Шведські вчені назвали три прості звички, які уповільнюють старіння мозку

З віком мозок втрачає свою пластичність, знижується памʼять, увага та здатність до навчання. Проте шведські вчені переконані: навіть без ліків і складних процедур можна уповільнити ці процеси. У виданні Svenska Dagbladet вони розповіли про три ключові звички, які доступні кожному.

1. Рухайтеся більше

На першому місці в переліку — фізична активність. За словами дослідників, сидячий спосіб життя активізує запальні процеси в організмі та суттєво підвищує ризик розвитку деменції. Рух — найпростіший спосіб підтримати судини, кисневе живлення мозку та зменшити ризики хвороб Альцгеймера чи Паркінсона.

«Фізична пасивність прискорює старіння нервових клітин. Навіть помірна активність щодня допомагає цьому протидіяти», — наголошують експерти.

2. Спіть достатньо

Здоровий нічний сон — ще одна важлива звичка. Під час сну мозок не просто «відпочиває», а активно очищається від білкових залишків, які накопичуються внаслідок стресу та денних навантажень.

Ці «відходи» можуть перетворитися на токсичні сполуки, що порушують роботу нервових клітин. Регулярний глибокий сон — природний механізм профілактики таких порушень.

3. Дбайте про кишківник

Зв’язок між станом кишкової мікрофлори та здоров’ям мозку сьогодні вже ні в кого не викликає сумнівів. Саме кишківник, а не мозок, виробляє до 90% серотоніну — гормону, який регулює настрій, стресостійкість і психоемоційний баланс.

Найкращий спосіб підтримати кишкову мікрофлору — різноманітне харчування з великою кількістю клітковини, овочів, бобових, ферментованих продуктів.

Схожі статті

Холодний душ зранку зміцнює і тіло, і психіку, допомагаючи боротися зі стресом і тривожністю

Що може бути спільного між контрастом холодної води і душевною рівновагою? Більше, ніж здається. Нові дослідження та думки лікарів доводять: холодний душ — це не просто спосіб прокинутись, а повноцінний інструмент підтримки здоров’я, зокрема психічного. Як холод впливає на мозок і нервову систему Згідно з матеріалом Spicer.Club, вплив холодної води активує симпатичну нервову систему — […]

Стрес без причини: чому понеділок шкодить навіть пенсіонерам

Понеділок — це не просто символ нового тижня, а й день, який може нести реальну загрозу здоров’ю. Згідно з новим міжнародним дослідженням, початок тижня спричиняє тривалий стрес навіть у людей, які не працюють, і може призводити до серцево-судинних захворювань. Стрес у понеділок: не лише настрій, а й біологія Дослідники з Університету Гонконгу, проаналізувавши дані понад […]

Прикордонники врятували двох чоловіків, які незаконно проникли в режимну зону

На Рівненщині прикордонники виявили двох жителів Запоріжжя, які незаконно проникли в прикордонну зону та опинилися у скрутному становищі. Після того як чоловіки заблукали в болотистій місцевості, вони самостійно звернулися по допомогу до контактного центру Державної прикордонної служби України. Про це повідомляє пресслужба ДПСУ. На виклик оперативно відреагували прикордонні підрозділи. Порушників виявили знесиленими, промоклими та дезорієнтованими. […]

Як зберегти здоровий сон під час війни: поради сомнолога

Хронічний недосип, виснаження, втрата продуктивності — усе це стало новою нормою для мільйонів українців, які регулярно проводять ночі в укриттях під звуки сирен. Як повернутись до звичного ритму і не втратити здоров’я — пояснила лікарка-невропатологиня, сомнологиня і сомнотерапевтка Анастасія Шкодіна. Неможливо компенсувати — можна лише трохи відновити За словами експертки, повністю відіспатись за безсонні ночі […]