Понад 8 тисяч колишніх засуджених служать у ЗСУ

З початку дії закону про умовно-дострокове звільнення засуджених заради служби в армії, лави Сил оборони України поповнили вже понад 8 тисяч колишніх в’язнів. Про це повідомив начальник Департаменту з питань виконання покарань Міністерства юстиції Євген Горобець.

За його словами, ще близько 900 заяв нині перебувають на розгляді. Водночас частина мобілізованих ексзасуджених уже відзначені державними та відомчими нагородами за бойові заслуги.

«На сьогоднішній день уже більше 8 тисяч чоловіків і жінок поповнили бойові підрозділи. Ці люди не лише стали частиною ЗСУ — вони доводять свою відданість щодня на фронті», — заявив Горобець.

Найбільше бійців із числа колишніх в’язнів проходять службу в таких частинах:

  • 1-й окремий штурмовий батальйон «Да Вінчі»;

  • 225-й окремий штурмовий полк;

  • 92-га окрема штурмова бригада;

  • 93-тя механізована бригада «Холодний Яр»;

  • 95-та окрема десантно-штурмова бригада;

  • Третя штурмова бригада, а також інші підрозділи сил оборони.

Закон, що дозволив мобілізацію окремих категорій засуджених, був ухвалений у травні 2024 року, а перші добровольці з колоній уже в серпні того ж року вийшли на службу. З 8 травня 2024 року їм було дозволено вступати до ЗСУ за умов професійного, медичного й психологічного відбору, відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу.

У січні 2025 року Кабінет Міністрів затвердив офіційний порядок проходження військово-лікарської комісії та процедуру взяття засуджених на військовий облік. Раніше, за станом на липень 2024-го, понад 3 тисячі засуджених уже скористалися можливістю вступити до лав ЗСУ. Ще близько 27 тисяч можуть відповідати критеріям для служби.

Таким чином, закон про умовно-дострокове звільнення не лише став альтернативою для осіб, позбавлених волі, але й перетворив частину з них на реальних захисників держави.

The post Понад 8 тисяч колишніх засуджених служать у ЗСУ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Кабмін змінює правила відстрочки від мобілізації для студентів і педагогів: що нового

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який чітко визначає, хто має право на відстрочку від мобілізації під час дії воєнного стану. Проєкт вже підготовлено для подання на розгляд Верховної Ради. Його норми стосуються передусім студентів, науковців і педагогів. Про це повідомили представник уряду у парламенті Тарас Мельничук та народний депутат Олексій Гончаренко. Серед ключових положень — […]

Головний рабин Києва та міжнародні зв’язки: як формується діалог з американськими колами

Контакти українських еліт з адміністрацією Трампа з питань політики та фінансів здебільше йдуть через головного рабина Києва Йонатана Марковича. Головний рабин Києва Йонатан Маркович є представником руху Хабад, відомий своїми хорошими відносинами з державними діячами України, США, Європи та Ізраїлю. Послідовниками Хабад є також донька президента США Іванка Трамп та її чоловік Джаред Кушнер. За […]

Українці наростили борги за мікрокредитами: 15 мільярдів боргу на початок року

У 2024 році українці суттєво збільшили заборгованість перед мікрофінансовими організаціями. Попри майже незмінну кількість оформлених кредитів, загальний обсяг позик виріс на 27%, досягнувши 51,69 мільярда гривень. Середня сума одного мікрокредиту становила близько 150 доларів — понад 6 тисяч гривень, що на 26% більше, ніж у 2023 році. Про ці тенденції повідомляє платформа «Опендатабот». Усього впродовж […]

Масштабна верифікація пільг: в Україні перевірятимуть понад мільйон одержувачів допомоги

В Україні стартує масштабна перевірка правомірності надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу. Під ретельну перевірку потраплять 1,2 мільйона громадян, які користуються такими пільгами. Міністерство фінансів України розробило єдину методику верифікації пільг. Наразі проєкт документа оприлюднено на сайті Федерації профспілок України для громадського обговорення. Основна мета — зробити систему надання […]