НБУ тестує е-гривню: цифрова валюта, яка стане доповненням до готівки

Національний банк України (НБУ) розпочав підготовку пілотного проєкту цифрової гривні, яка має стати важливим доповненням до готівкових коштів. Тестування цієї цифрової валюти дозволить оцінити її ефективність, зручність та популярність серед користувачів, перш ніж ухвалити рішення про впровадження на масовому рівні.

Що таке е-гривня і як вона працюватиме?

Цифрова гривня – це нова форма національної валюти, що існуватиме виключно в безготівковому вигляді. Вона буде контролюватися НБУ і виконуватиме всі функції традиційних грошей. Зокрема, цифрову гривню можна буде використовувати для переказів між фізичними особами (P2P), оплати товарів та послуг, здійснення платежів на користь держави, благодійних пожертв, а також отримання заробітної плати та соціальних виплат.

Заступник голови НБУ Олексій Шабан зазначив, що е-гривня відповідає глобальним тенденціям: центральні банки багатьох країн, таких як ЄС, Китай, Індія та Туреччина, вже тестують або впроваджують свої цифрові валюти. Основною метою е-гривні є забезпечення сучасних та швидких платежів, фінансової безпеки та сприяння цифровізації економіки.

Е-гривня матиме кілька суттєвих переваг. Зокрема, вона дозволить створювати програмовані платежі, такі як автоматичні перекази або виплати за певними умовами. Крім того, використання цифрової валюти зменшить ризики банківських криз та забезпечить стабільність фінансової системи. Цифровізація економіки та збільшення рівня фінансової інклюзії сприятимуть розвитку електронних платежів в Україні.

Іще одна важлива особливість е-гривні полягає у високому рівні захисту конфіденційності. На відміну від криптовалют, цифрова гривня зберігатиме приватність користувачів, оскільки НБУ не матиме доступу до персональних даних.

Наразі НБУ готує пілотний проєкт, який відбудеться на основі технології DLT (Distributed Ledger Technology). Це означає, що тестування буде проходити за участі реальних користувачів та платіжних сервісів, що дозволить отримати реальні дані про ефективність і зручність цифрової гривні.

Основною метою пілотного проєкту є перевірка здатності е-гривні виконувати функції грошей та її здатність задовольняти потреби користувачів. Проте, як зазначив Шабан, е-гривня не має замінити готівку. Готівка залишиться в обігу, а цифрова гривня стане лише додатковою формою валюти, яку можна буде обирати для здійснення платежів.

Попри значні переваги, впровадження цифрової гривні може зіткнутися з кількома проблемами. Однією з них є необхідність оновлення законодавства, щоб забезпечити правову основу для нового платіжного інструменту. Крім того, інфраструктура банківських та платіжних систем має бути готова працювати з новою цифровою валютою. Не менш важливим є рівень довіри серед громадян, що може стати перешкодою для масового впровадження е-гривні, тому НБУ має провести активну інформаційну кампанію.

Загалом, цифрова гривня може стати важливим етапом у розвитку фінансової системи України, сприяючи її модернізації та інтеграції з глобальними економічними процесами.

The post НБУ тестує е-гривню: цифрова валюта, яка стане доповненням до готівки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

“Я не втікач”: співак Винник заявив, що живе в Німеччині вже 25 років

Олег Винник — як той колишній, про якого вже ніхто не згадує, аж раптом серед ночі надсилає рілс. Саме так і відбулося: співак, який загадково зник із медіаполя з початку повномасштабної війни, знову з’явився. І знову — з поясненнями. Цього разу — у форматі TikTok-ролика. У ролику Винник нарешті “розвінчує міфи”. Каже, не тікав із […]

Реєстраторка КМДА незаконно переоформила землю в центрі Києва: збитки понад 14 мільйонів

Правоохоронці викрили чергову схему незаконного переоформлення комунальної землі в центрі Києва. У центрі історії — державна реєстраторка одного з департаментів Київської міської державної адміністрації. Слідство вважає, що жінка, зловживаючи службовим становищем, змінила дані у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та передала право користування на ділянку третій особі. Збитки оцінили у понад 14 мільйонів […]

До 10 мільйонів частинок щороку: як мікропластик впливає на здоров’я

Уживання мікроскопічних частинок пластику разом із їжею або напоями може мати серйозні наслідки для здоров’я. Про це свідчать результати нового дослідження, проведеного вченими Університету Каліфорнії у Девісі (США). У ході експерименту лабораторним мишам щодня давали невеликі дози полістиролових наночастинок — виду пластику, який часто використовують у пакуванні продуктів. Така кількість відповідала тій, яку сучасна людина […]

Мер Переяслава не задекларував жодної готівки, але має церкву, ветклініку і позики

У 2024 році міський голова Переяслава Вячеслав Саулко задекларував лише основне майно та зарплату, не вказавши жодних заощаджень. При цьому його родина продовжує володіти приватною ветклінікою, кількома земельними ділянками та будівлею релігійного призначення. Згідно з поданою декларацією, Саулко за рік заробив понад 717 тис. грн, що на 54,8 тис. менше, ніж у 2023-му. Проте будь-яка […]