Таємниці Української Еліти: Нерухомість Дружин Посадовців у Дубаї

Скандал навколо українських посадовців, які володіють нерухомістю в Дубаї, продовжує наростати. За даними міжнародного проєкту “Dubai Unlocked”, виявлено, що декілька високопосадовців, у тому числі представники Кабінету Міністрів, КМДА та оборонного підприємства, володіють розкішною власністю в цьому ексклюзивному місті. Щоб ухилитися від обов’язку зазначення цих активів у своїх деклараціях, вони передали право власності на ім’я своїх дружин. Проте, розслідування журналістів з проєкту “Схеми” розкрило цю схему, виявивши імена посадовців. Один з них — Віталій Коблош, директор департаменту гуманітарної та соціальної політики уряду України, чиє ім’я пов’язане з готелем Wyndham Dubai Marina. Виявилося, що його дружина, Наталя, придбала один з великих номерів у цьому готелі у 2018 році за 331 тисячу доларів. Коблош стверджує, що не був проінформований про цю нерухомість. Ще один посадовець, Віктор Перепелиця, керівник бюро підприємства науково-виробничого комплексу “Іскра”, також має апартаменти в Дубаї, проте вони не згадані у його деклараціях за останні роки. Третій посадовець, Дмитро Рахматуллін, виконувач обов’язків очільника автотранспортного підприємства КМДА, придбав 16 квартир в Дубаї на суму 14,5 мільйона доларів, проте ця інформація також відсутня у його деклараціях. Ці дії посадовців є порушенням антикорупційного законодавства та можуть мати серйозні наслідки, включаючи кримінальну відповідальність. Дружина Віктора Перепелиці володіє апартаментами у хмарочосі “Burj Vista Tower 1” в Дубаї від лютого 2014 року. Згідно з документами, ця нерухомість площею 84 квадратних метри оцінюється у 430 тисяч доларів. Проте у декларації посадовця вона не фігурує, так само як і дохід від оренди, який з 2018 року перевищив 154 тисячі доларів. У відповідь на запитання журналістів, Віктор Перепелиця стверджує, що не має поняття про наявність цієї нерухомості у своєї дружини. Його дружина, Ольга, також відкидає будь-який зв’язок із цією власністю. За словами їхньої дочки, вона придбала апартаменти в Дубаї за довіреністю від матері, вклавши власні кошти та не повідомивши батьків. “Моєї мами тут ніколи не було. Я купила це сама, без її знання. Я просто записала це на маму, оскільки у мене була повна довіреність на неї”, – розповіла Ольга Перепелиця.

Справа про володіння нерухомістю в Дубаї знову стала топ-темою в українському суспільстві. На цей раз у центрі уваги опинився голова комунального автотранспортного підприємства столичної мерії, Дмитро Рахматуллін. За даними, що надійшли від міжнародного проєкту “Dubai Unlocked”, він став власником нерухомості ще у 2009 році, коли придбав право власності на 16 квартир у хмарочосі “Ferretti Luxury Beach Residence” поруч з островом Джебель Алі. Однак ця будівля так і не була завершена, а Рахматуллін заперечує своє володіння цією нерухомістю, стверджуючи, що не має жодного майна, яке потребує декларування. Відповідно до його заяв, на момент придбання квартир він працював у приватній компанії в арабо-африканському регіоні, і лише з 2015 року обіймав посади у Києві, проте так і не зазначав цю власність у своїй декларації.

Нещодавно журналісти проєкту “Схеми” виявили, що нерухомість у житлових комплексах Дубая належить колишнім українським посадовцям, народним депутатам, суддям та прокурорам. Зокрема, екс-міністр екології часів Януковича Микола Злочевський, екс-президент “Мотор Січі” В’ячеслав Богуслаєв, лобіст концерну “ЄДАПС” та екс-регіонал Василь Грицак, колишній суддя Артур Ємельянов та екс-заступник прокурора Одеської області Олег Корнілов.

За дослідженням, голова Київського районного суду Одеси Сергій Чванкін, у своїй декларації не згадував про апартаменти у Маямі, що належать компанії його дружини у США, хоча нерухомість була придбана у березні 2023 року, а в декларації за 2022 рік зазначив лише 9,7 мільйонів гривень доходу.

• Українські посадовці, зокрема голова комунального автотранспортного підприємства столичної мерії Дмитро Рахматуллін, володіють нерухомістю в Дубаї, проте відмовляються визнавати своє володіння, наводячи різні аргументи для виправдання.

• Розслідування журналістів також виявило, що нерухомість в Дубаї належить колишнім українським посадовцям, народним депутатам, суддям та прокурорам.

• Ці випадки підштовхують до серйозного обговорення щодо прозорості та етичності у діяльності українських чиновників, а також до посилення контролю за їх деклараціями та майновим станом.

• Недекларована нерухомість за кордоном може свідчити про можливі порушення антикорупційного законодавства та потребує детального розслідування та відповідальності перед законом.

Схожі статті

Ексвіцепрем’єрка Стефанішина стала фігуранткою кримінального провадження від САП

Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала кримінальне провадження проти колишньої віцепрем’єрки з питань євроінтеграції Ольги Стефанішиної. Її підозрюють у зловживанні владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки — саме так кваліфіковано справу згідно з Кримінальним кодексом. Але це — не перша згадка імені Стефанішиної у гучних розслідуваннях. Протягом останніх років журналісти, активісти та окремі правоохоронці неодноразово […]

Отруєння в ресторані Кацуріна у Львові: кількість госпіталізованих зросла до 70

У Львові зафіксовано масштабний спалах гострої кишкової інфекції, що виник після відвідування ресторану китайської кухні, який належить відомому ресторатору та food-блогеру Міші Кацуріну. За останніми даними, до лікарень потрапили вже 70 людей, з них 9 — діти. Перші повідомлення про отруєння з’явилися 17 липня, коли стало відомо про госпіталізацію 56 осіб. Вже наступного дня Львівський […]

Український боксер Олесандр Усик проведе бій з британцем Даніелем Дюбуа

У суботу, 19 липня, на стадіоні “Вемблі” в Лондоні відбудеться одна з найочікуваніших боксерських подій 2025 року — реванш між українським чемпіоном Олександром Усиком та британцем Даніелем Дюбуа. На кону — титул абсолютного чемпіона світу у надважкій вазі. Поєдинок Усика та Дюбуа стане об’єднавчим — переможець володітиме всіма основними поясами WBA, WBO, WBC, IBF та […]

БЕБ виявило порушення у 160 мільйонів гривень на тендері з ремонту столичного крематорію 

Аналітики Територіального управління Бюро економічної безпеки (ТУ БЕБ) в Києві викрили серйозні порушення у тендері на проведення ремонту столичного крематорію. Йдеться про закупівлю на суму 160 млн гривень, яку планувало здійснити одне з комунальних підприємств Київської міської державної адміністрації. Як повідомили в БЕБ, переможцем тендеру стала компанія, яка не мала ані необхідної матеріально-технічної бази, ані […]