Україна лідирує серед імпортерів зброї, а Росія втрачає експортні позиції

Україна другий рік поспіль залишається найбільшим імпортером зброї у світі. За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), наша країна отримала найбільше військової допомоги за останні п’ять років, що стало прямим наслідком повномасштабного вторгнення Росії.

За період 2020-2024 років частка України у світовому імпорті зброї склала 8,8%. Основні постачальники озброєнь:

  • США – 45% загального імпорту;
  • Німеччина – 12%;
  • Польща – 11%.

У 2024 році Україна отримала 18% від загального світового імпорту озброєнь, що є рекордним показником. Для порівняння, у 2023 році цей показник становив 14%, а у 2022 році – 8,7%.

Зростання військових закупівель спостерігається по всій Європі. Члени НАТО збільшили імпорт зброї на 105% у порівнянні з 2015-2019 роками. Основним постачальником залишаються США, для яких Європа стала головним ринком (35% експорту), випередивши Близький Схід (33%).

До п’ятірки найбільших імпортерів зброї за останні п’ять років, окрім України, увійшли:

  • Індія,
  • Катар,
  • Саудівська Аравія,
  • Пакистан.

США також зміцнили позиції найбільшого світового експортера зброї, збільшивши частку ринку з 35% до 43%. Американське озброєння постачалося у 107 країн.

Другим найбільшим експортером стала Франція, яка майже втричі збільшила продаж зброї до європейських країн. Основним покупцем французької зброї залишається Індія.

Натомість Росія продовжує втрачати позиції: її експорт озброєнь за останні роки впав на 64% через санкції, міжнародний тиск та війну проти України.

До 2022 року Україна входила до топ-20 світових експортерів зброї. Однак після повномасштабного вторгнення країна суттєво скоротила продажі через внутрішні потреби та законодавчу заборону на експорт озброєнь. Внаслідок цього Україна опустилася на 20-те місце у рейтингу експортерів – падіння становить 72% за останні п’ять років.

До війни основним покупцем української зброї був Китай, на який припадало 67% усього експорту.

Попри те, що Україна залишається найбільшим імпортером зброї, ситуація може змінитися в залежності від міжнародної підтримки. Рішення США про призупинення військової допомоги та потенційні зміни у європейській політиці можуть вплинути на подальші поставки. Водночас Україна розвиває власне виробництво озброєнь, що може вплинути на ситуацію в найближчі роки.

The post Україна лідирує серед імпортерів зброї, а Росія втрачає експортні позиції first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Акторка Наталка Денисенко готується до скандалів на тлі розлучення

Українська акторка Наталка Денисенко подала на розлучення зі своїм чоловіком — актором і військовим Андрієм Федінчиком. Про це стало відомо з відкритих судових даних, а сама Денисенко натякнула на майбутні складні події в житті. «Добре, що я знала, що в моєму житті буде пипець. І знаю, який пипець і плітки будуть найближчим часом. Тому трохи […]

У Київській області забудовники претендують на землю Дельта Банку

Компанії, пов’язані з президентом Конфедерації будівельників України Левом Парцхаладзе, можуть невдовзі отримати частину земельних активів, які раніше контролював банкрут і втікач Микола Лагун — колишній власник «Дельта Банку». Йдеться, зокрема, про сотні гектарів землі у Білогородці та Чернігівській області, оформлених на підставні структури, а нині — під судовими арештами. У лютому 2025 року дані в […]

Ексзаступник міністра Лебедцов приховав 11 мільйонів у декларації

Колишній заступник міністра соціальної політики Борис Лебедцов вкотре опинився в центрі корупційного скандалу. На цей раз — через майже 11 мільйонів гривень недостовірної інформації в декларації. Про це повідомило детективне бюро Absolution з посиланням на результати повної перевірки НАЗК. Виявлені порушення — класика жанру: фіктивні подарунки, аліменти, житло з неправильною адресою і навіть мільйони, про […]

Блогерка Алхім шантажує нафтового магната Костянтина Валеуліна

Українська блогерка Алхім несподівано втрутилася у гучну схему на паливному ринку, заявивши, що може дати інтервʼю про свої стосунки з бізнесменом Костянтином Валеуліним. Але лише за умови, що журналісти запропонують їй більшу суму, ніж сам “Костік”. Це не просто особиста драма. Ім’я Валеуліна давно фігурує у масштабних тіньових схемах із виробництва й реалізації бодяжного пального. […]