НАБУ і САП викрили нову корупційну схему в Міноборони

Поки фронт тримає оборону, у тилу не втрачають можливості «погріти руки». НАБУ та САП викрили масштабну схему розкрадання державних коштів під час закупівлі харчових продуктів для Збройних Сил України. За даними слідства, у 2022–2023 роках з бюджету вивели понад 733 мільйони гривень через маніпуляції з цінами на продукти.

У справі фігурують колишній посадовець Міноборони, власниця компаній-постачальників, двоє їхніх керівників і ще одна фізична особа. Усім п’ятьом повідомлено про підозру за статтями про розтрату, замах на розтрату та легалізацію коштів, здобутих злочинним шляхом.

Схема працювала просто, але ефективно. У каталозі харчових наборів, за якими закуповували продукти для армії, значилось 409 найменувань — від гречки до… желатину. При цьому лише 10% асортименту дійсно регулярно використовувалися. Решта – рідкісні позиції, сезонні або взагалі не закуповувались.

Ціна формувалася як середнє арифметичне всіх позицій у каталозі. Це дозволяло маніпулювати вартістю окремих продуктів: завищувати ціни на ходові товари, як-от овочі та м’ясо, і занижувати на «мертві душі» – наприклад, черешні взимку.

Результат: картопля по завищеній ціні, яку постачали тисячами тонн, і черешня – по кілька копійок, яку не постачали взагалі. На папері все виглядало пристойно. По факту — махінації, що принесли постачальникам сотні мільйонів.

За інформацією НАБУ, лише за серпень-грудень 2022 року дві компанії, підконтрольні одній особі, заробили на такій схемі понад 733 млн грн.

Ці махінації стали можливими через бездіяльність посадовця Міноборони, який підписував договори та “не помічав” ціни, що явно виходили за межі ринку.

Інформаційний скандал з харчуванням для армії розгорівся ще на початку 2023 року після публікації розслідування ZN.UA під назвою «Тилові пацюки Міноборони…». Тоді головною сенсацією стали яйця по 17 гривень”, що викликало хвилю обурення в суспільстві.

Міністр оборони Олексій Резніков категорично заперечував звинувачення, стверджуючи, що всі ціни були коректно вказані в контрактах. Проте скандал не вщухав, і згодом міністра було відправлено у відставку.

На цьому тлі нова справа НАБУ виглядає як продовження того ж самого ланцюга. Серед фігурантів підозрюваних Резніков наразі не фігурує, однак його ім’я безпосередньо пов’язане з періодом, коли ця схема працювала.

The post НАБУ і САП викрили нову корупційну схему в Міноборони first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Кабмін змінює правила відстрочки від мобілізації для студентів і педагогів: що нового

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який чітко визначає, хто має право на відстрочку від мобілізації під час дії воєнного стану. Проєкт вже підготовлено для подання на розгляд Верховної Ради. Його норми стосуються передусім студентів, науковців і педагогів. Про це повідомили представник уряду у парламенті Тарас Мельничук та народний депутат Олексій Гончаренко. Серед ключових положень — […]

Головний рабин Києва та міжнародні зв’язки: як формується діалог з американськими колами

Контакти українських еліт з адміністрацією Трампа з питань політики та фінансів здебільше йдуть через головного рабина Києва Йонатана Марковича. Головний рабин Києва Йонатан Маркович є представником руху Хабад, відомий своїми хорошими відносинами з державними діячами України, США, Європи та Ізраїлю. Послідовниками Хабад є також донька президента США Іванка Трамп та її чоловік Джаред Кушнер. За […]

Українці наростили борги за мікрокредитами: 15 мільярдів боргу на початок року

У 2024 році українці суттєво збільшили заборгованість перед мікрофінансовими організаціями. Попри майже незмінну кількість оформлених кредитів, загальний обсяг позик виріс на 27%, досягнувши 51,69 мільярда гривень. Середня сума одного мікрокредиту становила близько 150 доларів — понад 6 тисяч гривень, що на 26% більше, ніж у 2023 році. Про ці тенденції повідомляє платформа «Опендатабот». Усього впродовж […]

Масштабна верифікація пільг: в Україні перевірятимуть понад мільйон одержувачів допомоги

В Україні стартує масштабна перевірка правомірності надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу. Під ретельну перевірку потраплять 1,2 мільйона громадян, які користуються такими пільгами. Міністерство фінансів України розробило єдину методику верифікації пільг. Наразі проєкт документа оприлюднено на сайті Федерації профспілок України для громадського обговорення. Основна мета — зробити систему надання […]