У Пужниках завершили ексгумацію жертв Волинської трагедії: знайдено 42 останки

У Пужниках на Тернопільщині завершено перший за багато років етап ексгумації жертв Волинської трагедії. Роботи проводила спільна українсько-польська експедиція. Археологи виявили братську могилу з останками 42 осіб, серед яких — 10 дітей, включно з трьома віком до трьох років. Про це повідомила керівниця української групи, археолог Аліна Харламова.

За її словами, частина загиблих — жінки, частина — чоловіки. Перед початком робіт провели підготовку: зібрали свідчення очевидців, опрацювали архівні документи, визначили ймовірне місце поховання.

Роботи тривали з кінця квітня до початку травня. Попри складну логістику — місце поховання розташоване в глухому лісі — експедиція впоралася з поставленим завданням. Боєприпаси чи інші вибухонебезпечні предмети не знайдені.

Польська сторона надала списки осіб, які могли бути поховані у цьому місці. Тепер, за словами археологині, буде проведено генетичну експертизу, щоб встановити імена загиблих. Перевезення останків до Польщі не планується — їх перепоховають на місці, де жили ці люди.

Це перша подібна експедиція з 2017 року, коли Україна запровадила мораторій на ексгумації через історичні суперечки з Польщею. Після дипломатичних домовленостей між МЗС двох країн наприкінці 2024 року, обмеження були зняті, що дало змогу розпочати роботу.

Довідка:
Волинська трагедія — трагічний епізод українсько-польського протистояння у 1943–1944 роках, під час якого загинули тисячі цивільних з обох сторін. Ця подія залишається чутливою темою для історичної пам’яті обох народів.

Схожі статті

Як війна впливає на здоров’я: лікарка розповіла, як полегшити наслідки стресу

Війна, невизначеність, постійне напруження — мільйони українців живуть у стані хронічного стресу. Та хоч він не класифікується як окрема хвороба, саме стрес здатен запускати десятки проблем із тілом і психікою. Лікарі наголошують: ігнорування тривожних симптомів може обернутись серйозними наслідками. Як стрес змінює роботу мозку та тіла За словами неврологині Марини Гурської, у стресовому стані організм […]

Як живуть риби в зоні відчуження: результати досліджень Чорнобильського заповідника

Вчені провели іхтіологічні дослідження у водоймах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника в межах програми «Літопис природи». Результати показали, що видовий склад риб тут дещо відрізняється від інших водойм регіону. Було ідентифіковано 19 видів риб, переважно типових для цієї місцевості. Водночас відзначено значно нижчу чисельність інвазійних чужорідних видів, які у сусідніх водоймах представлені значно більше. Зокрема, у […]

Чому вага не йде: основні причини та поради від дієтологів

Навіть при стабільному дефіциті калорій організм може не втрачати вагу так, як очікується. Це пов’язано з рядом складних процесів у тілі, які впливають на схуднення, попереджають дієтологи. По-перше, часто буває, що реального дефіциту калорій немає. Люди схильні недооцінювати, скільки їжі вони насправді споживають, і переоцінюють рівень фізичної активності. Через це створюється ілюзія дефіциту, а вага […]

Надя Дорофєєва підтримала Олександра Усика на “Вемблі” перед історичним боєм

Українська співачка Надя Дорофєєва приїхала до Лондона, щоб підтримати знаменитого боксера Олександра Усика перед його боєм з Дюбуа. Разом із Усиком вона взяла участь у благодійному заході, організованому фондом спортсмена, а також виступила на великій арені “Вемблі” перед тисячами фанів. За лаштунками заходу Надя не втратила можливості зробити спільне фото з Усиком, яким поділилася в […]