Реальні зарплати українців збільшилися на 14%

2024 рік в Україні став знаковим для зростання реальних зарплат — показник, скоригований на інфляцію, збільшився в середньому на 14,4%. Найбільші “прибавки” спостерігалися в таких галузях, як IT, торгівля та операції з нерухомістю, тоді як інші сектори, такі як освіта й мистецтво, відчули спад. Про це свідчать дані інфляційного звіту Національного банку України (НБУ).

Зростання реальних доходів у 2024 році стало можливим через дефіцит кадрів, який утворився внаслідок війни та міграції населення. Це стимулювало роботодавців підвищувати оклади, щоб утримати кваліфікованих фахівців.

За словами голови парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, у третьому кварталі 2024 року середня реальна зарплата по економіці вже перевищила довоєнний рівень (аналогічний період 2021 року) на 7,2%.

“Дефіцит робочої сили залишається значно вищим, ніж до повномасштабного вторгнення, але він поступово скорочується, що впливає на темпи зростання”, — підкреслили в НБУ.

Найзначніше зростання зарплат зафіксовано в таких галузях:

  • IT-сектор: +45,5%
  • Торгівля: +32,3%
  • Операції з нерухомістю: +23,8%
  • Фінанси: +22,6%
  • Готельно-ресторанний бізнес: +21,4%

Зростання в IT пояснюється не лише дефіцитом кадрів, а й високим попитом на українських спеціалістів у глобальному масштабі. У торгівлі й нерухомості підвищення зарплат стало наслідком економічної активності в цих сферах, які демонструють відновлення після кризи.

Однак не всі галузі пережили зростання доходів. У сфері будівництва зарплати майже не змінилися (+0,9%), а в деяких секторах реальні доходи навіть знизилися:

  • Освіта: -14,8%
  • Мистецтво: -10,1%

Скорочення зарплат у цих сферах пов’язане з низьким фінансуванням та падінням попиту на послуги, які вони надають.

За прогнозами НБУ, у 2025 році зростання реальних зарплат суттєво сповільниться до 3,8%, зважаючи на вищу інфляцію (12,4% проти 6,5% у 2024 році) та подальшу стабілізацію ринку праці.

Попри це, дефіцит кадрів у деяких галузях залишатиметься на високому рівні, що зумовлює нерівномірність у динаміці зарплат між різними секторами економіки.

Загалом економіка демонструє поступове відновлення, однак окремі сектори потребують більше уваги для подолання кризи.

The post Реальні зарплати українців збільшилися на 14% first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

В ОП зволікають із загальною мобілізацією через вимоги адміністрації Трампа

Єдина причина, чому в Україні досі не оголошено повномасштабну загальну мобілізацію — можливість проведення виборів восени 2025 року. Про це редакції стало відомо з джерел в Офісі Президента. За їхніми словами, головний стримуючий чинник — позиція адміністрації Дональда Трампа, яка наполягає на відновленні демократичного циклу влади в Україні. Мова йде про проведення повноцінних виборів на […]

Після розлучення з Добриніним Даша Квіткова закрутила роман із 23-річним футболістом

Блогерка та колишня зірка шоу “Холостяк” Даша Квіткова, схоже, знайшла нове кохання. Її новим обранцем став 23-річний футболіст київського “Динамо” Володимир Бражко. Про романтичні стосунки пари заговорили після того, як обидва опублікували у своїх соцмережах фото, які натякають на близькі стосунки. На знімку в Instagram Квіткова позує в авто, ніжно притулившись до плеча чоловіка. Хоча […]

Вчені з’ясували, що ефективно допомагає зменшити стрес

Усі ми бодай раз залипали в короткі відео з милими кошенятами або грайливими цуценятами. Але мало хто замислювався, що така звичка може мати реальний позитивний вплив на здоров’я. Вчені з Університету Лідса у Великій Британії довели: перегляд таких відео допомагає знизити рівень тривожності та нормалізувати артеріальний тиск. У дослідженні взяли участь добровольці, яким показали добірку […]

У Києві знайшли рідкісні чернігівські гривні XI століття

Поки забудовники готуються перетворити Китаїв на чергову точку на карті житлових комплексів, у Національному музеї історії України відкрилася експозиція, яка наочно демонструє справжню цінність цієї землі. До Дня Києва там представили унікальний археологічний скарб із Китаєва — 11 срібних гривень-ромбів і 21 бронзову накладку від пояса, датовані кінцем XI – початком XII століття. Як зазначають […]