Українські юнаки за кордоном мають повернутися для військового обліку

У сучасному світі обрій для отримання вищої освіти розширюється, особливо для молоді з України, яка все частіше обирає європейські країни як місце свого навчання. Проте, незалежно від того, де вони знаходяться, українські студенти несуть певні обов’язки перед своєю Батьківщиною. Один з таких обов’язків — дотримання правил військового обліку.

Таким чином, навіть перебуваючи за кордоном для навчання, молодим українцям доведеться повертатися на рідну землю для виконання цих зобов’язань. Це важлива складова патріотичного ставлення до своєї країни та відповідальності перед нею. Такий крок відображає не лише їхню відданість Україні, а й засвідчує готовність прийняти участь у її обороні та захисті її інтересів.

Така практика також сприяє зміцненню військової потенції країни, формуванню військових навичок та патріотичного духу серед молодого покоління. Відтак, хоча навчання за кордоном відкриває безліч можливостей для особистого і професійного розвитку, українські студенти завжди пам’ятають про свої обов’язки перед рідною державою і готові віддати їй належну повагу та підтримку.

Українські юнаки, яким вже виповнилося 17 років, зобов’язані стати на військовий облік. Міноборони зазначає, що зробити це дистанційно неможливо — потрібно особисто відвідати територіальні центри комплектування (ТЦК).

Нещодавно в Україні запрацювала платформа “Резерв+”. Додаток дозволяє онлайн оновити військово-облікові дані, але така опція доступна лише для громадян, які вже перебувають на обліку в ТЦК. Ті ж, хто ще не став на облік, повинні особисто відвідати ТЦК.

“Оновлення стосується всіх військовозобов’язаних громадян України віком від 18 до 60 років. Для оновлення контактних даних згідно з вимогою закону, військовозобов’язаний має перебувати на обліку. На військовий облік громадяни стають у 17 років. Якщо цього не було зроблено, військовозобов’язаний має звернутися до ТЦК та СП за місцем реєстрації та стати на військовий облік. Наразі, це єдиний спосіб, дистанційно така можливість відсутня”, – пояснили у відомстві.

Схожі статті

Поліція Львова відкрила справу через масове отруєння у ресторані Міші Кацуріна

У Львові триває розслідування масового отруєння у ресторані відомого ресторатора Міші Кацуріна. Заклад відкрився 13 липня, але вже через кілька днів після старту роботи сюди звернулися 43 відвідувачі з симптомами отруєння, серед яких були троє дітей. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про порушення санітарних норм, що призвело до інфекційних захворювань і масового отруєння. Правоохоронці […]

Податкова України масово надсилає листи громадянам з проханням пояснити доходи

В Україні посилюється фінансовий моніторинг громадян: все більше людей отримують офіційні листи від Державної податкової служби (ДПС) з проханням пояснити походження коштів на своїх банківських рахунках. З початку активного моніторингу, за даними ДПС, таких звернень вже отримали близько 3 000 осіб, і ця кількість продовжує зростати. Лише в травні 391 одержувач таких листів прийняв рішення […]

Здоров’я і вітамін D: що потрібно знати

Вітамін D є надзвичайно важливим для здоров’я людини, адже він підтримує імунну систему, сприяє засвоєнню кальцію та збереженню міцних кісток. Про добову норму вітаміну D, безпечну тривалість перебування на сонці та рекомендації щодо його отримання розповів відомий дієтолог Олег Швець. Щоб організм виробив достатню кількість вітаміну D, достатньо отримувати «сонячні ванни» на відкритих ділянках шкіри […]

Еритритол у продуктах може підвищувати ризик інсульту — нове дослідження

Популярний підсолоджувач еритритол, що використовується у газованих напоях, протеїнових батончиках і навіть зубній пасті, може негативно впливати на кровоносні судини мозку і підвищувати ризик інсульту. Такі висновки зробили вчені з Університету Колорадо в Боулдері, результати їхнього дослідження оприлюднило видання Earth. Дослідники під керівництвом професора Крістофера ДеСуза вивчали, як еритритол впливає на клітини, що вистилають кровоносні […]