Родина ексрадника ФДМУ інвестувала $14 мільйонів у нерухомість в Дубаї

Журналісти проєкту «Схеми» оприлюднили розслідування, яке виявило масштабні інвестиції у нерухомість в Об’єднаних Арабських Еміратах з боку родичів колишнього радника голови Фонду державного майна України Андрія Гмиріна. За їхніми даними, упродовж 2021–2023 років члени його родини придбали житло в Дубаї на понад 14 мільйонів доларів США.

Ці покупки відбулися практично одразу після того, як, за версією НАБУ, було припинено діяльність злочинної організації, яку очолювали Гмирін та тодішній голова ФДМУ Дмитро Сенниченко. Слідство вважає, що вони разом організували схему з привласнення коштів державних підприємств — зокрема Одеського припортового заводу (ОПЗ) та Об’єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК).

Найгучніший епізод — купівля дев’яти елітних квартир в один день на суму понад 7,3 млн доларів. Їх придбав Володимир Колот, чоловік сестри Андрія Гмиріна. Колот фігурує в кримінальній справі як співвласник фірми, яка нібито отримувала надприбутки завдяки зв’язкам з ОПЗ.

Сам Гмирін у березні 2023 року купив квартиру в ЖК Grande вартістю 1,3 мільйона доларів, але невдовзі продав її. А його дружина Анастасія Гмиріна ще раніше, у лютому 2022-го, інвестувала 5,5 мільйона у розкішні апартаменти майже на 500 квадратів у комплексі Il Primo біля хмарочоса Burj Khalifa. Цю нерухомість оформили на тещу Гмиріна — Тетяну Орлову.

За інформацією журналістів, наразі родина продала більшість об’єктів, але зберігає у власності частину нерухомості вартістю щонайменше 5,5 мільйона доларів. Частина приміщень здається в оренду до 2025–2026 років, що може свідчити про постійне проживання сім’ї в ОАЕ.

Тим часом Національне антикорупційне бюро разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою продовжують розслідування. Фігурантам загрожує до 12 років ув’язнення за організацію злочинної групи та розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах.

Справу вивчають уже не перший рік, але жоден з головних фігурантів досі не притягнутий до відповідальності. Скандал із дубайськими інвестиціями лише підсилив суспільний запит на реальне правосуддя — і не лише в Україні.

Схожі статті

Наїзд на лежачого пішохода під Мукачевом: водія засудили умовно

Мукачівський міськрайонний суд виніс вирок у справі про смертельну дорожню аварію, яка сталася у грудні 2024 року в селі Чинадієво Закарпатської області. За кермом автомобіля Ford Focus перебував місцевий житель Євген Турянчик, який наїхав на чоловіка, що лежав на краю дороги. Від отриманих травм потерпілий загинув на місці. Згідно з текстом вироку, який оголосили 15 […]

У Львові чоловік намагався «купити» інвалідність — суд призначив 18,7 тис. грн штрафу

Франківський районний суд Львова виніс вирок Назару Яремі, який намагався за хабар відновити третю групу інвалідності через посередників. За спробу підкупу працівників медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) чоловіка оштрафували на 18,7 тисячі гривень. Як встановило слідство, у липні 2024 року у Франківській міжрайонній МСЕК Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи було налагоджено корупційну схему. Її організаторами стали […]

На Харківщині затримали очільницю благодійної організації за корупційну схему

Керівниці благодійної організації повідомили про підозру у хабарництві. Жінка за 4700 доларів США обіцяла військовослужбовцю допомогти оформити статус особи з інвалідністю, попри відсутність медичних підстав. Про це повідомив Офіс Генерального прокурора. Слідство встановило, що очільниця благодійної організації пропонувала військовим послуги з організації госпіталізації, оформлення медичних направлень, встановлення «потрібного» діагнозу і, як наслідок, – звільнення від […]

У Харкові адвокат і посадовець Мін’юсту переписували майно за фейковими документами

У Харкові розкрито масштабні корупційні схеми незаконного заволодіння нерухомістю, до яких причетні адвокати, чиновники та державні реєстратори. Як з’ясували журналісти проєкту «СтопКор», ключовими фігурами в цих схемах є харківський адвокат Валентин Мельник та посадовець Міністерства юстиції Дмитро Волик. Суть махінацій — у фальсифікації документів і змові з «чорними реєстраторами». За допомогою підроблених технічних паспортів, фіктивних […]