У 2024 році зафіксовано масові порушення прав людини під час мобілізації

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що протягом 2024 року до його офісу надійшло 1560 звернень від громадян, які вважали, що їхні права були порушені під час мобілізаційних заходів. Про це він повідомив під час виступу у Верховній Раді, передає Укрінформ.

«У 2024 році я отримав 1560 звернень від громадян України, які вважали, що їхні права порушені під час проведення мобілізаційних заходів», — сказав омбудсмен.

За словами Лубінця, йдеться не лише про окремі випадки правової некоректності чи перевищення повноважень, а й про факти, які можуть містити ознаки кримінальних правопорушень.

Особливу стурбованість викликав інцидент, коли працівникам Офісу омбудсмена вперше відмовили у доступі до особи, яка потребувала правового захисту.

«Це дуже небезпечна тенденція. І вперше під час моєї каденції наші працівники не змогли потрапити до людини, яка вимагала нашої допомоги. Це пряме перешкоджання у виконанні мною функцій як Уповноваженого з прав людини», — наголосив він.

Водночас Лубінець відзначив і позитивну зміну: державні органи почали активніше реагувати на скарги. Зокрема, Міністерство оборони та правоохоронні органи почали відкривати кримінальні провадження, а дії окремих працівників ТЦК отримують юридичну оцінку.

«Я бачу, що ті, хто порушують права людини, роблять це в незаконний спосіб. Але прийде час, коли кожен отримає юридичну оцінку своїх дій», — наголосив він.

Омбудсмен також закликав українців і надалі фіксувати порушення та звертатися до його офісу, підкресливши, що мобілізація має відбуватися виключно у правовому полі, з дотриманням конституційних прав.

Схожі статті

Викладачу Карпенка-Карого, якого звинувачують у домаганнях, дали звання доцента

Режисеру та викладачу Університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого Андрію Білоусу, якого публічно звинувачують у сексуальних домаганнях, Міністерство освіти і науки присвоїло вчене звання доцента. Відповідне рішення ухвалила Атестаційна колегія МОН 24 квітня 2025 року. У Міносвіти пояснили, що рішення ухвалювалося у межах узагальненого списку з 513 осіб, поданого вищими навчальними закладами. Індивідуальний розгляд […]

Безугла прокоментувала санкції проти Арестовича: «Ти дуже старався»

Народна депутатка Мар’яна Безугла відреагувала на запровадження санкцій проти Олексія Арестовича, колишнього радника глави Офісу президента. Свій коментар вона залишила у соціальних мережах під одним із дописів Арестовича, обмежившись лаконічною, але промовистою фразою:«На жаль, ти дуже старався, щоб це врешті трапилось. Сумно». Цей коментар з’явився одразу після того, як президент Володимир Зеленський ввів у дію […]

Сезон кліщів: як захистити дитину від енцефаліту та хвороби Лайма

З потеплінням в Україні різко зросла кількість звернень до лікарів через укуси кліщів у дітей. У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» повідомили, що допомога маленьким пацієнтам, яких вкусили паразити, уже стала щоденною практикою. Медики закликають не зволікати зі зверненням по допомогу — кліщі можуть переносити небезпечні інфекції, зокрема хворобу Лайма (бореліоз) та кліщовий енцефаліт. Не […]

Бізнес-партнер родини Приходьків виїхав за кордон як волонтер і не повернувся

18 квітня 2023 року через пункт пропуску “Грушів” державний кордон України перетнули син народного депутата Бориса Приходька — Даниїл Приходько — та бізнесмен Олексій Багрій. Обидва були оформлені як волонтери, які мали доставити гуманітарну медичну допомогу для ЗСУ. Утім, до України повернувся лише Приходько-молодший. Багрій за кордон не повернувся. За даними розслідувачів «Стопкору», Багрій є […]