Українські ІТ-фахівці за кордоном заробляють значно більше

Попри війну, ІТ-сектор в Україні зберігає активність і залишається одним із найстабільніших напрямків зайнятості. Водночас рівень доходів спеціалістів істотно залежить від місця їхнього перебування — про це свідчить нове дослідження порталу DOU.

Згідно з даними опитування, 25% українських ІТ-фахівців в Україні заробляють у межах $1000–$2000, а майже половина (50%) — не більше $3000 на місяць. Лише 9% респондентів, які залишились в Україні, мають зарплату понад $6000.

Для тих же, хто виїхав за кордон після початку повномасштабного вторгнення, ситуація інша. Лише 35% таких спеціалістів мають дохід до $3000, а 19% — отримують понад $6000. Це пояснюється тим, що в основному виїжджали досвідчені технічні фахівці, здатні швидко адаптуватися до умов іноземного ринку праці.

Розрив між технічними і нетехнічними професіями в ІТ-сфері теж значний.

В Україні 65% нетехнічних спеціалістів заробляють до $2000, серед технічних цей показник становить лише 33%. За кордоном розрив ще чіткіший: до $2000 мають 43% нетехнічних фахівців проти 16% технічних.

Зарплати понад $6000 отримують лише 1% нетехнічних працівників в Україні та 6% — за кордоном. До того ж тільки 15% нетехнічних фахівців в Україні заробляють більше $3000, що підтверджує нерівномірність фінансових можливостей у межах самої галузі.

Втім, у нетехнічних спеціалістів спостерігається позитивна динаміка. Частка тих, хто отримує менше $1000, знизилась: в Україні — з 30% до 25%, за кордоном — з 11% до 7%.

Таким чином, ІТ залишається одним із найбільш прибуткових секторів, але ключові можливості та найвищі доходи зосереджені у руках технічних спеціалістів, особливо за межами України.

Схожі статті

Понад 17 тисяч українців задекларували доходи понад мільйон

У 2024 році понад 17 тисяч українців задекларували доходи понад 1 мільйон гривень, що на 63% більше, ніж торік. Про це повідомила Державна податкова служба України. Загальна сума доходів, задекларованих мільйонерами, сягнула 253,6 млрд гривень, а податкові зобов’язання за результатами декларацій — 8,7 млрд грн. Загалом українці задекларували 326 млрд гривень доходів за минулий рік […]

МОУ пояснило, як військовим легально повернутись на службу після СЗЧ

До 30 серпня 2025 року в Україні діє спрощена процедура повернення на службу військовослужбовців, які самовільно залишили частини. Відповідне рішення ухвалила Верховна Рада, а Міністерство оборони оприлюднило алгоритм повернення. Згідно з Кримінальним кодексом (стаття 401), військові, які вперше вчинили самовільне залишення частини під час воєнного стану, можуть бути звільнені від відповідальності — за умови добровільного […]

На Львівщині військові крали пальне зі складу

Державне бюро розслідувань закінчило досудове розслідування у справі про масштабне викрадення паливно-мастильних матеріалів з військової частини у Львівській області. За даними слідства, злочинна група діяла з квітня по грудень 2024 року й щомісяця вивозила щонайменше 20 тонн пального. Організатором схеми виявився тимчасово призначений начальник складу пального. До справи він залучив ще п’ятьох осіб: начальника сховища, […]

Суд відкрив доступ до документів закупівель Південноукраїнської АЕС

Після того як на Південноукраїнській АЕС за режим почав відповідати Дмитро Башкін, у державних закупівлях раптово активізувалися підприємці з Енергодару. Замість здорової конкуренції ринок отримав одне — контракти із завищеними цінами в 3–4 рази. Як стало відомо з ухвали Київського райсуду Одеси, у справі №72024001600000006 відкрито провадження за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України. […]