Українці потрапили під обмеження нової міграційної політики ФРН

Уряд Німеччини ухвалив рішення тимчасово припинити прийом нових біженців за програмою переселення, що координується Управлінням ООН у справах біженців. Про це повідомляє видання Handelsblatt із посиланням на офіційні джерела у федеральному міністерстві внутрішніх справ.

Обмеження зачіпають і українців, які досі могли переїжджати до ЄС за гуманітарними квотами. Йдеться про так званих “особливо вразливих осіб”, яких переселяли до Німеччини за результатами безпекової перевірки та співбесіди з німецькими посадовцями. Тепер нові зобов’язання щодо прийому біженців Німеччина брати на себе не буде, окрім випадків, які перебувають на завершальних етапах оформлення.

Це рішення стало наслідком політичних переговорів між провідними партіями країни — ХДС, ХСС та СДПН. У коаліційній угоді партнери вже домовилися про припинення добровільних федеральних програм прийому біженців та відмову від запуску нових аналогічних ініціатив.

Попри це, зобов’язання, взяті раніше, ще діють частково. Так, Німеччина пообіцяла надати 13 100 місць для переселенців у 2024–2025 роках. Станом на сьогодні в рамках програми вже прийнято понад п’ять тисяч осіб, серед яких не лише українці, а й сирійці, які переїхали згідно з домовленістю ЄС та Туреччини 2016 року.

Тим часом кількість заяв на притулок у Німеччині різко зменшилася. За даними Welt, у першому кварталі 2025 року рівень поданих клопотань впав на 41% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це може свідчити про зміну загальної політики щодо біженців або зменшення потоків через політичні фактори.

У Берліні також не приховують занепокоєння щодо можливого нового потоку українських біженців. Причиною цього може стати зміна зовнішньої політики США, зокрема — скорочення військової допомоги Україні адміністрацією Дональда Трампа. На думку експертів, це може стимулювати нову хвилю міграції з України до північної Німеччини.

Водночас, частина німецького суспільства занепокоєна не лише соціальним навантаженням, але й безпековими викликами. У Німеччині також посилюється критика на адресу Вашингтона, оскільки країна зберігає частину своїх золотих резервів у США, і нинішня геополітична ситуація викликає питання щодо їхньої безпеки.

На тлі загального посилення напруги в Європі, очільник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко наголосив, що більшість країн ЄС, включаючи Німеччину, поки не готові до можливого конфлікту з Росією. За його словами, німецьке суспільство демонструє пасивність і неготовність до серйозних змін.

Схожі статті

Боксер Олександр Усик розкритикував окремі рядки державного гімну

Абсолютний чемпіон світу з боксу у надважкій вазі Олександр Усик знову опинився у центрі уваги — цього разу не через бої, а через слова про головний державний символ. У нещодавньому інтерв’ю для Mail Sport Boxing, що вийшло на YouTube-каналі 25 липня, Усик зізнався, що не всі фрази в українському гімні йому подобаються. «Я б змінив […]

Екснардеп і його спільники вкрали 21 мільйон: ОГП повідомив про підозру чотирьом учасникам злочинної групи

Прокурори Офісу Генерального прокурора викрили масштабну схему привласнення майна в Києві за участі колишнього народного депутата України VII–VIII скликань. Як повідомляє видання «Закон і Бізнес» з посиланням на ОГП, організована злочинна група у 2021 році незаконно заволоділа нерухомістю у Солом’янському районі столиці, завдавши збитків на понад 21 млн грн. За даними слідства, афера була заздалегідь […]

Після довгої паузи репер Потап і Каменських показалися разом

Українська співачка Настя Каменських та її чоловік, продюсер і репер Потап (Олексій Потапенко), вперше за довгий час з’явилися разом на світлинах. Подружжя сфотографували в Барселоні у компанії блогера Яна Гордієнка, який опублікував серію кадрів у своєму Instagram. Серед інших фото в добірці опинився і знімок із російським журналістом Юрієм Дудем. Така компанія викликала хвилю обурення […]

КНДР готує солдатів для війни проти України — ЗМІ

Пхеньян може відправити до Росії додаткові військові підрозділи вже в серпні 2025 року. Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на інформацію південнокорейської розвідки, яку озвучив депутат Лі Сонг-Квун після закритої зустрічі з представниками Національної служби розвідки (NIS). За словами Лі, терміни перекидання підрозділів з КНДР уже визначено – мова йде про серпень. Південнокорейська розвідка […]