Печія, безсоння і тиск: як чай допомагає уникнути проблем, пов’язаних із вживанням кави

Чай — це не просто теплий напій для затишного вечора, а природний стимулятор, який заряджає енергією, знімає стрес і у помірних кількостях приносить реальну користь організму. Його обирає кожна друга людина у світі, і це не дивно — чай має м’якший вплив на тіло і розум, ніж кава.

Цікаво, що найпалкішими шанувальниками чаю вважаються не китайці, які його винайшли, а британці. Англія вже давно зробила чай частиною національної культури. Та в будь-якому куточку світу чорний чай залишається джерелом мінералів — фтору, марганцю, кальцію. Дві чашки чорного чаю можуть забезпечити до половини добової норми фтору, необхідної для здоров’я дорослої людини.

Що відбувається з організмом, коли ви відмовляєтесь від кави на користь чаю:

1. Поліпшується якість сну і знижується тривожність
Чай містить менше кофеїну, ніж кава, тому краще підходить людям, чутливим до збуджувальних речовин. Він не провокує безсоння, підвищення тиску або тахікардію. Після переходу на чай багато хто відзначає покращення сну та загальне зниження рівня стресу.

2. Здоровіша ротова порожнина
На відміну від кави, яка сприяє утворенню нальоту на зубах та може викликати запалення ясен, чай має антимікробні властивості. Він не лише не шкодить емалі, а й допомагає підтримувати баланс корисних мікроорганізмів у роті.

3. Нижчий холестерин
Якщо ви звикли пити каву з френч-пресу або еспресо, відмова від неї може знизити рівень «поганого» холестерину. Деякі компоненти нефільтрованої кави підвищують ризик серцево-судинних захворювань, чого не скажеш про чай.

4. Менше печії та дискомфорту в шлунку
Кофеїн може розслаблювати м’яз між шлунком і стравоходом, що викликає печію. Чай м’якше діє на шлунково-кишківниковий тракт і навіть сприяє його нормалізації.

5. Покращення розумових здібностей
Однієї чашки чорного чаю достатньо, аби покращити когнітивні функції на 10% протягом 45 хвилин. Його стимулюючий ефект починає діяти вже за пів години після вживання і триває до шести годин.

Таким чином, заміна кави на чай — це не тільки питання смаку, а й крок до здоровішого способу життя.

Схожі статті

Прикордонники врятували двох чоловіків, які незаконно проникли в режимну зону

На Рівненщині прикордонники виявили двох жителів Запоріжжя, які незаконно проникли в прикордонну зону та опинилися у скрутному становищі. Після того як чоловіки заблукали в болотистій місцевості, вони самостійно звернулися по допомогу до контактного центру Державної прикордонної служби України. Про це повідомляє пресслужба ДПСУ. На виклик оперативно відреагували прикордонні підрозділи. Порушників виявили знесиленими, промоклими та дезорієнтованими. […]

Як зберегти здоровий сон під час війни: поради сомнолога

Хронічний недосип, виснаження, втрата продуктивності — усе це стало новою нормою для мільйонів українців, які регулярно проводять ночі в укриттях під звуки сирен. Як повернутись до звичного ритму і не втратити здоров’я — пояснила лікарка-невропатологиня, сомнологиня і сомнотерапевтка Анастасія Шкодіна. Неможливо компенсувати — можна лише трохи відновити За словами експертки, повністю відіспатись за безсонні ночі […]

Масове отруєння на фестивалі біля Шипоту: 38 постраждалих через воду з водоспаду

На Закарпатті зафіксовано спалах харчового отруєння, пов’язаний із вживанням води з природного джерела — водоспаду Шипіт. Станом на 12 липня медична допомога знадобилася 38 людям, більшість із яких були учасниками молодіжного неформального фестивалю, що проходив поблизу. Перші випадки отруєння зареєстровано 8 липня. Дев’ятеро осіб, які проживали в наметах у районі водоспаду в межах Пилипецької територіальної […]

У Голосіївському районі ярмарки працюють з порушеннями при мовчазній згоді влади

У Голосіївському районі Києва щотижня проходять ярмарки згідно з графіком, затвердженим виконавчим органом Київської міської ради. Але за фасадом організованості ховається системна безвідповідальність, зловживання та пряме нехтування нормами. За даними за перший квартал 2025 року, з 10 738 доступних торговельних місць було фактично зайнято лише 7 067 — це трохи більше ніж 65%. Участь у […]