Верховна Рада посилила контроль за мобілізацією

В Україні триває загальна мобілізація, і разом із нею посилюється контроль за дотриманням правил військового обліку. Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12093, який вносить низку змін до механізму притягнення до відповідальності військовозобов’язаних, що порушують мобілізаційне законодавство.

Новий закон передбачає кілька ключових нововведень. По-перше, запроваджується 50% знижка на штрафи для тих, хто добровільно погодиться з порушенням і оплатить штраф упродовж 10 днів. Це означає, що при стандартному штрафі у 17 000 гривень ухилянти зможуть відбутися сумою вдвічі меншою – 8 500 гривень. Сплатити штраф можна буде через додаток “Резерв+” або за допомогою “Укрпошти”.

По-друге, закон вводить автоматичне закриття справ для тих, хто добровільно йде на військову службу. Якщо військовозобов’язаний вже має відкриту справу через порушення військового обліку, але після цього вступає до лав ЗСУ, штрафи анулюються, а провадження закривається.

Окрім того, значно спрощується механізм накладання штрафів. Тепер їх можна буде виписувати без складання протоколу – достатньо факту повернення повістки з позначкою “відмова в отриманні” або “невручено”. Також штрафи тепер можуть розглядатися за місцем перебування військовозобов’язаного або на місці його затримання. Це означає, що після примусового доставлення до ТЦК ухилянти можуть одразу отримати штраф.

Нарешті, у разі несплати штрафу протягом 30 днів закон дозволяє примусове стягнення, зокрема арешт банківських рахунків порушника.

Юристи вважають, що ухвалені зміни не лише посилять дисципліну серед військовозобов’язаних, а й зроблять механізм контролю за мобілізацією жорсткішим. Фактично, ухилення від військового обліку тепер обійдеться ще дорожче, а уникнути відповідальності стане значно складніше.

The post Верховна Рада посилила контроль за мобілізацією first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

19 липня в Україні: традиції, народні прикмети та що віщує сон

У п’ятницю, 19 липня, українці вшановують пам’ять преподобної Макрини – сестри святителя Василія Великого. Це день з особливою енергетикою, який здавна шанували у народі під назвою “Мокрини”. Він оповитий прикметами, традиціями та повір’ями, які впливали на повсякденне життя українців. Що це за свято? Преподобна Макрина жила у IV столітті в Каппадокії (сучасна Туреччина) у благочестивій […]

19 липня в Україні пройдуть дощі та грози, спека триматиметься лише на сході

У суботу, 19 липня, в Україні прогнозується дощова погода майже в усіх регіонах, окрім півдня. Температурні показники будуть комфортними, місцями навіть свіжими. Захід України отримає порцію опадів у вигляді дощів, злив і гроз, при цьому температура повітря підвищиться до +19°…+23°, а в Закарпатті місцями — до +25°. Північні області також перебуватимуть під впливом опадів. Тут […]

Біологічне старіння пов’язане з рівнем демократії та освіти — дослідження Nature

Міжнародна група вчених довела, що біологічне старіння людини залежить не лише від стану здоров’я, а й від політичного устрою, рівня освіти, екології та соціальної справедливості. Результати масштабного аналізу, проведеного в 40 країнах, опублікував журнал Nature Medicine. Освіта і свобода як ключ до довголіття У ході трирічного дослідження науковці проаналізували фізіологічні показники (артеріальний тиск, індекс маси […]

Вітамін молодості: як D захищає організм після 50 років

Після 50 років організм поступово втрачає здатність до швидкої регенерації, уповільнюються обмінні процеси, знижуються імунні функції. Саме в цьому віці особливо важливо підтримувати себе зсередини. І хоча всі вітаміни відіграють важливу роль, на думку науковців, один з них має вирішальне значення для здорового старіння — це вітамін D. Про те, чому саме він став ключовим […]