Українські штами бактерій загрожують Європі

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Про це в інтерв’ю «Главкому» розповіла Олена Мошинець, кандидатка біологічних наук і старша наукова співробітниця Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. За її словами, такі відмови зумовлені страхом європейських лікарень перед інфекціями, які неможливо вилікувати доступними засобами.

Мошинець пояснила, що в європейських медичних установах використовують нові антибіотики для лікування резистентних штамів, однак українські бактерії вже встигли стати стійкими навіть до таких сучасних препаратів, зокрема до цефідероколу — одного з найновіших антибіотиків. Це змушує європейські клініки скорочувати програми реабілітації для українських військових і пацієнтів, оскільки ризик поширення небезпечних бактерій надто високий.

На думку мікробіологині, Україна повинна негайно реагувати на цю проблему, незважаючи на складнощі, пов’язані з війною та економічною кризою. Фармацевтичні компанії не реєструють нові антибіотики в Україні через високу частоту появи резистентних інфекцій, що створює замкнене коло.

«Міністерство охорони здоров’я звинувачує пацієнтів у неконтрольованому використанні антибіотиків, але проблема криється не тільки в амбулаторних випадках, а передусім у госпітальних інфекціях», — підкреслила Мошинець. Вона зазначила, що уникнути госпітальних інфекцій неможливо, однак їх можна мінімізувати за допомогою суворого інфекційного контролю, як це роблять у країнах Заходу.

Тим часом світова преса занепокоєна розвитком ситуації. Видання The Sunday Times опублікувало статтю під заголовком «Війна в Україні виявила супербактерії, що мутували, і здатні протистояти антибіотикам». У матеріалі згадується дослідження професора клінічної бактеріології Лундського університету Крістіана Рісбека, яке включало аналіз зразків від 141 пацієнта, що проходили лікування в українських клініках. Результати свідчать про серйозні загрози, пов’язані з поширенням резистентних інфекцій.

Схожі статті

В ОП зволікають із загальною мобілізацією через вимоги адміністрації Трампа

Єдина причина, чому в Україні досі не оголошено повномасштабну загальну мобілізацію — можливість проведення виборів восени 2025 року. Про це редакції стало відомо з джерел в Офісі Президента. За їхніми словами, головний стримуючий чинник — позиція адміністрації Дональда Трампа, яка наполягає на відновленні демократичного циклу влади в Україні. Мова йде про проведення повноцінних виборів на […]

Після розлучення з Добриніним Даша Квіткова закрутила роман із 23-річним футболістом

Блогерка та колишня зірка шоу “Холостяк” Даша Квіткова, схоже, знайшла нове кохання. Її новим обранцем став 23-річний футболіст київського “Динамо” Володимир Бражко. Про романтичні стосунки пари заговорили після того, як обидва опублікували у своїх соцмережах фото, які натякають на близькі стосунки. На знімку в Instagram Квіткова позує в авто, ніжно притулившись до плеча чоловіка. Хоча […]

Вчені з’ясували, що ефективно допомагає зменшити стрес

Усі ми бодай раз залипали в короткі відео з милими кошенятами або грайливими цуценятами. Але мало хто замислювався, що така звичка може мати реальний позитивний вплив на здоров’я. Вчені з Університету Лідса у Великій Британії довели: перегляд таких відео допомагає знизити рівень тривожності та нормалізувати артеріальний тиск. У дослідженні взяли участь добровольці, яким показали добірку […]

У Києві знайшли рідкісні чернігівські гривні XI століття

Поки забудовники готуються перетворити Китаїв на чергову точку на карті житлових комплексів, у Національному музеї історії України відкрилася експозиція, яка наочно демонструє справжню цінність цієї землі. До Дня Києва там представили унікальний археологічний скарб із Китаєва — 11 срібних гривень-ромбів і 21 бронзову накладку від пояса, датовані кінцем XI – початком XII століття. Як зазначають […]