П’ять головних загроз від “мирної” спецоперації Кремля у Стамбулі

Кремль знову йде в атаку — цього разу не ракетами, а переговорами. Політолог Андрій Миселюк попереджає: за лаштунками гучних заяв про мир Путін готує нову спецоперацію — спеціальну переговорну операцію (СПО). Її мета — не досягти компромісу, а нав’язати світу кремлівський сценарій завершення війни. І ключовим майданчиком для реалізації цього плану має стати Стамбул.

На тлі можливого повернення Трампа до Білого дому російський диктатор намагається ще раз використати його слабкості, як це вже сталося у 2018-му в Гельсінкі. Тоді світ побачив приниженого американського президента, а Путін вийшов із зустрічі переможцем. І тепер він готовий до реваншу — вже проти всього Заходу, з Україною на передовій цієї спецоперації.

ПУТІН РОЗПОЧИНАЄ СПО — СПЕЦІАЛЬНУ ПЕРЕГОВОРНУ ОПЕРАЦІЮ

Для того, щоб зрозуміти масштаб цих небезпек, треба з самого початку розуміти ключове: це історія не про дипломатію, Путін в Стамбулі готує масштабну спецслужбістську операцію. Завдання цієї операції — роз’єднати головних противників (Україна, США, Європа), унеможливити їхню скоординовану протидію Москві й нав’язати ключовому актору — президентові Трампу — свої підходи до завершення війни в Україні. З подальшою реалізацією цих підходів на практиці.

Про те, за допомогою яких інструментів й засобів Путін буде перегравати Трампа і на які точки вразливості американського президента буде тиснути, свого часу я по полицях розклав перед їхньою зустріччю у Гельсінкі у 2018 році. Так воно й вийшло – тоді їхній спаринг закінчився ганебною поразкою для Трампа.

З того часу досвідчений гебіст Путін ще краще вивчив Трампа зі всіма його вразливостями та слабкими сторонами. Й, поза всяким сумнівом, до нового спарингу з ним (й до особистого, й до заочного) у Стамбулі готовий. З тим, щоб повторити стосовно нього свій успіх в Гельсінкі.

Але для нас зараз важливіше те, які серйозні загрози виникли перед нашою країною після раптових і невідворотних прямих переговорів з РФ про умови миру цього четверга в Стамбулі.

Після побачення з Путіним у Гельсінкі Трамп виглядав жалюгiдноFullscreen
Після побачення з Путіним у Гельсінкі Трамп виглядав жалюгiдно
Фото: NBC News

Отже, ось перелік п’яти таких найбільших загроз.

  1. Загроза опинитися у переговорах з Москвою сам на сам без дієвої підтримки європейських союзників.
  2. Одночасний тиск на президента Зеленського з боку Путіна і Трампа з тим, щоб в узгодженні шляху на закінчення “гарячої фази” війни й війни в цілому Україна швидко погодилась на прийнятний для Росії (й проблемний для України) компроміс без отримання надійних гарантій безпеки.
  3. Згода США на часткове зняття санкцій проти РФ у якості винагороди за добру волю й “миротворчість” Путіна, готовність російського президента піти на не принципові для РФ гуманітарні поступки (обмін полоненими, доступ представників окремих міжнародних організацій на лінію фронту тощо) до того, як будуть зафіксовані умови миру й визначений чіткий механізм моніторингу можливих порушень цих умов Росією.
  4. Згода адміністрації Трампа на припинення або суттєво обмеження підтримки України у якості винагороди за готовність Путіна підтримати введення режиму припинення вогню – із тим, щоб ця згода почала діяти відразу після початку дії режиму припинення вогню.
  5. Реалізація росіянами в Стамбулі серії провокацій для різкого зриву процесу переговорів одночасно з проведенням масштабних пропагандистської та медійної кампаній зі звинуваченням України у зриві цих переговорів.

Це, звичайно, не вичерпний перелік серйозних загроз і викликів, які виникли перед нашою країною після того, як минулими вихідними Путін і Трамп у чотири руки протиснули стамбульський переговорний трек 15 травня.

Час для підготовки ефективних відповідей на них — дуже обмежений.

Враховуючи наявність в офіційного Києва багаторічного досвіду відстоювання інтересів України в умовах війни з Росією (починаючи з 2014 року), є підстави сподіватися, що нашим перемовникам у Стамбулі удасться зірвати нехай грамотну, але все ж таки шаблонно-трафаретну чергову спеціальну операцію спецслужбіста Путіна радянської школи.

Так само як нашим Силам оборони за підтримки всього суспільства вдалося зірвати його спеціальну військову операцію.

Схожі статті

Військовий: “Підозра Шабуніну — це сигнал усім, хто паразитує на ЗСУ”

Підозра, яку Державне бюро розслідувань вручило голові Центру протидії корупції Віталію Шабуніну, стала предметом жорсткої критики з боку ветеранів російсько-української війни. Зокрема, ветеран із позивним “Сталкер” назвав це «важливим сигналом» для всіх, хто прикривається армією задля особистих вигод. “Підозра Шабуніну – важливий сигнал усім мобілізованим ухилянтам із тилового батальйону “Невидимка”: не можна паразитувати на ЗСУ”, […]

Начальника Держпродспоживслужби на Дніпропетровщині засудили за хабар у 20 тисяч гривень

Система нагляду за правами споживачів вкотре дала збій. Начальник одного з відділів обласної Держпродспоживслужби Костянтин Кусаєв, замість контролювати законність, сам опинився на лаві підсудних. Його звинуватили у вимаганні хабаря за «невжиття заходів» щодо відомої торговельної мережі «Море Пива». Свою провину він не визнав, однак суд визнав інше: 5 років ув’язнення з конфіскацією майна — такий […]

Україна готова до паузи у військовій підтримці від США — Паліса

Україна має чіткий запасний план дій у разі зупинки чи скорочення військової допомоги з боку Сполучених Штатів. Про це в інтерв’ю азербайджанському агентству Report заявив заступник керівника Офісу президента Павло Паліса. За його словами, українська влада повною мірою усвідомлює можливі ризики зміни зовнішньополітичного курсу США та вже працює над альтернативними сценаріями. «Ми розраховуємо на підтримку […]

Європейські компанії крадуть українські розробки дронів і заробляють на цьому мільярди

Українські інженери створюють передові військові дрони прямо на передовій війни, але плоди цієї роботи часто опиняються в руках європейських компаній, які вміло видають їх за свої. Як стверджує головний виконавчий директор української компанії Skyeton Роман Княженко, такі випадки вже стали системними. У розмові з The Telegraph він заявив, що представники західних компаній неодноразово навідувалися до […]