Парламентарі пропонують посилити відповідальність для службовців за жорстокі дії

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Проект закону (№12319), який був зареєстрований у Верховній Раді, пропонує виокремити злочини, пов’язані з насильством, скоєним службовими особами, особливо в місцях примусового тримання. У кодекс хочуть додати нову статтю — ст.3654 «Катування, вчинене службовою особою», що передбачає кримінальну відповідальність за умисне завдання сильного фізичного болю або морального страждання особам, зокрема з метою отримання інформації чи покарання за дії, вчинені іншими особами.

Якщо ці злочини вчинені групою осіб або з мотивів дискримінації (наприклад, на основі расової, національної чи релігійної нетерпимості), покарання може бути збільшене до 15 років ув’язнення.

Додатково, вносяться зміни в ст.3655 КК, яка кваліфікуватиме поводження, що принижує гідність. Пропонується карати таке поводження ув’язненням до 3 років, або від 3 до 5 років, якщо воно вчинене з метою дискримінації чи групою осіб.

Також буде передбачена відповідальність за бездіяльність службових осіб, що призвела до катувань або приниження гідності утриманих осіб. Це буде каратися ув’язненням від 3 до 5 років.

Нардепи зазначають, що практики катувань і принижень, зокрема у місцях несвободи, значно підвищують соціальну напругу, яка вже перебуває на критичному рівні в Україні. Вони вважають, що це також негативно впливає на підтримку влади серед громадян та зменшує рівень довіри до державних інститутів.

Схожі статті

Викладачу Карпенка-Карого, якого звинувачують у домаганнях, дали звання доцента

Режисеру та викладачу Університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого Андрію Білоусу, якого публічно звинувачують у сексуальних домаганнях, Міністерство освіти і науки присвоїло вчене звання доцента. Відповідне рішення ухвалила Атестаційна колегія МОН 24 квітня 2025 року. У Міносвіти пояснили, що рішення ухвалювалося у межах узагальненого списку з 513 осіб, поданого вищими навчальними закладами. Індивідуальний розгляд […]

Безугла прокоментувала санкції проти Арестовича: «Ти дуже старався»

Народна депутатка Мар’яна Безугла відреагувала на запровадження санкцій проти Олексія Арестовича, колишнього радника глави Офісу президента. Свій коментар вона залишила у соціальних мережах під одним із дописів Арестовича, обмежившись лаконічною, але промовистою фразою:«На жаль, ти дуже старався, щоб це врешті трапилось. Сумно». Цей коментар з’явився одразу після того, як президент Володимир Зеленський ввів у дію […]

Сезон кліщів: як захистити дитину від енцефаліту та хвороби Лайма

З потеплінням в Україні різко зросла кількість звернень до лікарів через укуси кліщів у дітей. У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» повідомили, що допомога маленьким пацієнтам, яких вкусили паразити, уже стала щоденною практикою. Медики закликають не зволікати зі зверненням по допомогу — кліщі можуть переносити небезпечні інфекції, зокрема хворобу Лайма (бореліоз) та кліщовий енцефаліт. Не […]

Бізнес-партнер родини Приходьків виїхав за кордон як волонтер і не повернувся

18 квітня 2023 року через пункт пропуску “Грушів” державний кордон України перетнули син народного депутата Бориса Приходька — Даниїл Приходько — та бізнесмен Олексій Багрій. Обидва були оформлені як волонтери, які мали доставити гуманітарну медичну допомогу для ЗСУ. Утім, до України повернувся лише Приходько-молодший. Багрій за кордон не повернувся. За даними розслідувачів «Стопкору», Багрій є […]