Стократне зростання мінімальних цін на електроенергію: які ризики для економіки?

Національна комісія, яка продовжує державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), розглядає можливість значного підвищення мінімальних граничних цін на ринку електроенергії. За повідомленням, вони можуть збільшити майже 100 разів, і це рішення може набути чинності вже влітку 2025 року.

Про це йдеться у листі Федерації роботодавців України до НКРЕКП, який є у розпорядженні UAprom.

Федерація роботодавців України закликала НКРЕКП надати пояснення щодо запланованого підвищення прайскепів на ринку “на добу наперед” та внутрішньодобовому ринку з 10 грн/МВт·год до більш ніж 1000 грн/МВт·год. За оцінками Федерації, таке підвищення призведе до щорічних фінансових втрат для українських підприємств на суму понад 6,2 млрд грн.

У Федерації зауважили, що встановлення мінімальних цін на електроенергію є неконкурентним і європейські країни не застосовують аналогічні практики. Це ставить під питання відповідність ініціативи європейським стандартам регулювання енергетичних ринків.

Окрім цього, Федерація роботодавців України вимагала скасування рішення НКРЕКП від 19 грудня 2024 року № 2200, яке встановлює новий тариф на послуги з передачі електричної енергії НЕК “Укренерго” на 2025 рік. Згідно з цим рішенням, тариф буде збільшений майже на 30%. Федерація стверджує, що таке рішення є необґрунтованим і непрозорим, що ще більше ускладнює фінансову ситуацію підприємств.

Закриття торгів електроенергією та зниження прозорості ринку

У другій половині 2024 року в Україні були введені обмеження на публікацію даних про торги електроенергією. З 30 грудня 2024 року, посилаючись на воєнний стан, АТ “Оператор ринку” припинило публікацію інформації про торги на ринку “на добу наперед” і внутрішньодобовому ринку. “Українська енергетична біржа” також закрила вільний доступ до аукціонних бюлетенів та бюлетенів середньозважених цін.

Нагадаємо, напередодні звільнення з “Укренерго” ексголови компанії Володимира Кудрицького, одразу кільком приватним компаніям були надані держгарантії фінансування. Серед цих фірм виявилися підприємства родини керівниці Хмельницького МСЕК Тетяни Крупи та колишнього високопосадовця ФДМУ Олександра Візіра. В той час, як Крупа вже має підозру та перебуває в СІЗО, Візір й досі – поза увагою НАБУ.

The post Стократне зростання мінімальних цін на електроенергію: які ризики для економіки? first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Під виглядом державної програми “Пакунок школяра” зловмисники крадуть банківські дані

В умовах війни та економічної нестабільності українці стали вразливішими до кіберзлочинності, особливо коли мова йде про соціальні виплати. Однією з новітніх схем стало шахрайство під виглядом державної програми “Пакунок школяра”. Зловмисники, прикриваючись благородною метою — допомогою дітям, — масово збирають конфіденційну інформацію громадян і списують кошти з їхніх рахунків. Схема працює просто: у соціальних мережах […]

Оземпік: популярна «ін’єкція для схуднення», яка може коштувати здоров’я

Останні кілька років препарат «Оземпік» (діюча речовина — семаглутид) став справжнім хітом не лише серед людей із діабетом, для яких він був розроблений, а й серед тих, хто шукає швидкий спосіб скинути зайві кілограми. У соцмережах — справжній бум. У Голлівуді — мода. В аптеках — дефіцит. Але що таке Оземпік насправді, і чому навколо […]

На Вінниччині адвокат і чиновники захопили 50 га землі померлих селян

На Вінниччині викрили масштабну шахрайську схему незаконного заволодіння сільськогосподарськими землями, яку організував місцевий адвокат за участю двох посадовців однієї із сільрад Хмільницького району. Про це повідомляє видання «Закон і Бізнес» з посиланням на Офіс Генерального прокурора. За даними слідства, упродовж 2022–2024 років учасники схеми незаконно переоформили на підставних осіб право власності на 19 невитребуваних земельних […]

Колишньому керівнику Держгеокадастру на заході України оголосили підозру: роздавав землю без згоди громад

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишньому начальнику Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, який нині обіймає таку саму посаду в іншій західній області. Його підозрюють у зловживанні службовим становищем під час незаконного розподілу земель на понад 2 мільйони гривень. За інформацією ДБР, у 2020–2021 роках посадовець підписав серію наказів, які дозволили передати у […]