Нові українські дрони-вампіри полюють на російських загарбників

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Еволюція безпілотників

На початку війни більшість українських безпілотників були оснащені камерами лише для денного освітлення, що робило їх менш ефективними в нічний час. Однак наприкінці минулого року українці почали використовувати безпілотники-“вампіри”, оснащені інфрачервоними камерами. Ці дрони змогли не лише скидати десятки гранат, а й підривати припарковані автомобілі, руйнуючи укріплення російських військ і створюючи хаос у їхніх лавах.

“Багато з ранніх рейдів безпілотників-вампірів були спрямовані на стаціонарні цілі. Але з часом оператори стали більш досвідченими і почали атакувати й рухомі цілі,” – пише Акс.

Майстерність операторів на першому місці

Аналізуючи відмінності між FPV-безпілотниками та дронами-вампірами, Акс зазначає, що останні бомбардують ціль згори, тому штучний інтелект для наведення на ціль тут менш корисний. Це означає, що майстерність оператора залишається критично важливою, особливо під час переслідування рухомих цілей.

Як підсумовує Акс, хоч більшість нічних атак дронів на рухомі цілі, ймовірно, закінчуються невдачею, успіх навіть одного рейду вражає.

Війна дронів в Україні

У той час як українські військові продовжують вдосконалювати свої безпілотники, “дрони-дракони”, які вивергають на окупантів розплавлений метал, стали ще одним прикладом імпровізації. Такі дрони допомагають Збройним Силам України “викурювати” російських солдатів із лісових масивів, підпалюючи рослинність, що служить укриттям, і створюючи загрозу для ворога.

Схожі статті

Росія хоче змусити Україну до переговорів, не зупиняючи війну – ISW

Росія готується передати Україні так звані “мирні пропозиції” після завершення обміну полоненими, запланованого на 25 травня. Однак, за оцінкою аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), Кремль не прагне до справжнього миру – йдеться про спробу нав’язати Україні умови фактичної капітуляції без припинення бойових дій. Про це повідомляє ISW із посиланням на заяви дипломатів. 23 травня заступник […]

У Київводоканалі прокоментували ситуацію з гепатитом А

Після повідомлень про спалах гепатиту А в Солом’янському районі Києва серед мешканців поширились побоювання щодо можливого зараження через питну воду. Проте в “Київводоканалі” заявляють: якість води, що подається киянам, відповідає всім санітарним нормам, а інформація про її забруднення не підтверджується жодними дослідженнями. Як зазначили в компанії, результати лабораторних аналізів, зокрема і державних установ, не виявили […]

Нові обмеження уряду загрожують колапсом фармринку України

З 1 березня 2025 року в Україні набрали чинності нові правила ціноутворення на фармацевтичному ринку, які мали на меті здешевити ліки для споживачів. Утім, замість очікуваного зниження цін урядові ініціативи призвели до масового закриття аптек, зростання збитків і дефіциту життєво необхідних препаратів — особливо в селах і малих містах. Суть нововведень — жорстке обмеження націнки: […]

Словацька партія закликала ЄС визнати право на компенсацію від України

Словацька національна партія (SNS) виступила із заявою, що Словаччина має право вимагати від України фінансову компенсацію за допомогу, надану у період війни. Про це повідомила директорка офісу голови партії Зузана Шкопцова, посилаючись на словацьке видання Teraz.sk. Партія закликала прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо винести це питання на найближче засідання Європейської Ради. У SNS вважають, що ЄС […]