За три місяці «контракт 18-24» підписали 400 добровольців

Програма «контракт 18-24», започаткована Збройними силами України у лютому 2024 року, мала стати новим способом залучення добровольців до війська. Та за останні майже три місяці її дії реальні показники не дотягують до очікувань. Як повідомляє BBC із посиланням на джерела у Генштабі ЗСУ, з 11 лютого контракт підписали лише близько 400 осіб. У середньому це 135–140 людей на місяць — показник, який викликає питання щодо ефективності ініціативи.

На тлі амбітних заяв влади ці цифри виглядають особливо контрастно. Ще в березні заступник керівника Офісу президента Палиса стверджував, що кількість підписантів перевищила 500. Ймовірно, малися на увазі як нові добровольці, так і ті, хто і до того планував йти до війська.

Журналісти BBC поспілкувалися з учасниками програми. Виявилось, що всі, кого вдалося опитати, вже раніше мали намір приєднатися до армії — тобто сам контракт не стільки мотивував нових людей, скільки надав кращі умови тим, хто вже був готовий служити.

Ці умови, до слова, не зовсім прості: щоб отримати передбачені програмою бонуси, бійцям потрібно щонайменше пів року перебувати безпосередньо в зоні бойових дій. Саме ця вимога, за словами аналітиків, може стримувати тих, хто вагається.

Попри це, програма «18-24» має низку переваг: вона передбачає короткостроковий контракт (на 18 місяців), підвищене грошове забезпечення та соціальні гарантії. Але, схоже, одного лише матеріального стимулу замало, щоб компенсувати ризики фронтової служби.

На тлі анонсованої мобілізаційної кампанії та загострення на фронті питання ефективного залучення нових військових залишається критичним. Контракт «18-24» мав би стати добровільною альтернативою мобілізації, однак поки що цей механізм виглядає радше як пілотний експеримент, а не масштабна кадрова програма.

Схожі статті

В Держрезерв зайшла чиновниця Наталія Кічук (Матусевич) з сумнівною репутацією

Заступником голови новоствореного Державного агентства з управління резервами України призначена Наталія Кічук (Матусевич) яка, за інформацією джерел в Кабміні, має репутацію людини, що займається фінансовими оборудками. Нагадаємо, 2 липня 2025 року уряд призначив Наталію Кічук (Матусевич) заступником голови Державного агентства з управління резервами України (ДАУР). Так як голову новоствореної ДАУР поки не призначено і невідомо […]

СБУ розслідує справу Влада Ряшина щодо співпраці з агресором

Служба безпеки України веде досудове розслідування стосовно відомого українського продюсера Влада Ряшина, який потрапив під санкції через підозри у співпраці з російськими окупаційними адміністраціями на тимчасово окупованих територіях України. Як повідомляє «Детектор медіа» з посиланням на відповідь Офісу Генерального прокурора, кримінальне провадження було відкрито 11 січня 2024 року Головним слідчим управлінням СБУ. Йдеться про ймовірне […]

Заступник керівника екопрокуратури викритий у недостовірному декларуванні

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) оприлюднило результати повної перевірки декларації Олександра Малєєва — заступника керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора. Виявилося, що він не зазначив у своїй декларації низку суттєвих об’єктів і даних, що може стати підставою для притягнення його до відповідальності. За інформацією НАЗК, Малєєв не вказав квартиру площею 73,4 м², […]

В Одесі працює шахрайська мережа колл-центрів, яка обкрадає Україну, ЄС та Азію під прикриттям силовиків

В Одесі діє масштабна мережа шахрайських колл-центрів, розташованих у бізнес-центрах за адресами: провулок Івана Луценка, 21/23 (БЦ «Ольвія»), вулиця Велика Арнаутська, 26 та вулиця Канатна, 6. У цих офісах одночасно працюють сотні операторів, які щодня телефонують громадянам України, країн Європи та Азії. Основна схема шахрайства полягає у дзвінках, де оператори видають себе за співробітників банків […]