Свято 24 липня: традиції дня і що заборонено сьогодні робити

Четвер, 24 липня 2025 року, багатий на події, традиції та приводи для привітань. У цей день відзначають професійне свято фінансистів, вшановують церковну пам’ять князів Бориса і Гліба, а також не забувають про міжнародні дні родинної турботи та розчинної кави.

Церковне свято 24 липня

Православна церква сьогодні згадує святих страстотерпців Бориса і Гліба — перших канонізованих святих Київської Русі. Їм моляться про захист від злих людей і примирення ворожнечі. День вважається важливим у духовному календарі, особливо для тих, хто потребує миру в родині чи спокою в душі.

Водночас, за старим церковним стилем, сьогоднішня дата асоціюється з рівноапостольною княгинею Ольгою. Вона була однією з найвпливовіших жінок давньої Русі, здійснила податкову реформу і стала першою християнкою серед правителів.

Свято в Україні

На державному рівні 24 липня вважається Днем фінансового працівника — на честь княгині Ольги, яка першою запровадила систему збору податків. Цього дня заведено вітати бухгалтерів, економістів, фінансистів, працівників банків та аудиторських компаній.

Також цього дня народилися видатні українці:

  • Петро Перемежко — гістолог,

  • Анатолій Курдидик — письменник,

  • Василь Мисик — поет і перекладач,

  • Дмитро та Віталій Капранови — письменники й видавці.

Міжнародні свята

У світі 24 липня відзначають День турботи про себе. Це нагадування кожному з нас зробити паузу, подбати про свій психічний стан, тіло і емоції.

Також сьогодні — Міжнародний день двоюрідних братів і сестер. Чудовий привід написати чи зателефонувати родичам, з якими ви поділяєте не тільки кров, а й дитячі спогади.

Ще одне приємне свято — День розчинної кави. Попри суперечки про її смак і користь, мільйони людей у світі починають ранок саме з неї.

Народне свято 24 липня

За народними уявленнями, цей день — прикметний і врожайний.

  • Якщо сьогодні сонячно — буде щедрий урожай зерна.

  • Велика роса зранку — добрий знак для помідорів.

  • Якщо гроза — серпень буде дощовим.

  • Агресивні мухи — до потепління.

У господарстві сьогодні збирають малину, аґрус, ожину, черемху — готують варення та компоти на зиму.

Що сьогодні не можна робити

Церква не радить сваритися, обмовляти чи лихословити. Уникайте фінансових позик, особливо великих.
Народні прикмети також не рекомендують працювати в полі чи на сонці, щоб не дістати тепловий удар.

Сьогоднішній день — це поєднання духовних традицій, професійного визнання та душевного тепла. Тож варто згадати історичних постатей, привітати рідних і не забути про себе.

Схожі статті

На Чернігівщині прокурор підмінив важливі докази газетами

На Черкащині та Чернігівщині правоохоронці викрили двох прокурорів — одного чинного, іншого вже колишнього — у низці тяжких правопорушень. Про це 24 липня повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора. Чинному заступнику керівника однієї з окружних прокуратур Чернігівської області оголошено підозру за фактом організації викрадення важливих документів, підробки офіційних паперів та фальсифікації доказів. За словами генерального прокурора […]

Українку з дитиною кинули без речей у Познані — допомогла поліція

Українка з дворічною дитиною опинилася в критичній ситуації під час поїздки автобусом FlixBus за маршрутом Варшава–Гамбург. Трагікомічний інцидент стався на зупинці в польському місті Познань. Під час короткої зупинки ввечері жінка вийшла подихати свіжим повітрям, але поки вона перебувала на платформі, автобус рушив далі, залишивши її з дитиною просто неба. У салоні залишилися всі її […]

Нардеп Шахов і польський DIGITEX витісняють українських виробників систем оповіщення

У 2023–2025 роках на ринку систем оповіщення формується штучна монополія, в центрі якої – народний депутат Сергій Шахов та три пов’язані з ним компанії: ТОВ «УКРТРАНСЗВ’ЯЗОК», ТОВ «ЕКОБУДБЕЗПЕКА» та ТОВ «УЗА». Вони діють, як єдиний комерційний конгломерат, метою якого є усунення конкурентів і нав’язування значно дорожчої імпортної продукції польської компанії DIGITEX замість українських аналогів. Суть […]

Схему “наїзду” на антикорупційні структури НАБУ та САП запропонував Татаров

Як повідомляють наші джерела, конфлікт між ОП та антикорупційними структурами лежить значно глибше чим “вручення підозри Чернишову”. Справа у розмірі відсотка за “легалізацію коштів отриманих корупційним шляхом в Європі та США”, а саму “схему наїзду” на НАБУ і САП запропонував Олег Татаров. Як пояснює наше джерело, в НАБУ та САП сидять люди, що працюють на […]