Українців закликають долучатися до нових груп ППО у складі добровольчих формувань

У червні в Україні стартував експериментальний проєкт щодо формування груп протиповітряної оборони (ППО) у складі добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ). Його мета — посилити повітряний захист населених пунктів за участі добровольців, які не підлягають мобілізації.

Хто може долучитися?

До участі у групах ППО запрошуються громадяни України віком від 18 років, які не підлягають мобілізації. Це можуть бути:

  • особи з відстрочкою від призову,

  • заброньовані працівники,

  • громадяни, непридатні до служби за віком або станом здоров’я.

Головна вимога — бажання захищати свою громаду від повітряних загроз.

Що гарантує держава?

Учасникам груп ППО гарантовані:

  • медична, професійна та психологічна перевірка перед укладанням контракту;

  • навчання у сертифікованих школах;

  • участь у бойовому чергуванні в системі державної ППО;

  • грошове забезпечення;

  • додаткова винагорода — до 100 000 гривень на місяць (нараховується пропорційно до фактичних днів служби);

  • збереження місця роботи і посади, згідно зі ст. 119 Кодексу законів про працю України.

Як долучитися?

Для участі потрібно:

  1. Стати членом ДФТГ — укласти контракт добровольця терміном на 3 роки.

  2. Подати документи до ДФТГ за місцем проживання.

  3. Якщо у громаді ще немає ДФТГ — звернутися до місцевої військової адміністрації з ініціативою створити таке формування разом із частинами Сил тероборони ЗСУ.

Необхідні документи:

  • Заява до командира ДФТГ (із зазначенням ПІБ, місця проживання, освіти, роботи, ВОС — за наявності, а також мотивації).

  • Копія паспорта.

  • Копія військово-облікового документа (для чоловіків і жінок — за наявності).

  • Ідентифікаційний код.

  • Документи, що підтверджують право на відстрочку від мобілізації.

Після подачі заяви кандидати проходять медичну, професійну та психологічну перевірку, укладають контракт, складають Присягу добровольця тероборони та отримують посвідчення члена ДФТГ.

Проєкт покликаний залучити мотивованих громадян до захисту українського неба, посилити безпеку на місцях і водночас надати можливість служити тим, хто не підлягає мобілізації.

Схожі статті

Судді та прокурори отримують пенсії до 390 тисяч, а більшість українців виживає на 5800

Офіційна середня пенсія в Україні сьогодні становить близько 5800 гривень. Але цей показник не розкриває справжньої картини — під красивою статистикою ховається глибока несправедливість, де обрані отримують сотні тисяч, а мільйони — борються за виживання. Судді Найбільші пенсії отримують судді. За офіційними даними, розмір їхніх виплат може сягати 390 тисяч гривень на місяць. Навіть найменші […]

Названо продукти, які можуть допомогти при лікуванні раку печінки

Фахівці з Індії оприлюднили перелік продуктів, які можуть бути корисними для пацієнтів з раком печінки як доповнення до основної терапії. Вони підкреслюють, що правильне харчування є важливою складовою лікувального процесу та відновлення організму. На думку медиків, основу раціону пацієнта з онкологічними захворюваннями печінки мають складати білкові продукти. Рекомендується вживати курятину, індичку, рибу, яйця, нежирні молочні […]

Стало відомо за яких умов в Україні можуть легалізувати простицію

Комерційні інтимні послуги в Україні можуть частково вийти з-під кримінального покарання. Водночас планується жорсткий контроль за цією сферою. Про це заявив заступник голови Нацполіції Андрій Нєбитов в інтерв’ю «Телеграфу». За його словами, в умовах євроінтеграції Україна розглядає можливість часткової депеналізації проституції. Йдеться не про повну легалізацію, а про виключення з-під кримінального переслідування окремих форм інтимних […]

Чому Шмигаль може стати новим міністром оборони

У кулуарах Банкової готують нестандартну політичну рокіровку: прем’єра Дениса Шмигаля можуть призначити новим міністром оборони. Цей хід дозволить перезапустити уряд, не змінюючи ключових гравців, але відкривши двері для нових домовленостей між Офісом Президента та парламентом. Як стало відомо з наших джерел, Андрій Єрмак не зміг самотужки зібрати голоси за новий Кабмін, і тому змушений був […]