“Столична Ювелірна Фабрика” продавала золото повз касу і не платила податки – розслідування БЕБ

Детективи Бюро економічної безпеки викрили масштабну схему ухилення від сплати податків, пов’язану з групою компаній, що діяли під брендом «Столична Ювелірна Фабрика». В центрі справи — бізнесмен Дмитро Градоблянський, який, попри формальну відмову від частки в бізнесі, залишається бенефіціаром афілійованих структур і благодійних фондів. Про це пише видання 368.media.

Кримінальне провадження №72024001410000070, порушене за ч. 3 ст. 212 КК України, описує діяльність трьох компаній — ТОВ «СЮФ», ТОВ «Авексто» та ТОВ «Авесенс», які з 2021 року реалізовували ювелірні вироби готівкою, уникаючи податкового обліку. За оцінками слідства, державному бюджету було завдано збитків на понад 165 млн грн.

Найбільшу активність демонструвало ТОВ «СЮФ» — юридична особа зі 175 торговими точками по Україні. Компанія імпортувала вироби з Італії, Китаю і Таїланду — 335 кг золота на загальну суму 106 млн грн. За ринковими цінами обсяг продажів міг становити понад 525 млн грн, однак задекларовано лише 43,75 млн грн. Таким чином, податкове ухилення оцінено у понад 96 млн грн ПДВ і 69 млн грн податку на прибуток.

ТОВ «Авексто» (Донецька область) не подавало жодної звітності до ДПС у 2023–2024 роках, але на його рахунки надійшло понад 133 млн грн, з яких понад 100 млн — від АТ «РВС Банк». Компанія “Авесенс” в аналогічний період отримала 1,1 млрд грн від підприємців під виглядом “договорів комісії”, при цьому імпортувала злитки золота з ОАЕ на 246 млн грн.

Ці операції здійснювались повністю поза системою податкового контролю і, за оцінками слідства, слугували механізмом для реалізації ювелірних виробів у тіньовому секторі.

У 2024 році юридичну власність на компанію «СЮФ» переоформили на мешканку Чорноморська Людмилу Морозову і компанію «Метойл Компані». Однак сам Градоблянський, як і Юрій Музиченко, залишились у керівництві благодійного фонду Dobrogo, що напряму пов’язаний із бізнес-активами.

Фактично це може свідчити про спробу дистанціювати себе від кримінального провадження, але зберегти реальний контроль над фінансовими потоками.

Схожі статті

Смерчі в Україні стають нормою: що варто знати

У липні мешканці одразу кількох областей України стали свідками вражаючого, але небезпечного природного явища — смерчів. Раніше вони вважались рідкістю, однак метеорологи застерігають: улітку це вже не виняток, а звична частина погодного процесу, просто нині ми частіше фіксуємо такі явища завдяки смартфонам і соцмережам. Перші відео смерчів у липні надійшли з Кіровоградської області. Біля міста […]

Чи можна зняти з розшуку ТЦК без візиту до військкомату

Юрист Владислав Дерій пояснив, як діяти, якщо працівник стратегічно важливого підприємства перебуває у розшуку за лінією ТЦК, але підприємство хоче подати його кандидатуру на бронювання. За законом, така особа не може бути заброньованою, поки її не знято з розшуку, однак теоретично це можливо зробити й без особистого візиту до військкомату. Згідно з чинним законодавством, працівники […]

$10 мільярдів для ППО: чи отримає Україна Patriot швидше за союзників

Рішення експрезидента США Дональда Трампа передати Україні системи протиповітряної оборони Patriot та інше озброєння стало найгучнішою військовою обіцянкою з боку Вашингтона за останній рік. За інформацією The Wall Street Journal, йдеться про пакет постачання орієнтовною вартістю до $10 мільярдів. Але, як зауважують аналітики, головне питання — не в обіцянках, а в часі. Росія атакує Україну […]

У Кривому Розі сталася стрілянина між чоловіком і ТЦК

Вчора, 14 липня у Тернівському районі Кривого Рогу сталася стрілянина, у якій постраждали троє осіб. Інцидент трапився під час перевірки документів у місцевого жителя правоохоронцями та представниками територіального центру комплектування (ТЦК). За офіційною версією поліції, під час так званого “відпрацювання району” було зупинено 51-річного чоловіка. Він, замість того щоб пред’явити документи, почав чинити опір — […]