Валерій Залужний проти мобілізації молоді

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“Категорію 18-25 років потрібно максимально берегти. Я завжди протестував, щоб мобілізація не охоплювала людей нижче 25 років, коли був на посаді Головнокомандувача, тому що нам потрібна Україна і через 20, і через 30 років. А вона ось — їй зараз 18 років. Це зовсім інші люди, які врятують цю країну”, — сказав Залужний.

Посол акцентував увагу на важливості захисту саме молодого покоління, наголошуючи, що ці люди є майбутніми лідерами, науковцями, захисниками та будівничими держави. Він додав, що молодь відіграє вирішальну роль у забезпеченні існування України як суверенної держави.

“Якщо країна дійде до такого бар’єра, коли буде загроза існуванню держави як такої, її можуть врятувати тільки молоді люди у віці 18-25 років, бо це абсолютно інші люди”, — підкреслив він.

Мобілізаційний вік та майбутні виклики

Ця заява посла Залужного вкотре піднімає дискусію щодо того, кого саме слід мобілізовувати для оборони країни. Нагадаємо, що секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко також нещодавно зазначив, що мобілізаційний вік в Україні має бути з 20 років, підтримуючи необхідність підвищення порогу мінімального віку.

Костенко також зазначив, що Україна планує мобілізувати ще 200 тисяч новобранців до кінця 2024 року, зокрема для посилення обороноздатності в умовах тривалої війни.

Чому це важливо?

Позиція Залужного викликає розуміння та підтримку з боку багатьох громадян, адже багато хто вважає, що молодь має бути захищена від воєнного тягаря, щоб забезпечити країні перспективне майбутнє. Однак у поточній ситуації безпеки та війни на сході України, влада стикається з непростим завданням — знайти баланс між потребами оборони і збереженням потенціалу молодого покоління.

Схожі статті

“Я не втікач”: співак Винник заявив, що живе в Німеччині вже 25 років

Олег Винник — як той колишній, про якого вже ніхто не згадує, аж раптом серед ночі надсилає рілс. Саме так і відбулося: співак, який загадково зник із медіаполя з початку повномасштабної війни, знову з’явився. І знову — з поясненнями. Цього разу — у форматі TikTok-ролика. У ролику Винник нарешті “розвінчує міфи”. Каже, не тікав із […]

Реєстраторка КМДА незаконно переоформила землю в центрі Києва: збитки понад 14 мільйонів

Правоохоронці викрили чергову схему незаконного переоформлення комунальної землі в центрі Києва. У центрі історії — державна реєстраторка одного з департаментів Київської міської державної адміністрації. Слідство вважає, що жінка, зловживаючи службовим становищем, змінила дані у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та передала право користування на ділянку третій особі. Збитки оцінили у понад 14 мільйонів […]

До 10 мільйонів частинок щороку: як мікропластик впливає на здоров’я

Уживання мікроскопічних частинок пластику разом із їжею або напоями може мати серйозні наслідки для здоров’я. Про це свідчать результати нового дослідження, проведеного вченими Університету Каліфорнії у Девісі (США). У ході експерименту лабораторним мишам щодня давали невеликі дози полістиролових наночастинок — виду пластику, який часто використовують у пакуванні продуктів. Така кількість відповідала тій, яку сучасна людина […]

Мер Переяслава не задекларував жодної готівки, але має церкву, ветклініку і позики

У 2024 році міський голова Переяслава Вячеслав Саулко задекларував лише основне майно та зарплату, не вказавши жодних заощаджень. При цьому його родина продовжує володіти приватною ветклінікою, кількома земельними ділянками та будівлею релігійного призначення. Згідно з поданою декларацією, Саулко за рік заробив понад 717 тис. грн, що на 54,8 тис. менше, ніж у 2023-му. Проте будь-яка […]