В липні Україну накриє хвиля магнітних бур

Із перших днів липня 2025 року Земля знову потрапить під вплив магнітних бур. За попередніми прогнозами вчених, геомагнітна активність буде підвищеною як на початку, так і в середині місяця. Медики застерігають: людям з підвищеною метеочутливістю варто бути особливо уважними до свого самопочуття.

Найпотужніші бурі очікуються в періоди 1–3, 5–6, 11–12 та 16–18 липня. В деякі дні можливі повноцінні магнітні шторми рівня G1–G2, які впливатимуть не лише на зв’язок і техніку, але й на стан здоров’я.

Магнітна буря виникає внаслідок потужних сонячних спалахів, під час яких у космос викидаються заряджені частинки. Потрапляючи в атмосферу Землі, вони збурюють її магнітне поле, що може позначитися на людському організмі. Йдеться про зміну біоритмів, порушення сну, коливання артеріального тиску, головний біль і навіть загострення хронічних хвороб.

Найсильніше бурі впливають на літніх людей, вагітних, дітей і тих, хто має серцево-судинні або психоневрологічні діагнози.

У такі періоди лікарі радять більше відпочивати, підтримувати режим сну, уникати перевантажень, харчуватися легкою їжею та не зловживати кавою й алкоголем. Також важливо більше часу проводити на свіжому повітрі, уникати конфліктів і слідкувати за своїм самопочуттям.

Якщо з’являється сильна втома, нудота чи тиск, варто дати собі паузу й звернутися до лікаря, особливо якщо є хронічні захворювання. Повністю захиститись від бур неможливо, але зменшити їхній вплив — цілком реально.

Схожі статті

Україна створює власні системи проти гіперзвукових ракет “Кинджал” і “Циркон”

Українські фахівці активно працюють над створенням зенітно-ракетних систем, здатних знищувати гіперзвукові цілі, зокрема російські ракети типу “Кинджал” і “Циркон”. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Павло Паліса в інтерв’ю азербайджанському агентству Report. За його словами, частина таких розробок уже пройшла бойове випробування. Наразі зусилля спрямовано на створення технологій, здатних нейтралізувати не лише гіперзвукові, а […]

Судді та прокурори отримують пенсії до 390 тисяч, а більшість українців виживає на 5800

Офіційна середня пенсія в Україні сьогодні становить близько 5800 гривень. Але цей показник не розкриває справжньої картини — під красивою статистикою ховається глибока несправедливість, де обрані отримують сотні тисяч, а мільйони — борються за виживання. Судді Найбільші пенсії отримують судді. За офіційними даними, розмір їхніх виплат може сягати 390 тисяч гривень на місяць. Навіть найменші […]

Названо продукти, які можуть допомогти при лікуванні раку печінки

Фахівці з Індії оприлюднили перелік продуктів, які можуть бути корисними для пацієнтів з раком печінки як доповнення до основної терапії. Вони підкреслюють, що правильне харчування є важливою складовою лікувального процесу та відновлення організму. На думку медиків, основу раціону пацієнта з онкологічними захворюваннями печінки мають складати білкові продукти. Рекомендується вживати курятину, індичку, рибу, яйця, нежирні молочні […]

Стало відомо за яких умов в Україні можуть легалізувати простицію

Комерційні інтимні послуги в Україні можуть частково вийти з-під кримінального покарання. Водночас планується жорсткий контроль за цією сферою. Про це заявив заступник голови Нацполіції Андрій Нєбитов в інтерв’ю «Телеграфу». За його словами, в умовах євроінтеграції Україна розглядає можливість часткової депеналізації проституції. Йдеться не про повну легалізацію, а про виключення з-під кримінального переслідування окремих форм інтимних […]