Що святкуємо 26 червня: традиції і заборони дня

26 червня 2025 року українці відзначають одразу кілька важливих подій: церковне свято на честь Тихвінської ікони Божої Матері, державний День кримськотатарського прапора, а також низку міжнародних ініціатив, що покликані нагадати про права людини, здоров’я і солідарність.

Церковне свято

За новоюліанським календарем, який нині використовує ПЦУ, 26 червня вшановують Тихвінську ікону Божої Матері, одного з найбільш шанованих образів у православ’ї. Їй моляться про здоров’я дітей, зцілення хворих, мир у родині та духовне укріплення. Також цього дня згадують святителя Іоанна Готфського та преподобного Давида Солунського.

Колись на цю дату припадало вшанування мучениці Акіліни, але календарна реформа змістила святкування.

Свято в Україні

26 червня в Україні — День кримськотатарського прапора. Його почали офіційно відзначати після окупації Криму в 2014 році. У багатьох містах України, зокрема в Києві, влаштовують акції, флешмоби та забіги на підтримку кримськотатарського народу.

Це день солідарності, який нагадує про незламність кримських татар у боротьбі за свою землю, права і культуру.

Також 26 червня народились видатні українці: етнограф Василь Тарновський, письменник-фантаст Василь Бережний, художниця і театральний декоратор Нінель Гаркуша, співак і поет Василь Васильців.

Міжнародні дати

Організація Об’єднаних Націй проголосила 26 червня:

  • Міжнародним днем на підтримку жертв катувань

  • Міжнародним днем боротьби з вживанням та обігом наркотиків

Крім того, у неофіційному календарі це ще й:

  • День косметолога

  • День винаходу зубної щітки

  • День шоколадного пудингу

Народне свято та прикмети

У народному календарі цей день має назву Давид Суничник. Наші предки вирушали до лісу по полуниці, вірячи, що жменя ягід, з’їдена натщесерце, забезпечить міцне здоров’я на цілий рік.

Народні прикмети:

  • Якщо цього дня багато черешні — зима буде холодна

  • Якщо спека — вона триматиметься ще кілька тижнів

  • Якщо активізувались ґедзі — до зміни погоди

  • Веселка після дощу — до потепління

Що не варто робити 26 червня

Заборонено:

  • позичати гроші або брати у борг

  • пліткувати, брехати чи лукавити

  • давати обіцянки, у виконанні яких сумніваєтесь

Згідно з повір’ям, порушення цих застережень може притягти дрібні негаразди або моральний дискомфорт.

26 червня — це день, коли варто згадати про гідність, підтримку, віру та внутрішній спокій. Час не забувати про тих, хто потребує допомоги, і про себе, хто потребує тиші.

Схожі статті

Ведуча Леся Нікітюк відкрито розповіла про тіло після материнства

Телеведуча Леся Нікітюк продовжує ділитися моментами свого нового життя в статусі мами. Зірка розповіла про свій досвід материнства та виклала відверті фото, на яких показала, як виглядає її тіло після народження дитини. У своїх дописах Леся відверто зізналася, що харчування під час грудного вигодовування потребує корекції, тож зараз вона активно вдосконалює своє меню. Але найбільшу […]

Дружина ведучого Володимира Остапчука показала свій новий будинок

Катерина та Володимир Остапчуки переїхали до нового будинку. Лише вчора телеведуча повідомила у соцмережах, що родина шукає нове житло, а вже сьогодні поділилася першими кадрами з нового помешкання. На оприлюднених фото можна побачити світлий інтер’єр із великими вікнами, дерев’яною підлогою та мінімалістичними сходами. Простір виглядає сучасно та наповнений природним освітленням. Катерина вже анонсувала плани облаштувати […]

Україна створює власні системи проти гіперзвукових ракет “Кинджал” і “Циркон”

Українські фахівці активно працюють над створенням зенітно-ракетних систем, здатних знищувати гіперзвукові цілі, зокрема російські ракети типу “Кинджал” і “Циркон”. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Павло Паліса в інтерв’ю азербайджанському агентству Report. За його словами, частина таких розробок уже пройшла бойове випробування. Наразі зусилля спрямовано на створення технологій, здатних нейтралізувати не лише гіперзвукові, а […]

Судді та прокурори отримують пенсії до 390 тисяч, а більшість українців виживає на 5800

Офіційна середня пенсія в Україні сьогодні становить близько 5800 гривень. Але цей показник не розкриває справжньої картини — під красивою статистикою ховається глибока несправедливість, де обрані отримують сотні тисяч, а мільйони — борються за виживання. Судді Найбільші пенсії отримують судді. За офіційними даними, розмір їхніх виплат може сягати 390 тисяч гривень на місяць. Навіть найменші […]