Точніше, ніж синоптики: як ШІ зробить прогнози погоди бездоганними

Метеорологія стоїть на порозі технологічного прориву – точні прогнози погоди вже незабаром стануть швидшими, дешевшими та більш персоналізованими завдяки використанню штучного інтелекту. Про це пише The Guardian, посилаючись на дослідження міжнародної групи вчених, опубліковане в журналі Nature.

На сьогоднішній день процес створення прогнозів погоди базується на складних багаторівневих розрахунках, які виконуються потужними суперкомп’ютерами. Вони обробляють величезні масиви даних з метеостанцій, супутників, повітряних куль, кораблів і літаків, а сам аналіз триває годинами. Крім того, метеорологічні центри змушені залучати цілі команди експертів для розробки, підтримки та вдосконалення цих прогнозних моделей.

Проте завдяки проєкту Aardvark Weather цей процес може зазнати кардинальних змін. Система, заснована на штучному інтелекті, навчиться обробляти необроблені метеодані, автоматично створюючи прогнози без необхідності використання надскладного обладнання. Це означає, що синоптики зможуть отримувати точну інформацію, використовуючи лише звичайний комп’ютер.

Річард Тернер, професор машинного навчання в Кембриджському університеті, зазначає, що новий підхід відкриває можливості для точних та індивідуальних прогнозів. Наприклад, технологію можна використовувати для розрахунку температурних коливань у сільському господарстві Африки або визначення швидкості вітру для європейських компаній, які займаються вітроенергетикою.

Завдяки можливостям машинного навчання модель прогнозування зрештою зможе передбачати погоду на вісім днів наперед із високою точністю, тоді як зараз синоптики обмежені п’ятиденним прогнозом. Крім того, система зможе робити гіперлокалізовані прогнози – визначати погодні зміни для окремих вулиць, районів та об’єктів.

Цей прорив не лише зменшить навантаження на метеорологічні центри, а й зробить прогнозування доступнішим, ефективнішим і точнішим. Якщо технологія пройде успішне тестування, світ отримає можливість уникати погодних несподіванок та ефективніше реагувати на природні катаклізми.

The post Точніше, ніж синоптики: як ШІ зробить прогнози погоди бездоганними first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Війна в Україні наближається до ендшпілю — аналітики JP Morgan

Аналітики одного з найбільших банків світу JPMorganChase заявили, що припинення вогню в Україні можливе вже в липні 2025 року. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на геополітичний огляд банку. Прогноз заснований на аналізі поточних темпів бойових дій і дипломатичної динаміки навколо війни. За оцінками експертів, навіть у разі подальшого просування російських військ у нинішньому темпі […]

В Україні затвердили перелік посад, де знання англійської обов’язкове

Кабінет Міністрів України затвердив перелік посад у сфері освіти та науки, для яких знання англійської мови стане обов’язковим. Вимога почне діяти через чотири роки після припинення або скасування воєнного стану. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Рішення ухвалено в межах виконання Закону України «Про застосування англійської мови в Україні». Відповідно до […]

Лікарі попереджають: щоб не нашкодити здоров’ю після пробудження не варто робити ці речі

Деякі звичні ранкові дії можуть зашкодити здоров’ю, якщо виконувати їх одразу після пробудження. Про це попередила британська лікарка Міріам Стоппард. За її словами, після сну організм потребує часу для активації обміну речовин та нормалізації роботи внутрішніх органів. Інакше навіть звичайні дії можуть мати негативні наслідки. Фізичні вправи одразу після пробудження — не найкраща ідея.Після нічного […]

Що відзначають 24 травня в Україні та світі: іменини, заборони, погодні прикмети

У суботу, 24 травня 2025 року, в Україні вшановують пам’ять преподобного Симеона Дивногорця та преподобного Микити Переяславського. Кого вшановують у церкві 24 травня Преподобний Симеон Дивногорець народився в Антіохії в побожній християнській родині та з юності прагнув духовного життя. Його наставником став Симеон Стовпник, і він наслідував його подвиг — жив на вузькому майданчику на […]