

Похмілля — це те, з чим стикались майже всі, хто хоч раз переборщив із дозою алкоголю. У різних країнах світу люди мають свої улюблені страви й напої, які допомагають швидко повернутись до тями. Видання CNN зібрало найпопулярніші рецепти «антипохмільної» кухні з різних куточків світу — від Парижа до Бангкока. Франція: Bloody Mary для сміливцівПопри рекомендації […]