Що з’їсти, щоб потім не шкодувати: лікарі назвали продукти, небезпечні для шлунка

Людям із чутливою системою травлення варто уважно ставитися до свого раціону. Деякі на перший погляд безпечні або навіть дієтичні продукти можуть мати негативний вплив на шлунково-кишковий тракт, викликаючи здуття, біль або серйозні порушення в роботі шлунка.

Одним із таких продуктів є кольорова капуста. Незважаючи на свою популярність у здоровому харчуванні, у сирому вигляді вона може викликати здуття живота та запори. Причина — складний до перетравлення вуглевод раффіноза. Проте після термічної обробки (варіння, тушкування) цей овоч стає безпечнішим для шлунка, зазначає дієтолог доктор Лорен Харріс-Пінкус.

До продуктів, які можуть завдати шкоди травленню, належать і газовані напої. Вуглекислий газ провокує болі в шлунку, а висока концентрація цукру в солодких напоях дратує слизову оболонку шлунка, викликаючи збої в його роботі.

Ще одна поширена загроза — молоко. У багатьох людей організм погано засвоює лактозу, що може спричинити здуття, діарею або біль у животі. Постійне вживання молока в таких випадках здатне лише погіршити ситуацію.

У списку небажаних — і томатний соус. Його підвищена кислотність здатна порушити кислотно-лужний баланс у шлунку, що з часом може призвести до гастриту або виразки. Проблему створюють саме великі порції соусу — помірне вживання шкоди не завдасть.

Дослідники також не радять зловживати червоним м’ясом, зокрема яловичиною. Через високу концентрацію білків і насичених жирів воно перетравлюється повільно, створюючи навантаження на систему травлення. Його краще споживати у невеликих порціях та нечасто.

Крім того, варто обмежити вживання кави, алкоголю, апельсинового соку, смаженого м’яса, гострих страв, сиру та крекерів. Усі ці продукти можуть спричинити подразнення слизової оболонки шлунка, порушення роботи кишечника або навіть хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту.

Медики радять уважніше ставитися до сигналів власного тіла та формувати раціон так, щоб не провокувати проблем із травленням.

Схожі статті

Поліція Львова відкрила справу через масове отруєння у ресторані Міші Кацуріна

У Львові триває розслідування масового отруєння у ресторані відомого ресторатора Міші Кацуріна. Заклад відкрився 13 липня, але вже через кілька днів після старту роботи сюди звернулися 43 відвідувачі з симптомами отруєння, серед яких були троє дітей. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про порушення санітарних норм, що призвело до інфекційних захворювань і масового отруєння. Правоохоронці […]

Податкова України масово надсилає листи громадянам з проханням пояснити доходи

В Україні посилюється фінансовий моніторинг громадян: все більше людей отримують офіційні листи від Державної податкової служби (ДПС) з проханням пояснити походження коштів на своїх банківських рахунках. З початку активного моніторингу, за даними ДПС, таких звернень вже отримали близько 3 000 осіб, і ця кількість продовжує зростати. Лише в травні 391 одержувач таких листів прийняв рішення […]

Здоров’я і вітамін D: що потрібно знати

Вітамін D є надзвичайно важливим для здоров’я людини, адже він підтримує імунну систему, сприяє засвоєнню кальцію та збереженню міцних кісток. Про добову норму вітаміну D, безпечну тривалість перебування на сонці та рекомендації щодо його отримання розповів відомий дієтолог Олег Швець. Щоб організм виробив достатню кількість вітаміну D, достатньо отримувати «сонячні ванни» на відкритих ділянках шкіри […]

Еритритол у продуктах може підвищувати ризик інсульту — нове дослідження

Популярний підсолоджувач еритритол, що використовується у газованих напоях, протеїнових батончиках і навіть зубній пасті, може негативно впливати на кровоносні судини мозку і підвищувати ризик інсульту. Такі висновки зробили вчені з Університету Колорадо в Боулдері, результати їхнього дослідження оприлюднило видання Earth. Дослідники під керівництвом професора Крістофера ДеСуза вивчали, як еритритол впливає на клітини, що вистилають кровоносні […]