Повітряні сили України фальсифікують статистику прильотів, а шахеди збивають Петріотами, – Безугла

У Вінницькій області правоохоронні органи провели масштабну операцію, результатом якої стала ліквідація потужного підпільного виробництва небезпечних речовин. Ця нелегальна лабораторія спеціалізувалася на виготовленні заборонених препаратів у значних обсягах щомісяця.

Нардеп Мар’яна Безугла продовжує жорстко критикувати керівництво Повітряних сил України.

Вона знову заявила, що вони фальсифікують статистику прильотів, називаючи ракети, що влучили по цілях, “уламками”.

На її думку, це робиться, щоб зберегти “віру в ЗСУ”. Але ставлення людей до мобілізації “показує справжню довіру більшості до величезної забюрократизованої військової системи”.

Як приклад вона навела ракетний удар по Києву 8 червня, який, на думку Безуглої, показав, що насправді відбувається з українською ППО.

Нардеп ставить запитання, чому російські ракети збивають на околицях Києва, а не за межами міста. І чому не змогли перехопити кілька ракет Х-101 під час атаки на столицю 8 липня – хоча раніше такі ракети, згідно зі звітами командування, збивали.

За її словами, крім фальсифікації статистики, розрахунки української ППО слабко оснащені і погано скоординовані між собою. Іноді буває так, що ракетою від Patriot збивають “Шахед”, “а російська ракета знищує важливий об’єкт критичної інфраструктури на мільярди”.

“Елементарних мобільних груп і дронових розрахунків на ключових об’єктах інфраструктури часто немає, а ключові об’єкти часто не мають ППО взагалі, і росіяни про це прекрасно знають, – пише вона.

Також Безугла розповіла, що досвідчених бійців мобільних груп часто відправляють на фронт у піхоту, а на їхнє місце набирають частково придатних ветеранів без досвіду, а іноді й за хабарі тих, хто хоче відсидітися в тилу.

Ситуація з ремонтами техніки ППО “жахлива”.

“Деякі зразки західної техніки вже всі несправні. Загалом по іноземній техніці досі не проводяться регламентні роботи, не ведеться облік мотогодин, що унеможливлює планування робіт, не підписано більшість договорів на виїзні ремонти, на техніку відсутні формуляри, не визначено склад запчастин”, – пише нардеп.

Ремонти проводяться часто на неавторизованих фірмах, і техніка за місяць-два знову виходить з ладу.

Одна з великих проблем – невміння військових чиновників організувати навіть надходження західних коштів.

“За минулий 2023 рік тільки Велика Британія не розподілила і не профінансувала ремонти ППО на 400 млн фунтів, тому що в Міноборони і Генштабі ЗСУ не змогли пояснити, яким чином планують витратити ці кошти”, – пише Безугла.

Також вона додала, що “ракети для ППО поставляються партнерами настільки дозовано і їх настільки мало, що, наприклад, Patriot змушені переводити в ручний режим для їхньої економії”.

Схожі статті

“Перемир’я за Трампом” – які ключові питання обговорюють делегації на даний час

Як повідомляють наші джерела, США можуть оголосити своє бачення перемир’я для України уже завтра – 29 квітня.  Водночас, “перемир’я за Трампом” наразі включає лише пропозицію припинення вогню по всій лінії фронту, з оглядом на велику кількість взаємовиключних вимог від усіх сторон процесу. Зокрема, за інформацією наших джерел в Республіканській партії США, основні пункти, які передбачені […]

Олександр Усик битиметься за статус абсолютного чемпіона у реванші з Дюбуа

Офіційно підтверджено: реванш між українським боксером Олександром Усиком та британцем Даніелем Дюбуа відбудеться 19 липня в Лондоні на легендарному стадіоні “Вемблі”. Для Усика це буде можливість вдруге стати абсолютним чемпіоном у суперважкій вазі. Наразі українець володіє поясами WBC, WBA та WBO. Пояс IBF, який раніше також був у його колекції, він добровільно залишив у 2024 […]

88 днів на рік у телефонах: як смартфони “крадуть” наше життя

Новий звіт дослідження OnePoll показав тривожні цифри: середньостатистичний дорослий проводить близько шести годин на день, “прилипнувши” до смартфона, що в сумі дає 88 днів на рік — майже чверть року витрачається на скролинг у мережі. Найбільше часу в телефонах проводять представники покоління Z — понад шість з половиною годин щодня. Дослідження також виявило низку психологічних […]

Вчені виростять шкіру тиранозавра для розкішних аксесуарів

Унікальний науковий прорив: у світі буде створено першу шкіру тиранозавра, яку вирощуватимуть у лабораторії. Завдяки доісторичному ДНК та передовим технологіям генної інженерії вчені планують створити матеріали, які стануть основою для нових еко-дружніх продуктів, таких як сумки та куртки з шкіри вимерлих динозаврів. Проект, що вже привернув увагу усього світу, об’єднує геномну інженерію, тканинну інженерію та […]