Міноборони закуповує міни у виробника, який провалив попередні контракти

Міністерство оборони України планує закупити у державного виробника 300 тисяч 120-мм мін, попри те, що ця компанія не виконала попередні контракти. Громадська антикорупційна рада при МО України попереджає: такі закупівлі можуть поставити під загрозу забезпечення фронту боєприпасами та призвести до чергового скандалу.

На цю ситуацію звернув увагу військовий експерт Сергій Згурець, який повідомив, що Міністерство оборони збирається знову працювати з підприємством, яке вже мало проблеми з виконанням державного замовлення.

За даними Громадської антикорупційної ради, проблема полягає у тому, що Міноборони концентрує замовлення на одному виробнику, який вже продемонстрував неспроможність виконати попередні контракти. Хоча через режим секретності деталі угод не розголошуються, антикорупційні активісти заявляють: така схема ставить під загрозу стабільні поставки боєприпасів на фронт.

ГАР МО вже неодноразово звертала увагу на цю проблему, але жодної реакції від керівництва оборонного відомства не було. В результаті, рада вирішила вийти у публічний простір, щоб привернути увагу до ситуації.

Раніше стало відомо, що деякі з 120-мм мін, виготовлених державними підприємствами, були визнані неякісними. Міністр із питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін заявив, що проблема полягає у порохах, які використовуються для виготовлення боєприпасів. Однак, за іншими даними, виробник застосовував неправильні підривачі – від танкових снарядів замість тих, що призначені для мінометів. В результаті міни просто не вибухали.

Наразі Мінстратегпром уже визнав брак 24 тисяч мін, значну частину з яких довелося замінити. Однак проблема не вирішена – і Міноборони продовжує замовляти боєприпаси у цього ж виробника.

Громадська антикорупційна рада при МО звернулася до Ставки Верховного Головнокомандувача з вимогою диверсифікувати закупівлі – тобто розподіляти замовлення між кількома виробниками, щоб уникнути залежності від одного постачальника.

Також активісти вимагають:

  • Провести розслідування щодо постачання неякісних мін;

  • Опублікувати кількість боєприпасів, які були повернуті через дефекти;

  • Виявити та притягнути до відповідальності посадових осіб, які допустили ці порушення.

Крім того, ГАР МО вже подала заяву до правоохоронних органів, у якій йдеться про можливі злочинні дії посадових осіб, відповідальних за взаємодію з виробниками.

Військовий експерт Сергій Згурець наголошує, що питання постачання боєприпасів на фронт – це не просто бюрократична проблема, а питання виживання українських воїнів. Адже якщо браковані міни потраплять у зону бойових дій, це може призвести до трагічних наслідків.

“Ситуація матиме продовження, і медійні структури будуть відстежувати події, пов’язані з цим замовленням. Бо поки оборонні підприємства постачають браковані міни, наші воїни на передовій змушені компенсувати це своєю мужністю”, – підсумував Згурець.

The post Міноборони закуповує міни у виробника, який провалив попередні контракти first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

У Києві викрили шахрайський кол-центр, що видурює гроші в європейців

У самому центрі Києва, на вулиці Дегтярівській, під дахом респектабельного бізнес-центру «Міком Палац», викрили масштабний шахрайський кол-центр, орієнтований на громадян країн Євросоюзу. Команда «СтопКору» зафіксувала, як щодня з 10 ранку тут працюють близько 50 осіб — здебільшого чоловіки віком 25–30 років. Як з’ясували журналісти, офіс на восьмому поверсі будівлі був перетворений на справжню фабрику з […]

Через дефіцит овочесховищ уряд розширив програму «5-7-9%» для фермерів

В умовах війни та знищеної інфраструктури уряд вирішив «розморозити» додаткову фінансову підтримку для аграріїв. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє фермерам, що займаються овочівництвом, скористатися державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» для будівництва овочесховищ і картоплесховищ. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства. Йдеться про можливість отримати компенсацію відсоткової ставки за кредитами – у […]

Призов і виїзд за кордон — головний удар по бізнесу під час війни

Поки фронт тримає оборону, тил усе гучніше говорить про нестачу робочих рук. У березні 2025 року 65% українських підприємств знову визнали головною проблемою для ведення бізнесу саме брак кадрів. Про це свідчать результати щомісячного опитування Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД), оприлюднені «Главкомом». «Упродовж останніх місяців і навіть кварталів проблема браку робочої сили — […]

У Кремлі натякнули на нові атаки по енергооб’єктах України

Попри публічні домовленості з Дональдом Трампом та заявлений мораторій на атаки по енергетичних об’єктах, Росія офіційно оголосила про завершення перемир’я. 18 квітня речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що «місяць минув, але нових вказівок президент не давав». Формально — нібито кінець, неформально — кінець був із самого початку. Нагадаємо, після кулуарних перемовин Трампа та Путіна сторони […]