Що потрібно знати з 1 жовтня студентам про мобілізацію

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За словами адвокатів Євгена Камишева та Руслана Мельніка, студенти призовного віку, які навчаються на денній або дуальній формі, здобуваючи першу вищу освіту, користуються відстрочкою. Не підлягають призову також асистенти-стажисти, аспіранти і докторанти. Незалежно від форми навчання (бюджет чи контракт), право на відстрочку залишається за студентами, але для її підтвердження необхідно подати до територіального центру комплектування (ТЦК) довідку з деканату навчального закладу.

Винятком є наукові та науково-педагогічні працівники, які мають науковий ступінь. Педагоги професійно-технічних училищ отримують відстрочку тільки при наявності основного місця роботи на 0,75 ставки.

Коли студенти можуть бути призвані?

Існують ситуації, коли студенти можуть бути позбавлені права на відстрочку. Це стосується тих, хто:

Під час канікул студенти можуть зберігати відстрочку, якщо переходять з одного курсу на інший. Однак, якщо особа вступає на вищий рівень освіти, під час перерви між семестрами вона не вважається студентом і може бути призвана.

Студенти старші за 30 років

У 2023 році був зареєстрований законопроєкт, що передбачає позбавлення відстрочки для чоловіків старше 30 років, які навчаються. Однак на момент 2024 року цей закон ще не ухвалено, тому чоловіки, які здобувають безперервну першу вищу освіту, як і раніше, не підлягають призову.

Таким чином, у 2024 році мобілізація студентів в Україні буде проводитися з урахуванням нових правил, які варто знати, щоб уникнути непередбачених ситуацій.

Схожі статті

Поліція Львова відкрила справу через масове отруєння у ресторані Міші Кацуріна

У Львові триває розслідування масового отруєння у ресторані відомого ресторатора Міші Кацуріна. Заклад відкрився 13 липня, але вже через кілька днів після старту роботи сюди звернулися 43 відвідувачі з симптомами отруєння, серед яких були троє дітей. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про порушення санітарних норм, що призвело до інфекційних захворювань і масового отруєння. Правоохоронці […]

Податкова України масово надсилає листи громадянам з проханням пояснити доходи

В Україні посилюється фінансовий моніторинг громадян: все більше людей отримують офіційні листи від Державної податкової служби (ДПС) з проханням пояснити походження коштів на своїх банківських рахунках. З початку активного моніторингу, за даними ДПС, таких звернень вже отримали близько 3 000 осіб, і ця кількість продовжує зростати. Лише в травні 391 одержувач таких листів прийняв рішення […]

Здоров’я і вітамін D: що потрібно знати

Вітамін D є надзвичайно важливим для здоров’я людини, адже він підтримує імунну систему, сприяє засвоєнню кальцію та збереженню міцних кісток. Про добову норму вітаміну D, безпечну тривалість перебування на сонці та рекомендації щодо його отримання розповів відомий дієтолог Олег Швець. Щоб організм виробив достатню кількість вітаміну D, достатньо отримувати «сонячні ванни» на відкритих ділянках шкіри […]

Еритритол у продуктах може підвищувати ризик інсульту — нове дослідження

Популярний підсолоджувач еритритол, що використовується у газованих напоях, протеїнових батончиках і навіть зубній пасті, може негативно впливати на кровоносні судини мозку і підвищувати ризик інсульту. Такі висновки зробили вчені з Університету Колорадо в Боулдері, результати їхнього дослідження оприлюднило видання Earth. Дослідники під керівництвом професора Крістофера ДеСуза вивчали, як еритритол впливає на клітини, що вистилають кровоносні […]