Забудовник нардеп Стріхарський залишив мешканців ЖК «Рів’єра» у Києві без води та електропостачання

Мешканці житлового комплексу «Рів’єра» в Дарницькому районі Києва опинилися заручниками недобросовісного забудовника. Група компаній Status Group, пов’язана з народним депутатом від «Слуги народу» Андрієм Стріхарським та його сестрою Вітою Камаєвою, не забезпечила належне водо- та електропостачання у новобудовах. Люди живуть без підключення до постійних інженерних мереж, сплачуючи комуналку за тарифами будмайданчика.

Забудовник мав збудувати лише два 5-поверхові будинки, але фактично звів значно більше об’єктів без дотримання технічних умов. Внаслідок цього прокладено труби замалого діаметру, неправильно облаштовано каналізацію, не змонтовано насосну станцію та не здано диспетчеризацію. Всі стічні води збираються у тимчасові резервуари, з яких нечистоти раз на місяць відкачуються за рахунок мешканців.

Через відсутність гідроізоляції у будинках поширюється грибок, а підвали затоплює. Паралельно мешканцям виставляють захмарні рахунки — 46 грн за кубометр води. Це пояснюють тим, що житловий комплекс досі не підключено до постійних схем постачання, а юридично він рахується будівельним майданчиком. При цьому будинки вже давно заселені.

Мережева схема з водопостачання та електроенергії створена так, що неможливо відслідкувати, скільки споживає кожен об’єкт. Усі лінії прив’язані до одного будинку, і мешканців шантажують: якщо не заплатять — сидітимуть без води.

Ситуація ускладнюється постійною зміною обслуговуючих компаній: рахунки надходять то від ОСББ «Дніпровська рів’єра», то від ТОВ «БК-Буд», далі — від ТОВ «Софія град К». Саме «Софія град К» наразі отримує платежі, однак підконтрольна вона тому ж забудовнику.

Окремі будинки, зокрема за адресою вул. Центральна, 15, не були передані на баланс ДТЕК, не мають газифікації, а в опалювальний сезон мешканці змушені платити повну вартість за електрику. Водночас забудовник уже припинив існування ключових компаній, через які укладалися договори, перевівши обов’язки на нові структури.

Мешканці неодноразово викликали поліцію, писали заяви на представників забудовника, однак реакції від правоохоронців не було. Фактично, мешканці ЖК «Рів’єра» залишилися сам на сам із комунальним колапсом та правовим вакуумом, створеним будівельною імперією нардепа.

Також у схемі задіяна Яресько Ганна Володимирівна — керівник управління житлово-комунального господарства та будівництва Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації Задіяна в схемах зі Стріхарським у ЖК «Рів’єра». Вона покриває незаконно створені ОСББ та керуючі компанії цього ЖК.

Схожі статті

У селі Мотижин чоловік у стані сп’яніння забив матір до смерті

У селі Мотижин Київської області 15 липня сталося жахливе вбивство: 39-річний чоловік, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, жорстоко вбив власну матір. Про це повідомила поліція Київської області. За попередніми даними, чоловік прийшов до батьків додому та почав вимагати у них гроші. Під час сварки він схопив дерев’яний стілець і наніс ним близько семи ударів по […]

Податкова нагадала, як українцям за кордоном сплачувати податки з доходів

Державна податкова служба у Полтавській області надала роз’яснення щодо правил оподаткування доходів українців за межами країни. В умовах масової трудової міграції та тимчасового перебування мільйонів українців за кордоном ця інформація є критично важливою для розуміння своїх зобов’язань перед українською податковою системою. Які податки сплачуються в Україні з іноземного доходу Будь-який дохід, отриманий українцем за кордоном, […]

Чиновницю КМДА Марину Радову затримали з хабарем у $25 тисяч

Правоохоронці затримали начальницю Управління туризму та промоцій КМДА Марину Радову та директора Бессарабського ринку Миколу Ковальчука на гарячому — під час отримання 25 тисяч доларів хабаря. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора та підтвердили джерела «Української правди» у силових структурах. За версією слідства, у 2023 році підприємець орендував комунальне приміщення в межах Бессарабського ринку з […]

Директору фірми на Житомирщині повідомили про підозру через незаконний видобуток піску на 2,5 мільярда гривень

На Житомирщині директор приватного підприємства, що займається видобутком корисних копалин, отримав підозру за масштабне порушення природоохоронного законодавства. Про це повідомила Житомирська обласна прокуратура. Слідство встановило, що компанія отримала спеціальний дозвіл від Державної служби геології та надр України на видобуток піску на території Карпилівського родовища. У межах цього дозволу між компанією (в особі директора) та Держгеокадастром […]